App Store Google Play

Населення області загалом схвально сприймає декомунізацію Січеславщини - ініціативна група

29.05.2018 19:00
Населення області загалом схвально сприймає декомунізацію Січеславщини - ініціативна група

Населення Дніпропетровщини в цілому  із позитивом сприймає ініціативу перейменування області на Січеславську. Про це сьогодні, 29 травня, повідомили громадські активісти, передає Дніпроград. 

Протягом чотирьох місяців на Дніпропетровщині громадськість веде активну просвітницьку кампанію щодо перейменування області на Січеславську. Представник коаліції Громадська підтримка СічеславськаТАК Владислав Мельничук розповів, що за цей час вони провели десятки наукових круглих столів у містах області, зокрема Дніпрі, Кривому Розі, Підгородному, Жовтих Водах, Верхньодніпровську, Новомосковську. Окрім того, активісти проводять обговорення й в ОТГ області, відтак на підтримку Січеславщини виступили низка об'єднаних територіальних громад Дніпропетровщини.

"Наприклад, мешканці козацької паланки Томаківка усвідомлюють своє історичне коріння та масштаби значення козацтва для регіону, тому підтримали ініціативу. В Криничанські та Петриківській громадах акцентували увагу на брендуванні, містяни переконані, що саме Січеславська стане поштовхом до вдалого брендування краю, що допоможе у його економічному розвитку. Мешканці Апостолівської ОТГ наголошували, що нова назва вплине на туристичний потенціал регіону, українське майбутнє. А громада Межівської ОТГ, яка межує з Донецькою областю,  як ніхто інша розуміює наскільки важливо у сучасній війні проти агресії росіян встановити саме проукраїнську назву краю", - зазначив Мельничук.

Голова громадської організації "Січ-Дніпро" Кирило Дороленко розповів, що під час обговорень активісти прагнули досягти з громадськістю цивілізованої дискусії. 

"Насправді протягом двох років декомунізаційного процесу було запущено багато міфів, зокрема людям розповідали, що треба змінювати документи, що це дорого, що це не на часі, не пустять за кордон та інше. Ми спілкувалися і доводили протилежну думку. Окрім того, ми наповнили спілкування невеличким історичним дискурсом та змістом, таким чином несемо у собі частку націонал-патріотичного виховання. І ми розуміємо, що це дуже необхідно у наш час. Наприклад, багато хто з людей був здивований, що топоніму "Січеслав" вже понад сто років, а деякі навіть вперше доторкнулись до історії рідного краю. Тож важливо акцентувати увагу не тільки на патріотичному вихованні дітей та молоді, а й вже зрілого покоління. Люди готові вчитися, визавати помилки та дізнаватися нове", - розповів Кирило Дороленко.

Також Дороленко нагадав, що у Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, який вже підтримали 156 народних депутатів. 

На цьому активісти зупинятися не збираються, у планах об'здити усі об'єднані громади та населені пункти регіону, аби поспілкуватися з якомога більшою кількістю містян. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...