App Store Google Play

Денисенко закликав міністрів перевірити законність дії влади Дніпра в гуманітарній сфері

25.05.2018 09:20
Денисенко закликав міністрів перевірити законність дії влади Дніпра в гуманітарній сфері

Народний депутат України Андрій Денисеко направив два депутатські звернення до міністра освіти та міністра культури із закликом здійснити перевірку законності рішень та дій органів Дніпровської міської ради щодо злиття місцевих бібліотек та скандальної “оптимізації” шкіл естетичного виховання, повідомляє Дніпроград.

Зокрема, у зверненні до міністра освіти Лілії Гриневич народний обранець повідомляє, що до нього неодноразово зверталися мешканці Дніпра стосовно недопущення зменшення фінансування шкіл естетичного виховання, скорочення викладачів та їхньої незаконної оптимізації.

Зазначається, що за ініціативи Дніпровської міської ради більше, ніж половина з 8 тисяч учнів шкіл естетичногое виховання позбавлені  бюджетного забезпечення та навчатимуться лише за власний рахунок. Окрім цього, міськрадою імплементується Наказ №29, який передбачає масштабні звільнення обслуговуючого персоналу, що не тільки позбавляє громадян робочих місць, а загрожує усій системі освіти у місті.

Денисенко наголосив, що такі дії місцевої влади йдуть в розріз із думкою громади, що було підтверджено під час засідання Комітету з гуманітарних питань Громадської ради при ДМР, члени якого одностайно рекомендували зупинити ці процеси в місті.

Відповідно до цього, Андрій Денисенко висловлює клопотання за двома пунктами:

1. Ініціювати проведення перевірки Державною інспекцією навчальних закладів України на предмет законності прийнятих рішень виконавчими органами Дніпровської міської ради щодо позашкільної освіти м. Дніпра.
2. Вжити заходів щодо недопущення зменшення фінансування позашкільної освіти, скорочення чисельності працівників в позашкільних навчальних закладах м. Дніпра та зменшення самої кількості позашкільних навчальних закладів.

У свою чергу, вже у листі до міністра культури України Євгена Нищука народний депутат звертає увагу на те, що за ініціативи Департаменту гуманітарної політики міськради розпочата реорганізація бібліотечної системи Дніпра, згідно із якою у місті планується злиття всіх бібліотек в один комунальний заклад культури, що у свою чергу загрожує значним зменшенням фінансування.

Очевидно, що такий підхід призведе до деградації бібліотечної системи — відбудеться зменшення кількості персоналу та відповідно самих бібліотек. Саме тому Андрій Денисенко закликає міністерство перевірити законність цих дій у Дніпрі.

“Прошу ініціювати проведення перевірки на предмет законності прийнятих рішень виконавчими органами Дніпровської міської ради щодо реорганізації системи бібліотек м. Дніпра та вжити заходів щодо недопущення зменшення фінансування системи бібліотек, скорочення чисельності штатних працівників в бібліотеках та зменшення кількості бібліотек в місті”, - йдеться у зверненні до Мінкульту.

Таким чином, обидва міністерства у найближчий час мають відреагувати на звернення народного депутата, що дарує надію на припинення деструктивної політики Дніпровської міської ради та забезпечення гідного культурного розвитку міста.

Нагадаємо, у наслідок недолугої діяльності Департаменту гуманітарної політики, у Дніпрі вибухнув скандал навколо можливого "переформатування" освітніх закладів культури. Під час засідання комітету з гуманітарних питань Громадської ради при міськраді,голова департаменту Сушко зазначила, що більшість дітей ходять у музичні школи через комплекси батьків.

Викладачі та батьки були обурені такими діями міської влади і вийшли на мітинг, втім вже традиційно громаду Дніпра мер та його підопічні просто проігнорували.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...