App Store Google Play

Велика "забута" війна: дніпрянам розповіли особливості інформаційного протистояння

18.05.2018 08:30
Велика "забута" війна: дніпрянам розповіли особливості інформаційного протистояння

Вчора, 17 травня, дніпрянам розповіли про винаходи інформаційного протистояння, ефективною зброєю якого є етнічні стереотипи. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку голови ради молодих вчених, редакторки соціальної мережі для науковців Science-Community.org Валерії Лавренко у Facebook.

Лекція-зустріч у Книгарні «Є» була присвячена особливостям інформаційної війни, яка зародилася далеко не в ХХІ столітті.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ Валерія Лавренко розповіла, що саме у роки Першої світової війни ледь чи не вперше в історії державну пропаганду було свідомо спрямовано на формування у середовищі рядових солдат та пересічних мешканців образу ворога.

«Етнічні стереотипи були доведені до крайності: жабоїди-французи, макаронники-італійці, боші-німці… Ми спробували подивитися на світ "своїх" та "чужих" очима сірої окопної солдатської маси 1914−1918 років», - зазначила Валерії Лавренко.

Тож етнічні стереотипи щодо «своїх», «чужих», «інших» притаманні не лише суспільству періоду Першої світової війни. В сучасному світі можна знайти чимало аналогій та підтвердженню того, що кібервійна впливає на свідомість в реальному часі.   

Раніше повідомлялося, що дніпровським студентам та шкільним вчителям історії розповіли про те, як спростувати міфи, які породжує Росія для тиску на Україну.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...