App Store Google Play

Після шкіл естетичної освіти і стоматологів у Дніпрі "оптимізовують" НВК, бо вони "заважають ПТУ"

18.05.2018 09:40
Після шкіл естетичної освіти і стоматологів у Дніпрі "оптимізовують" НВК, бо вони "заважають ПТУ"

З 1 вересня 2018 року у Дніпрі припинять роботу міжшкільні навчально-виробничі комбінати (далі – МНВК), що мають здійснювати професійно-технічну підготовку учнів старших класів. На їхній базі планують відкрити два інклюзивно-ресурсних центри для надання психолого-педагогічної допомоги дітей з особливими потребами та їхнім батькам, позашкільні навчальні заклади, молодіжні простори, кабінети трудового навчання та комп’ютерні класи. Про це Дніпрограду повідомили в прес-службі міськради Дніпра.

«Аналізуючи діяльність комбінатів, ми знайшли дуже багато недоліків. Наприклад, у МНВК № 2, 3, 4 прострочені сертифікати на підготовку водіїв – це найпопулярніший напрям серед школярів. Але людина може отримати водійське посвідчення, якщо установа має ліцензію. Тому виникає питання, чого навчають у цих МНВК та чим займається викладацький склад», – зазначив Олександр Шикуленко.

До того ж, міжшкільні навчально-виробничі комбінати майже повністю дублюють функції професійно-технічних училищ, яких у місті 12. При цьому в МНВК навчають майже втричі меншій кількості професій. Комбінати охоплюють лише 12% школярів 8-11 класів. Відвідуваність закладів досить низька – в середньому 50%.

«Ми хочемо використовувати базу, яка в нас є, щоб створити справді необхідні умови для навчання, розваг, творчого розвитку наших дітей. Обладнання, яке є в МНВК, ми передамо школам. Ми розглядали варіанти, як можна відновити комбінати. Але коли зрозуміли, що це неможливо, почали думати, що зробити замість них. Викладачі МНВК без роботи не залишаться, адже в місті бракує педагогів у школах та ПТНЗ», – зазначив Олександр Шикуленко.

Нагадаємо, у наслідок діяльності Департаменту гуманітарної політики, у Дніпрі вибухнув скандал навколо можливого "переведення на самоокупність" шкіл естетичного виховання. Під час засідання комітету з гуманітарних питань Громадської ради при міськраді, Сушко зазначила, що більшість дітей ходять у музичні школи через "комплекси батьків".

Пізніше міський голова Борис Філатов оголосив про намір "викинути" з комунальних медичних закладів первинної ланки стоматологів, бо вони "забагато заробляють".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...