App Store Google Play

На Дніпропетровщині старости ОТГ з усієї України зібралися на Конгрес

24.05.2018 14:20
На Дніпропетровщині старости ОТГ з усієї України зібралися на Конгрес

Сьогодні, 24 травня, на Дніпропетровщині стартував перший Конгрес старост громад України. Ініціатором заходу став Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки програми "U-LEAD з Європою". Протягом двох днів учасники презентуватимуть кращі практики, вивчатимуть міжнародний досвід та обговорюватимуть можливості розвитку громад. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Ми щиро раді всіх вітати на гостинній Дніпропетровщині. Дуже приємно, що саме наш регіон організовує та приймає конгрес старост з усієї України. Децентралізація дає нові можливості – розширює повноваження громад та збільшує їх фінансування. На Дніпропетровщині вже 60 громад, які втілили близько 1,5 тисячі важливих проектів – від будівництва садочків до відкриття Центрів безпеки. Це саме ті проекти, які були необхідні громади і зроблені саме за їх ініціативи. Наші громади беруть активну участь у різноманітних грантах та конкурсах. Відтак вісім ОТГ області отримали грантове фінансування на проекти від партнерів U-LEAD з Європою та 12 ОТГ від програми «DOBRE». І сьогодні ми з впевненістю можемо сказати, що процес децентралізації – незворотній», - зазначив заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Загалом до зустрічі приєднаються близько 200 старост зі всієї країни. Конгрес триватиме два дні. Перший – теоретичний. Його присвятять дискусії про роль старости в соціально-економічному розвитку громад. Другий – практичний. Учасники Конгресу відвідають найуспішніші старостинські округи Дніпропетровщини. Відтак Андрій Пінчук, староста Волоської ОТГ, яка існує вже протягом трьох років, розповість про успішний досвід реалізації цілої низки соціальних проектів, як навчитися заробляти й раціонально розподіляти кошти, а також чітко формувати ключові напрями подальшого розвитку.

«Звичайно ми маємо дуже багато позитивних змін. Проте ще маємо й низку питань та завдань, які маємо вирішити. Зокрема нас хвилює проблема відтоку чималої кількості молоді громади за кордон. Тому ми хочемо поділитися своїм досвідом успішного вирішення тих чи інших проблем, та знайти відповіді на питання, які хвилюють нас», - розповів Андрій Пінчук.

Відтак на конгрес завітав староста Червоно-Дібровської громади, найменшої у складі Глибоцької об’єднаної громади Чернівецької області, що має успішний досвід у розвитку інфраструктури та кооперативного господарства, а також є частиною багатьох іноземних благодійних програм для розвитку ОТГ Володимир Чоботар. Староста поділиться своїми планами та розповів про уже втілені проекти, серед яких і бренд села, який вони планують використовувати для розвитку еко-туризму.

«Створення ЦНАПів, медичних закладів, благоустрій сел, реконструкція шкіл, садочків, будинків культури, дороги, освітлення, водопостачання. Все це та багато іншого змінює обличчя сел, надихає містян. Адже такі невеличкі ключові моменти дають зрозуміти мешканцям міста, що саме в руках громади їх майбутнє. Зокрема, особливу увагу наша громада приділяє сільському туризму, в громаді ми відкрили міні сироварню, зараз будуємо м’ясопереробну та молозбірну ферму, у планах – будівництво кінного клубу. Про це ми сьогодні і поговоримо", - розповів Чоботар.

У програмі конгресу – дискусійні панелі, діалоги та дебати, присвячені розвитку інституту старост. У другий день – виїзд у старостинські округи Дніпропетровської області для обміну досвідом. Зокрема, про роль старости у розвитку безпеки можна буде дізнатися на практичній локації у Слобожанській ОТГ. Про формування громадської думки щодо реалізації проектів на старостинському окрузі розповідатимуть у Новоолександрівській громаді. На локації в Солонянській та Царичанській обговорюватимуть місію старости в розвитку освітнього, культурного та спортивного простору громади, а в Петриківській – брендування й розвиток креативних індустрій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...