App Store Google Play

Активісти Дніпра та області закликають чиновників не знищувати ландшафтний парк «Дніпрові пороги»

30.05.2018 18:35
Активісти Дніпра та області закликають чиновників не знищувати ландшафтний парк «Дніпрові пороги»

Мешканці Дніпра та області намагаються протидіяти чиновникам, які вирубують віковічний ліс та продовжують забудовувати береги Дніпра, знищуючи етнографічний ландшафтний парк «Дніпрові пороги». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів активістів. 

Залив річки Тягинка знаходиться між селами Василівка-на-Дніпрі і Запорожець Синельниківського району Дніпропетровської області. Залив Тягинка, балка та вся прилегла територія зарезервовані для створення ландшафтного парку «Дніпрові пороги». Однак існування парку під загрозою через намагання влади побудувати елеватор, а також через тривалу вирубку дерев. 

«Наше Садове товариство виникло 30 років тому. В той час воно належало Хіміко-технологічному інституту. Ця територія була розподілена на окремі ділянки, які перетворилися на дачі для відпочинку, збирання грибів та ягід. Однак в 2015 році на дачах місцеві жителі стали помічати геодезистів, які почали проводити підготовчі роботи. Як стало відомо, за проектом ДніпроОДА, баржі мали заходити в Тягинський залив. Після цього протягом двох років тамтешні активісти відстоювали водний об’єкт», - розповіла представниця ініціативної групи мешканців Садового товариства «Тягинка» Галина Солодовник.

Як зазначається, в Департаменті екології та природних ресурсів відповіли, що зазначена територія зарезервована під ландшафтний парк «Дніпрові пороги», якому виповнилося десять років.

«Проте за останній рік продовжується підготовка до будівництва елеватора на зарезервованій території. Ми звертались в Департамент екології та природних ресурсів ДніпроОДА та лісове господарство, показували фото місцевості, унікальні види тварин, аби зупинити будівництво. Наразі воно дійсно відкладене, але є в планах. Про це на зустрічі з нами повідомив голова Раївської ОТГ Юрій Мартиненко», - зауважила Галина Солодовник.

Крім того, активісти зауважили, що попри звернення, не вдалося зупинити масову вирубку лісу. За даним фактом відкрито кримінальну справу. В основному, були знищені багаторічні дуби. Як виявилося, ця ділянка лісосмуги перебуває в приватному володінні, але паралельно відведена для ландшафтного парку Дніпрові пороги».

Активісти закликають не нищити природу та екологічні ділянки, тому пропонують чиновникам перенести будівництво на іншу територію. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...