App Store Google Play

Денисенко закликав міністрів перевірити законність дії влади Дніпра в гуманітарній сфері

25.05.2018 09:20
Денисенко закликав міністрів перевірити законність дії влади Дніпра в гуманітарній сфері

Народний депутат України Андрій Денисеко направив два депутатські звернення до міністра освіти та міністра культури із закликом здійснити перевірку законності рішень та дій органів Дніпровської міської ради щодо злиття місцевих бібліотек та скандальної “оптимізації” шкіл естетичного виховання, повідомляє Дніпроград.

Зокрема, у зверненні до міністра освіти Лілії Гриневич народний обранець повідомляє, що до нього неодноразово зверталися мешканці Дніпра стосовно недопущення зменшення фінансування шкіл естетичного виховання, скорочення викладачів та їхньої незаконної оптимізації.

Зазначається, що за ініціативи Дніпровської міської ради більше, ніж половина з 8 тисяч учнів шкіл естетичногое виховання позбавлені  бюджетного забезпечення та навчатимуться лише за власний рахунок. Окрім цього, міськрадою імплементується Наказ №29, який передбачає масштабні звільнення обслуговуючого персоналу, що не тільки позбавляє громадян робочих місць, а загрожує усій системі освіти у місті.

Денисенко наголосив, що такі дії місцевої влади йдуть в розріз із думкою громади, що було підтверджено під час засідання Комітету з гуманітарних питань Громадської ради при ДМР, члени якого одностайно рекомендували зупинити ці процеси в місті.

Відповідно до цього, Андрій Денисенко висловлює клопотання за двома пунктами:

1. Ініціювати проведення перевірки Державною інспекцією навчальних закладів України на предмет законності прийнятих рішень виконавчими органами Дніпровської міської ради щодо позашкільної освіти м. Дніпра.
2. Вжити заходів щодо недопущення зменшення фінансування позашкільної освіти, скорочення чисельності працівників в позашкільних навчальних закладах м. Дніпра та зменшення самої кількості позашкільних навчальних закладів.

У свою чергу, вже у листі до міністра культури України Євгена Нищука народний депутат звертає увагу на те, що за ініціативи Департаменту гуманітарної політики міськради розпочата реорганізація бібліотечної системи Дніпра, згідно із якою у місті планується злиття всіх бібліотек в один комунальний заклад культури, що у свою чергу загрожує значним зменшенням фінансування.

Очевидно, що такий підхід призведе до деградації бібліотечної системи — відбудеться зменшення кількості персоналу та відповідно самих бібліотек. Саме тому Андрій Денисенко закликає міністерство перевірити законність цих дій у Дніпрі.

“Прошу ініціювати проведення перевірки на предмет законності прийнятих рішень виконавчими органами Дніпровської міської ради щодо реорганізації системи бібліотек м. Дніпра та вжити заходів щодо недопущення зменшення фінансування системи бібліотек, скорочення чисельності штатних працівників в бібліотеках та зменшення кількості бібліотек в місті”, - йдеться у зверненні до Мінкульту.

Таким чином, обидва міністерства у найближчий час мають відреагувати на звернення народного депутата, що дарує надію на припинення деструктивної політики Дніпровської міської ради та забезпечення гідного культурного розвитку міста.

Нагадаємо, у наслідок недолугої діяльності Департаменту гуманітарної політики, у Дніпрі вибухнув скандал навколо можливого "переформатування" освітніх закладів культури. Під час засідання комітету з гуманітарних питань Громадської ради при міськраді,голова департаменту Сушко зазначила, що більшість дітей ходять у музичні школи через комплекси батьків.

Викладачі та батьки були обурені такими діями міської влади і вийшли на мітинг, втім вже традиційно громаду Дніпра мер та його підопічні просто проігнорували.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....