App Store Google Play

Віджати будівлю в центрі: навіщо Дніпровській мерії знадобилось приміщення обласного театрально-художнього коледжу

23.05.2018 14:00
Віджати будівлю в центрі: навіщо Дніпровській мерії знадобилось приміщення обласного театрально-художнього коледжу

Міський голова Дніпра Борис Філатов намагається відібрати приміщення обласного комунального ВНЗ Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Для цього він направив лист голові облради Глібу Пригунову щодо передачі коледжу у власність територіальної громади міста.

Корпуси закладу, які знаходяться в центрі Дніпра виявилась привабливими для міської влади, яка ставить під загрозу існування творчого закладу.

Дніпропетровський театрально-художній коледж - це поєднання двох навчальних закладів Дніпропетровського державного художнього училища і Дніпропетровського театрального училища, які об’єдналися в 1997 році. Основною метою Дніпропетровського театрально-художнього коледжу є підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі знань «Культура і мистецтво».

Заклад заснований на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області і перебуває в управлінні обласної ради.

Однак міський голова стверджує, що керується Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», тому виконавчий орган міської ради розглядає питання про передачу будівлі та майна Дніпропетровського театрально-художнього коледжу у комунальну власність територіальної громади Дніпра.

Педагоги Дніпропетровського театрально-художнього коледжу пояснюють, що офіційних листів з мерії Дніпра їм не надсилали. Про загрозу виселення вони дізналися лише після того, як директору закладу Миколі Беркатюку представники облради повідомили, що міська влада має інші плани на облаштування приміщення ВНЗ.

Голова організаційного комітету, заступник директора з творчої роботи Ігор Андрущенко розповів, що директору коледжу чиновники облради вже показували приміщення, в які хочуть, так би мовити, переселити студентів та викладачів навчального закладу. Спершу «пропонували» аварійне приміщення флотилії на вулиці Володимира Мономаха, 17 (КПНЗ «Міська флотилія юних моряків і річковиків» ДМР, потім поліклініку на вулиці Миронова, 14 (Міська поліклініка №2).

Власне, через незаконні наміри педагогічний колектив разом зі студентами почали звертатися за допомогою до організацій та представників влади, аби залишитися у власному приміщенні.

«Подібна ситуація складалася десять років тому. Щоразу, коли в місті з’являється нова влада, відразу виникає загроза нашому існуванню в корпусах коледжу, адже вони розташовані в центрі міста», - зазначив Ігор Андрущенко.

Зазначимо, що будівлі коледжу розташовані за адресами: площа Успенська,14 та вулиця Глінки, 11.

Викладачам коледжу повідомили, що корпус, який знаходиться на площі Успенській прагнуть використати для розміщення співробітників виконавчих органів Дніпровської міської ради.

У зв’язку з цим педагогічний колектив та студенти обласного комунального Дніпропетровського театрально-художнього коледжу звернулися до голови облради Гліба Пригунова з проханням не передавати ВНЗ на баланс мерії. Вони впевнені, що намагання міського голови Бориса Філатова відібрати коледж у власність територіальної громади міста ставить навчальний заклад під загрозу існування.

«Наразі нам передали, що голова облради Гліб Пригунов не збирається віддавати приміщення у власність міськради до тих пір, поки він досконально не вивчить питання. Але нас найбільше хвилює, що все може вирішитися без нашого відома, що після літньої відпустки нам та студентам не буде куди повертатися», - розповіла голова профспілкового комітету коледжу Тамара Паслючено.

Педагоги колективу навчального закладу пояснюють, що нинішні корпуси коледжу пристосовані саме для студентів театрально-художніх напрямків. Для поліпшення умов навчання студентів протягом 2017-2018 років у коледжі був проведений капітальний ремонт приміщення на  площі Успенська, 14. В корпусі відремонтували дах, замінили вікна, двері, підлогу, стіни, стелі, замінили систему опалення. Саме тут коледж має можливість забезпечити заняття студенів  у спортивному залі та на спортивному майданчику.

Крім того, приміщення обладнане широкими коридорами, які використовуються для виставок робіт студентів. Також в ньому є три додаткові зали для занять студентів-хореографів. В цілому на реконструкцію та капітальний ремонт з обласного ремонту було витрачено майже три мільйона гривень. 

«Унікальною спеціальністю з 2012 року, яку не готує жоден навчальний заклад України, є Петриківський художній розпис. Величезна когорта випускників нашого навчального закладу уславлює Україну далеко за її межами, багато випускників стали народними та заслуженими артистами, заслуженими діячами мистецтв, народними художниками, скульпторами. Можна назвати народного артиста України Володимира Горянського, заслужену артистку України Світлану Білоножко, народного артиста України Євгена Станкевича та багато інших», - йдеться у листах-зверненнях викладачів коледжу.

Тож колектив коледжу неабияк схвилювала звістка про те, що міськвиконком планує забрати в свою власність художній корпус коледжу лише на основі сумнівних інструкцій та рекомендацій підзаконних актів, незрозумілих не тільки широкому загалу, а й професійним юристам. Це й не дивно, адже студентів-художників, артистів балету хочуть перевести в інше приміщення, яке мало пристосоване для опанування спеціальностей, які готує коледж.

Як вирішиться ситуація з приміщенням коледжу – прогнозувати складно. Зрештою, існують два варіанти: або обласна рада дозволить «підопічним» Філатова віджати корпуси Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, або ж ні.

Наразі залишається сподіватися, що керівництво області стане на захисті інтересів творчої молоді та Січеславської громади.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...