App Store Google Play

SaveOlegSentsov: дніпрян закликають вийти на акцію підтримки Олега Сенцова та інших політв’язнів

31.05.2018 16:30
SaveOlegSentsov: дніпрян закликають вийти на акцію підтримки Олега Сенцова та інших політв’язнів

2 червня у Дніпрі відбудеться акція на підтримку Олега Сенцова та інших політв’язнів. Про це під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіли організатори заходу, передає Дніпроград.

Небайдужі люди по всьому світу підтримують Олега Сенцова і започаткували глобальну акцію #SaveOlegSentsov. Дніпрян закликають приєднатися до акції, яка відбудеться 2 червня в Дніпрі на площі Героїв Майдану з 11:00 до 13:00. 

"Під час акції громадські активісти поіменно назвуть політв’язнів, яких незаконно утримують за гратами в Росії та окупованому Криму. Серед них митці, журналісти, правозахисники, студенти, кримські татари. Акція відбудеться на підтримку бранця режиму Путіна, відомого кінорежисера Олега Сенцова, який 14 травня цього року оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити усіх українських політв’язнів. Він поставив на карту життя та готовий йти до кінця. Місто Дніпро покаже «червону картку» режиму Путіну. Ми маємо зробити усе від нас залежне, щоб Кремль, який зараз готується до чемпіонату світу з футболу, і збирається прийняти іноземних гостей, звільнив Олега Сенцова та інших політв’язнів", - зазначила організатор акції Людмила Шамрай.

За словами представниці громадської організації "Правозахисна група "СІЧ" Наталії Кожиної, ситуація із затриманням Олега Сенцова та його незаконним засудженням в кримлівських застінках зворухнула не тільки Україну, а й увесь світ.

"Багато міст України та всього світу висловлюють протест проти такого зухвалого незаконного утримання українця. Сьогодні йде мова про порушення майже кожної статті Європейської конвенції з прав людини, порушення міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя. Не кажучи вже про тортури під час допитів та дискримінацію. Крім того, батьки та рідні політв'язні не мають можливості спілкуватися із затриманим. Тому наша організація долучається до цього заходу та закликає усіх небайдужих містян прийти на площу та підтримати Олега Сенцова та усіх політв'язнів", - закликала правозахисниця.

Наталія Кожина також додала, що згідно із Женевською конвенцією 1949 року Про захист цивільного населення під час війни, заборонено переміщення жителів окупованих територій на територію іноземної держави, тим пак держави-окупанта. Тож наразі за ініціативи Вповноваженого в Україні з прав людини ініціюється звернення до Уряду Росії з вимогою повернення в Україну політичних в'язнів, зокрема і Олега Сенцова. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...