App Store Google Play

Чи відмовляться торговельні мережі в Україні від поліетиленових пакетів?

01.06.2018 19:30
Чи відмовляться торговельні мережі в Україні від поліетиленових пакетів?

В Україні на одну особу щорічно припадає понад 500 поліетиленових пакетів, в той час, коли середньостатистичний німець протягом минулого року використав їх лише 45. Загалом українці використовують щорічно 5 мільярдів пакетів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку у Facebook ГО "Ти потрібен Україні".

Першою ж країною, яка заборонила тонкі поліетиленові пакети, був Бангладеш. Сталося це ще у 2002 році, а перша в Європі – Італія в 2011 році. Вже понад 40 країн світу обмежили або заборонили поліетиленові пакети. Згідно з досвіду багатьох країн, достатньо припинити безкоштовне розповсюдження пакетів та ввести штраф або хоча б податок на пакети, для того щоб знизити їх використання на 70-90%. Найбільш жорсткі регуляції введені у Кенії, де за використання пакету можна відсидіти за гратами до 4 років або сплатити штраф у розмірі $40 тисяч.

Відомо, що поліетиленові пакети ключових українських мереж занадто тонкі, швидко рвуться і їх неможливо використовувати багаторазово. Такий вид пакетів у Європі вважається найбільш шкідливим, так як його важче переробити.

Поліетилен є шкідливим для довкілля - морські тварини заплутуються в пакетах, а також плутають їх з їжею, наприклад з медузою. Потрапивши в організм, поліетилен вбиває тварину. Нещодавно поблизу Норвегії знайшли мертвого кита, тіло якого було заповнено різними видами пакетів та упаковки.

Біорозкладні пакети також не є рішенням проблеми - насправді вони розпадаються на мікропластик. Мікрочастинки пластику знайшли навіть у бутильованій воді. Ці частинки потрапляють у великі й маленькі водойми - від океану і до струмків. А з них - до водопроводів.

Пластик поглинає токсичні хімічні речовини з морського середовища, а потім виділяє їх, коли його з'їдають риби або ссавці.

Існує багато альтернатив поліетиленовим пакетам – багаторазові тканеві сумки, плетені корзини. Вони не тільки скоротять використання пакетів, а й чудово доповнять ваш гардероб. Паперові пакети також є альтернативою, але тільки якщо зроблені з переробленого паперу, бо для звичайного вирубують дерева.

Зараз в Україні активно обговорюють заборону пакетів. Спроба заборонити пакети вже була в 2012 році, але далі слів нічого не пішло. Цього року до вирішення проблеми активно долучилася громадськість, і це має дати кращий результат.

Екологічні активісти зареєстрували петицію на сайті Президента України з вимогою заборонити використання поліетиленових пакетів в Україні на законодавчоиму рівні.

Петиція вже набрала більше 21 тис. підписів, залишилося лише 4 тис. Підписати петицію можна тут.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...