App Store Google Play

Чи відмовляться торговельні мережі в Україні від поліетиленових пакетів?

01.06.2018 19:30
Чи відмовляться торговельні мережі в Україні від поліетиленових пакетів?

В Україні на одну особу щорічно припадає понад 500 поліетиленових пакетів, в той час, коли середньостатистичний німець протягом минулого року використав їх лише 45. Загалом українці використовують щорічно 5 мільярдів пакетів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку у Facebook ГО "Ти потрібен Україні".

Першою ж країною, яка заборонила тонкі поліетиленові пакети, був Бангладеш. Сталося це ще у 2002 році, а перша в Європі – Італія в 2011 році. Вже понад 40 країн світу обмежили або заборонили поліетиленові пакети. Згідно з досвіду багатьох країн, достатньо припинити безкоштовне розповсюдження пакетів та ввести штраф або хоча б податок на пакети, для того щоб знизити їх використання на 70-90%. Найбільш жорсткі регуляції введені у Кенії, де за використання пакету можна відсидіти за гратами до 4 років або сплатити штраф у розмірі $40 тисяч.

Відомо, що поліетиленові пакети ключових українських мереж занадто тонкі, швидко рвуться і їх неможливо використовувати багаторазово. Такий вид пакетів у Європі вважається найбільш шкідливим, так як його важче переробити.

Поліетилен є шкідливим для довкілля - морські тварини заплутуються в пакетах, а також плутають їх з їжею, наприклад з медузою. Потрапивши в організм, поліетилен вбиває тварину. Нещодавно поблизу Норвегії знайшли мертвого кита, тіло якого було заповнено різними видами пакетів та упаковки.

Біорозкладні пакети також не є рішенням проблеми - насправді вони розпадаються на мікропластик. Мікрочастинки пластику знайшли навіть у бутильованій воді. Ці частинки потрапляють у великі й маленькі водойми - від океану і до струмків. А з них - до водопроводів.

Пластик поглинає токсичні хімічні речовини з морського середовища, а потім виділяє їх, коли його з'їдають риби або ссавці.

Існує багато альтернатив поліетиленовим пакетам – багаторазові тканеві сумки, плетені корзини. Вони не тільки скоротять використання пакетів, а й чудово доповнять ваш гардероб. Паперові пакети також є альтернативою, але тільки якщо зроблені з переробленого паперу, бо для звичайного вирубують дерева.

Зараз в Україні активно обговорюють заборону пакетів. Спроба заборонити пакети вже була в 2012 році, але далі слів нічого не пішло. Цього року до вирішення проблеми активно долучилася громадськість, і це має дати кращий результат.

Екологічні активісти зареєстрували петицію на сайті Президента України з вимогою заборонити використання поліетиленових пакетів в Україні на законодавчоиму рівні.

Петиція вже набрала більше 21 тис. підписів, залишилося лише 4 тис. Підписати петицію можна тут.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...