App Store Google Play

Просвітницька кампанія щодо повернення Січеславщині історичної назви знайшла підтримку в істориків і громадськості

29.05.2018 16:40
Просвітницька кампанія щодо повернення Січеславщині історичної назви знайшла підтримку в істориків і громадськості

Протягом чотирьох місяців на Дніпропетровщині громадськість веде активну просвітницьку кампанію щодо перейменування області на Січеславську. Сьогодні, 29 травня, на прес-конференції в ІА "Інформатор" активісти підбили проміжні підсумки своєї роботи, передає Дніпроград з місця подій.

Голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга наголосив, що протягом століття українські активісти намагалися назвати славетний край ім’ям, який би прославляв та беріг величезний пласт козацького минулого. 

"Ініціативі перейменувати наш край у "Січеслав" вже понад сто років. Окрім того, в 90-ті роки, коли вже йшло становлення незалежності Української держави, слово Січеслав не сходило з наших уст. Усі мітинги націонал-демократичних сил проходили з гаслами "Січеславщина". Тоді навіть існувала телепередача "Січеславський вісник", газета "Січеславський край", часопис "Січеслав", театральна премія "Січеславна", яка функціонує і досі. Тобто ми маємо значний пласт історичного підґрунтя, аби назвати край Січеславщиною. Не просто змістити механічну назву та надати іншу, а наповнити назву глибоким українським сенсом", - розповів Іван Дремлюга.

В свою чергу, голова ГО "Спільнота активної молоді - САМ" Владислав Мельничук розповів, що протягом чотирьох місяців коаліція громадських організацій СічеславськаТАК проводить активну просвітницьку кампанію. Наразі до коаліції долучилися понад 50 обласних організацій.

"У всій області активно ведуться громадські обговорення та дискусії, де громадяни разом із провідними істориками та краєзнавцями обговорюють історичні, економічні та туристичні підстави використання топоніму "Січеславська". Відтак ми відвідали вже 24 населених пункти області. Також коаліція просила всебічної підтримки очільників області, і голова обласної ради Гліб Пригунов ініціював громадські слухання на території нашого краю. Чималою підтримкою ми зобов'язані громадським радам при мерії Дніпра та при обласній адміністрації. Відтак Громрада при ДніпроОДА створила робочу групу та долучилися до просвітницької кампанії щодо перейменування області на Січеславську.
Окрім того, всебічно підтримали ініціативу перейменування усі козацькі організації області. Члени ГО організували старшинську раду на якій одноголосно виступили за назву "Січеславський край", - розповів Владислав Мельничук.

Він також розповів, що у рамках кампанії громадська організація "Правозахисна група "СІЧ" створила унікальний документальний фільм про козацьке минуле Нікопольщини "Мандрівка у край затоплених Січей". Цю кінострічку активісти презентують на всіх обговореннях. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...