App Store Google Play

Просвітницька кампанія щодо повернення Січеславщині історичної назви знайшла підтримку в істориків і громадськості

29.05.2018 16:40
Просвітницька кампанія щодо повернення Січеславщині історичної назви знайшла підтримку в істориків і громадськості

Протягом чотирьох місяців на Дніпропетровщині громадськість веде активну просвітницьку кампанію щодо перейменування області на Січеславську. Сьогодні, 29 травня, на прес-конференції в ІА "Інформатор" активісти підбили проміжні підсумки своєї роботи, передає Дніпроград з місця подій.

Голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга наголосив, що протягом століття українські активісти намагалися назвати славетний край ім’ям, який би прославляв та беріг величезний пласт козацького минулого. 

"Ініціативі перейменувати наш край у "Січеслав" вже понад сто років. Окрім того, в 90-ті роки, коли вже йшло становлення незалежності Української держави, слово Січеслав не сходило з наших уст. Усі мітинги націонал-демократичних сил проходили з гаслами "Січеславщина". Тоді навіть існувала телепередача "Січеславський вісник", газета "Січеславський край", часопис "Січеслав", театральна премія "Січеславна", яка функціонує і досі. Тобто ми маємо значний пласт історичного підґрунтя, аби назвати край Січеславщиною. Не просто змістити механічну назву та надати іншу, а наповнити назву глибоким українським сенсом", - розповів Іван Дремлюга.

В свою чергу, голова ГО "Спільнота активної молоді - САМ" Владислав Мельничук розповів, що протягом чотирьох місяців коаліція громадських організацій СічеславськаТАК проводить активну просвітницьку кампанію. Наразі до коаліції долучилися понад 50 обласних організацій.

"У всій області активно ведуться громадські обговорення та дискусії, де громадяни разом із провідними істориками та краєзнавцями обговорюють історичні, економічні та туристичні підстави використання топоніму "Січеславська". Відтак ми відвідали вже 24 населених пункти області. Також коаліція просила всебічної підтримки очільників області, і голова обласної ради Гліб Пригунов ініціював громадські слухання на території нашого краю. Чималою підтримкою ми зобов'язані громадським радам при мерії Дніпра та при обласній адміністрації. Відтак Громрада при ДніпроОДА створила робочу групу та долучилися до просвітницької кампанії щодо перейменування області на Січеславську.
Окрім того, всебічно підтримали ініціативу перейменування усі козацькі організації області. Члени ГО організували старшинську раду на якій одноголосно виступили за назву "Січеславський край", - розповів Владислав Мельничук.

Він також розповів, що у рамках кампанії громадська організація "Правозахисна група "СІЧ" створила унікальний документальний фільм про козацьке минуле Нікопольщини "Мандрівка у край затоплених Січей". Цю кінострічку активісти презентують на всіх обговореннях. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...