App Store Google Play

Активісти Дніпра та області закликають чиновників не знищувати ландшафтний парк «Дніпрові пороги»

30.05.2018 18:35
Активісти Дніпра та області закликають чиновників не знищувати ландшафтний парк «Дніпрові пороги»

Мешканці Дніпра та області намагаються протидіяти чиновникам, які вирубують віковічний ліс та продовжують забудовувати береги Дніпра, знищуючи етнографічний ландшафтний парк «Дніпрові пороги». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів активістів. 

Залив річки Тягинка знаходиться між селами Василівка-на-Дніпрі і Запорожець Синельниківського району Дніпропетровської області. Залив Тягинка, балка та вся прилегла територія зарезервовані для створення ландшафтного парку «Дніпрові пороги». Однак існування парку під загрозою через намагання влади побудувати елеватор, а також через тривалу вирубку дерев. 

«Наше Садове товариство виникло 30 років тому. В той час воно належало Хіміко-технологічному інституту. Ця територія була розподілена на окремі ділянки, які перетворилися на дачі для відпочинку, збирання грибів та ягід. Однак в 2015 році на дачах місцеві жителі стали помічати геодезистів, які почали проводити підготовчі роботи. Як стало відомо, за проектом ДніпроОДА, баржі мали заходити в Тягинський залив. Після цього протягом двох років тамтешні активісти відстоювали водний об’єкт», - розповіла представниця ініціативної групи мешканців Садового товариства «Тягинка» Галина Солодовник.

Як зазначається, в Департаменті екології та природних ресурсів відповіли, що зазначена територія зарезервована під ландшафтний парк «Дніпрові пороги», якому виповнилося десять років.

«Проте за останній рік продовжується підготовка до будівництва елеватора на зарезервованій території. Ми звертались в Департамент екології та природних ресурсів ДніпроОДА та лісове господарство, показували фото місцевості, унікальні види тварин, аби зупинити будівництво. Наразі воно дійсно відкладене, але є в планах. Про це на зустрічі з нами повідомив голова Раївської ОТГ Юрій Мартиненко», - зауважила Галина Солодовник.

Крім того, активісти зауважили, що попри звернення, не вдалося зупинити масову вирубку лісу. За даним фактом відкрито кримінальну справу. В основному, були знищені багаторічні дуби. Як виявилося, ця ділянка лісосмуги перебуває в приватному володінні, але паралельно відведена для ландшафтного парку Дніпрові пороги».

Активісти закликають не нищити природу та екологічні ділянки, тому пропонують чиновникам перенести будівництво на іншу територію. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...