App Store Google Play

Велика "забута" війна: дніпрянам розповіли особливості інформаційного протистояння

18.05.2018 08:30
Велика "забута" війна: дніпрянам розповіли особливості інформаційного протистояння

Вчора, 17 травня, дніпрянам розповіли про винаходи інформаційного протистояння, ефективною зброєю якого є етнічні стереотипи. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку голови ради молодих вчених, редакторки соціальної мережі для науковців Science-Community.org Валерії Лавренко у Facebook.

Лекція-зустріч у Книгарні «Є» була присвячена особливостям інформаційної війни, яка зародилася далеко не в ХХІ столітті.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ Валерія Лавренко розповіла, що саме у роки Першої світової війни ледь чи не вперше в історії державну пропаганду було свідомо спрямовано на формування у середовищі рядових солдат та пересічних мешканців образу ворога.

«Етнічні стереотипи були доведені до крайності: жабоїди-французи, макаронники-італійці, боші-німці… Ми спробували подивитися на світ "своїх" та "чужих" очима сірої окопної солдатської маси 1914−1918 років», - зазначила Валерії Лавренко.

Тож етнічні стереотипи щодо «своїх», «чужих», «інших» притаманні не лише суспільству періоду Першої світової війни. В сучасному світі можна знайти чимало аналогій та підтвердженню того, що кібервійна впливає на свідомість в реальному часі.   

Раніше повідомлялося, що дніпровським студентам та шкільним вчителям історії розповіли про те, як спростувати міфи, які породжує Росія для тиску на Україну.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...