App Store Google Play

Миколаївська ОТГ: перші здобутки та туристичні перспективи

17.05.2018 14:00
Миколаївська ОТГ: перші здобутки та туристичні перспективи

Миколаївська сільська ОТГ – молода та перспективна об'єднана територіальна громада. Вона утворилася 28 березня 2017 року, об'єднавши Васильківську, Миколаївську та Петрівську сільські ради Петропавлівського району. До складу громади входять 1 селище (Васильківське) і 10 сіл: Запоріжжя, Катеринівка, Кунінова, Маломиколаївка, Мар'їна Роща, Миколаївка, Новопричепилівка, Петрівка, Русакове, Сидоренко.

Наразі бюджет Миколаївської ОТГ сягає 46 мільйонів гривень. До того ж, 20 мільйонів гривень громада отримуватиме за рахунок медичної та освітньої субвенції. Хоча в процесі об’єднання ОТГ виникали чимало протиріч – опір та недовіра населення, а також протистояння, яке у Петрівці вилилося в тривалий судовий розгляд.

На сьогодні, за шість місяці існування, представники влади Миколаївської ОТГ завершують проект водогону у селещі Васильківське, а також розробили проект проведення водопроводу у селах Катеринівка та Мар’їна Роща. Крім того, близько 80 відсотків громади має вуличне освітлення.

Про перші здобутки на шляху благоустрою та розвитку Миколаївської ОТГ дізнавався кореспондент Дніпрограда під час візиту до громади, організованого Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Дитсадок для всіх малят

У Миколаївській ОТГ існує три дитячих садочки – «Сонечко», «Берізка» та «Малятко». Завдяки цьому всі діти можуть відвідувати садочки. Крім того, батьки з судсідніх міст також привозять своїх дітлахів до дошкільних закладів Миколаївської громади.

Зі слів, завідуючої садочка «Берізка» Світлани Воронко, у їхньому закладі відкрили вже третю групу, до якої входять наймолодші діти.

«З водопостачанням, новим освітленням та відновленням опалення допоміг фонд ЮНІСЕФ. Садочок оснастили іграшками,  ліжками, столами, санвузлами та іншими необхідними речами. Наразі ми плануємо відкрити четверту, а саме ясельну групу, яка б була цілодобовою. Така потреба є у батьків, вже 14 батьків виявили бажання про цілодобове перебування дітей. В першу чергу, це стосується тих, хто  працюють у нічну зміну, зокрема на шахтах», - розповіла Світлани Воронко.

Школа, яка виховала чемпіона світу

Будівля Миколаївської середньої загальноосвітньої школи побудована ще в 2000 році. На той час приміщення було обладнане найсучаснішими приладдям, яке досі слугує школярам. Директор Миколаївської школи Микола Ріпний повідомив, що школа розрахована на 800 учнів, однак наразі в ній навчаються близько 450 дітей.

«Загальна площа школи сягає понад шість гектарів. Навколо подвір’я школи протягом 18 років щороку оновлюється фруктовий сад. В ньому найбільшу ділянку, а саме понад два гектари землі, займають вишневі дерева», - зазначив директор школи. 

Значну увагу в Миколаївській школі приділяють спортивним заняттям школярів. Так, для учнів функціонують спортивний та тренажерний зали, наповнені гімнастичним обладнанням, штангами та турниками. До того ж, на базі спортзалу діє секція з багатоборства, тренером команди школярів під назвою «Оріон» є Роман Бездітько.

«Учні виступали та посідали призові місця на чемпіонатах області, України і навіть світу. На приклад, на чемпіонаті світу з військо-спортивного багатоборства у Харкові у 2017 році Влада Шкотова здобула перше місце з рукопашного бою», - розповів Роман Бездітько.

Для того, аби розвивати практичні навички учнів, у школі обладнані майстерні як для дівчат, так і для хлопців. Загалом дітей навчають у швейному, кулінарному, деревообробному кабінетах. Крім того, діти працюють на столярних, слюсарних, точильних та інших верстатах.

До того ж, у Миколаївській ОТГ вже створена і успішно працює опорна школа. Також у середньому навчальному закладі встановлено безкоштовний стоматологічний кабінет для школярів.

Один з наймасштабніших децентралізаційних фестивалів Дніпропетровщини

Днями у Миколаївській ОТГ Петропавлівського району відбувся один з наймасштабніших децентралізаційних фестивалів Дніпропетровщини «Квітка Присамар'я». Окрім талановитих колективів Миколаївської громади, участь в танцювально-вокальному заході взяли діти з одинадцяти інших громад Дніпропетровської області та колективи з Донеччини.

«Нашій новоствореній Миколаївській громаді вже вдалося організувати регіональний фестиваль «Квітка Присамар'я». Такий творчий захід має згуртувати дитячі колективи та познайомитися з культурними досягненнями гостей», - зазначив голова Миколаївської ОТГ Віктор Одоєвцев.

Це перший фестиваль в Петропавлівському районі, який пройшов на високому рівні. В ньому взяли участь майже 450 дітей. Конкурсна програма складалася з двох частин - вокальної та танцювальної. Після виступів дітей та підбиття підсумків переможця нагородили призовим кубком.

Паралельно з виступами, на подвір'ї будинку культури, розгорнулася виставка декоративно-прикладних виробів, створених місцевими майстрами. Зі слів голови Миколаївської ОТГ, в майбутньому плануються наступні фестивалі в різних напрямках.

«Фестиваль у Миколаївській громаді на сьогодні є рекордним серед ОТГ регіону за кількістю творчих колективів та тривалості виступів. Крім того, у заході взяли участь конкурсанти з інших областей, зокрема Донеччини. Тому фестиваль Миколаївської ОТГ можна вважати міжрегіональним», - підкреслила директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

Майбутні плани та перспективи

У цьому році у Миколаївській ОТГ, яка вже створила некомерційне комунальне медичне підприємство, збудують сучасну медичну амбулаторію. Наразі вже готова необхідна документація, земля виділена й оформлена.

Як зазначається, вартість будівництва амбулаторії сягає близько 13 мільйонів гривень, з обласного бюджету на роботи виділили 10 мільйонів гривень. У вартість входить придбання автомобіля.

Прикметно, що Миколаївська ОТГ уклала угоду з Дніпровською обласною лікарнею імені Мечникова про телемедицину, тобто надання медичних консультацій онлайн, використовуючи Інтернет.

«Сучасні амбулаторії, крім Миколаївки, будуть будувати ще 17 громад Дніпропетровщини - це вдалий приклад для розвитку медицини в ОТГ. У Миколаївці очікують на ліцензію з надання медичних послуг», - зазначила Олена Тертишна.

Крім того, мальовничі пейзажі, річка Самара та ландшафт регіону дозволяють розвивати зелений туризм на Всеукраїнському рівні. У зв'язку з цим в громаді наразі створюють літні патріотичні табори та велопробіг для дітей.

Минулого року відбулося перше спортивне таборування, яке має стати традиційним. Цього літа до відпочинку дітей у таборах планують залучити понад 100 дітей, яких розподілятимуть на декілька змін до 10 днів. Тож Миколаївську громаду зможуть відвідати туристи з різних куточків України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...