App Store Google Play

Велика "забута" війна: дніпрянам розповіли особливості інформаційного протистояння

18.05.2018 08:30
Велика "забута" війна: дніпрянам розповіли особливості інформаційного протистояння

Вчора, 17 травня, дніпрянам розповіли про винаходи інформаційного протистояння, ефективною зброєю якого є етнічні стереотипи. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку голови ради молодих вчених, редакторки соціальної мережі для науковців Science-Community.org Валерії Лавренко у Facebook.

Лекція-зустріч у Книгарні «Є» була присвячена особливостям інформаційної війни, яка зародилася далеко не в ХХІ столітті.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ Валерія Лавренко розповіла, що саме у роки Першої світової війни ледь чи не вперше в історії державну пропаганду було свідомо спрямовано на формування у середовищі рядових солдат та пересічних мешканців образу ворога.

«Етнічні стереотипи були доведені до крайності: жабоїди-французи, макаронники-італійці, боші-німці… Ми спробували подивитися на світ "своїх" та "чужих" очима сірої окопної солдатської маси 1914−1918 років», - зазначила Валерії Лавренко.

Тож етнічні стереотипи щодо «своїх», «чужих», «інших» притаманні не лише суспільству періоду Першої світової війни. В сучасному світі можна знайти чимало аналогій та підтвердженню того, що кібервійна впливає на свідомість в реальному часі.   

Раніше повідомлялося, що дніпровським студентам та шкільним вчителям історії розповіли про те, як спростувати міфи, які породжує Росія для тиску на Україну.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...