App Store Google Play

Реконструйована Солонянська школа – приклад ефективності децентралізації – Петро Порошенко

17.05.2018 20:30
Реконструйована Солонянська школа – приклад ефективності децентралізації – Петро Порошенко

Осучаснена після масштабної реконструкції, Солонянська опорна школа №1 стала яскравим подарунком для сільських дітлахів. Тут все нове, окрім стін та юридичної адреси. Модернізували і величезну будівлю, і потужну спортивну базу. Класи «начинили» сучасними меблями, обладнанням та гаджетами. Відкрив оновлену школу Президент України Петро Порошенко. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт ДніпроОДА.

«Наш перший пріоритет – це освіта, яка є інвестицією держави в майбутнє.  Дніпропетровщина – одна із лідерів у створенні нового освітнього простору. Мені дуже подобається особливий та креативний дизайн школи, барви, у які вона розфарбована. Всередині, впевнений, дітям також цікаво, вони хочуть сюди іти. Ця школа - приклад ефективного використання коштів місцевими громадами, що стало можливим завдяки реформі децентралізації», – зазначив Петро Порошенко. 

Мешканці селища Солоне місцеву опорну школу не впізнають. Ще рік тому – сіра похмура будівля. Сьогодні – різнобарвна, з добротною покрівлею, енергоефективними фасадом та вікнами. Всі комунікації – сучасні. У школі – вільний Wi-Fi.

 «Для дітей Дніпропетровщини створюємо комфортний освітній простір. У Солонянській опорній школі навчаються понад 700 дітей. Після масштабної реконструкції учні та вчителі мають навчальний заклад, що і ззовні, і зсередини відповідає сучасним європейським стандартам», – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Оновлені класи – з прозорими дверима, яскравою вчительською зоною біля дошки й учнівською – у нейтральних кольорах. Все – для творчого розвитку та комфорту.

«Нашій школі вже 40 років. Та завдяки реконструкції – першій в історії – вона помолоділа на очах, – сказала в.о. директора Вікторія Бондар. – Щоранку хочеться іти до такої школи: дітям – навчатися, вчителям – працювати. Вдячні команді Петра Порошенка за чудовий подарунок для мешканців нашої громади».

У світлих просторих коридорах – м’які крісла та буккросинги. Сходи – наче навчальний майданчик. Для малечі початкових класів на сходинках зобразили таблицю множення, для старших школярів – українські слова з наголосами та неправильні англійські дієслова.

«Школа вражає. Дуже гарна, не впізнати! – Не стримала емоцій учениця 10 класу Ліза Дементієвська. – Англійська – один із моїх найулюбленіших предметів. Тепер не розставатимуся з нею навіть на перервах».

«Родзинка» Солонянської школи – компактно розташовані класи за галузями знань. Окремо – кабінети природничого циклу, поруч – математичні. Вчителям тепер зручно використовувати обладнання та навчальні матеріали. Учням – проходити лабораторні роботи. У них тепер – мультимедійні дошки, планшети, мікроскопи та цифрова портативна метеостанція. Школярі можуть і досліджувати клітини, і прогнозувати погоду.

«Нове обладнання стимулює і вчительську творчість, і дитячу активність. У такій школі навіть стіни окриляють і надихають на роботу», – поділилася вчителька біології Інна Пушко.

Подарунок для цьогорічних випускників – осучаснена актова зала. Вдвічі просторіша за стару, світла, з великою сценою.

Розширили й їдальню. Вона тепер стильна та барвиста, устаткована розсувними автоматичними дверима.

У школі створені всі умови для фізичного розвитку маленьких українців. Оновлена спортивна зала – із сучасними роздягальнями та душовими. Підлога і стіни – із м’яким покриттям, яке дозволяє уникнути травм.

Після реконструкції школа отримала потужну спортивну базу. Із великим та маленьким футбольними полями, волейбольним і баскетбольним майданчиками, легкоатлетичними доріжками, ворк-аут зоною. Тепер тут проходять районні та обласні змагання, товариські футбольні матчі, тренування вихованців дитячих спортивних шкіл.

Територію облаштували сучасним освітленням, різнокольоровою тротуарною плиткою, дитячими ігровими майданчиками. У шкільному фруктовому саду встановили зручні лави.

«Наша школа перейшла на новий рівень. Найбільше вражає актова та спортивна зали, футбольне поле, – розповів учень 7 класу Кирило Габор. – Дуже радіємо й зробленому освітленню – тепер ввечері тут можна запросто гуляти».

Оновлена школа комфортна і доступна для всіх дітей. Навчальний заклад облаштували пандусами. Встановили чотири підйомники. Тут працює перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр. Понад 80 особливих дітей займаються з логопедом, дефектологом, психологом, корекційними педагогами. Дітлахи здобувають побутові навички, розвиваються фізично. Тут є й ресурсна кімната, й інтерактивна підлога, й кімната лікувальної фізкультури.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко відвідав Дніпро, аби проінспектувати будівництво об'їзної дороги

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...