App Store Google Play

Після шкіл естетичної освіти і стоматологів у Дніпрі "оптимізовують" НВК, бо вони "заважають ПТУ"

18.05.2018 09:40
Після шкіл естетичної освіти і стоматологів у Дніпрі "оптимізовують" НВК, бо вони "заважають ПТУ"

З 1 вересня 2018 року у Дніпрі припинять роботу міжшкільні навчально-виробничі комбінати (далі – МНВК), що мають здійснювати професійно-технічну підготовку учнів старших класів. На їхній базі планують відкрити два інклюзивно-ресурсних центри для надання психолого-педагогічної допомоги дітей з особливими потребами та їхнім батькам, позашкільні навчальні заклади, молодіжні простори, кабінети трудового навчання та комп’ютерні класи. Про це Дніпрограду повідомили в прес-службі міськради Дніпра.

«Аналізуючи діяльність комбінатів, ми знайшли дуже багато недоліків. Наприклад, у МНВК № 2, 3, 4 прострочені сертифікати на підготовку водіїв – це найпопулярніший напрям серед школярів. Але людина може отримати водійське посвідчення, якщо установа має ліцензію. Тому виникає питання, чого навчають у цих МНВК та чим займається викладацький склад», – зазначив Олександр Шикуленко.

До того ж, міжшкільні навчально-виробничі комбінати майже повністю дублюють функції професійно-технічних училищ, яких у місті 12. При цьому в МНВК навчають майже втричі меншій кількості професій. Комбінати охоплюють лише 12% школярів 8-11 класів. Відвідуваність закладів досить низька – в середньому 50%.

«Ми хочемо використовувати базу, яка в нас є, щоб створити справді необхідні умови для навчання, розваг, творчого розвитку наших дітей. Обладнання, яке є в МНВК, ми передамо школам. Ми розглядали варіанти, як можна відновити комбінати. Але коли зрозуміли, що це неможливо, почали думати, що зробити замість них. Викладачі МНВК без роботи не залишаться, адже в місті бракує педагогів у школах та ПТНЗ», – зазначив Олександр Шикуленко.

Нагадаємо, у наслідок діяльності Департаменту гуманітарної політики, у Дніпрі вибухнув скандал навколо можливого "переведення на самоокупність" шкіл естетичного виховання. Під час засідання комітету з гуманітарних питань Громадської ради при міськраді, Сушко зазначила, що більшість дітей ходять у музичні школи через "комплекси батьків".

Пізніше міський голова Борис Філатов оголосив про намір "викинути" з комунальних медичних закладів первинної ланки стоматологів, бо вони "забагато заробляють".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...