App Store Google Play

У Дніпрі триває тиждень боротьби із гіпертонією

16.05.2018 11:20
У Дніпрі триває тиждень боротьби із гіпертонією

З 11 до 17 травня в усіх 12 центрах первинної медико-санітарної допомоги Дніпра проводиться тижневик до Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією. За словами Тетяни Кравець, начальника відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров'я населенняміськради, всі охочі можуть виміряти артеріальний тиск, зробити електрокардіограму, зважитись, обстежитися на вміст холестерину в крові. 

Про це Дніпрограду повідомили у прес-службі міськради Дніпра.

«Звернувшись до сімейного лікаря, можна визначити фактори ризику розвитку гіпертонічної хвороби та її ускладнень. Усі зазначені обстеження проводяться абсолютно безкоштовно. Їх можна зробити і в будь-який інший день, але саме зараз, у період тижневика, охоплюється якомога більше пацієнтів, а не лише ті, хто перебуває на диспансерному обліку», – сказала Тетяна Кравець.

Серед причин гіпертонічної хвороби – стрес, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, надлишкова вага, зловживання алкоголем і паління. Найчастіші ускладнення цього захворювання – інсульти, інфаркт міокарду, ішемічна хвороба серця, крововиливи у сітківку ока, аневризми судин, стеноз судин нирок, нефросклероз, ниркова недостатність.

Нині люди із серцево-судинними захворюваннями, зокрема з гіпертонічною хворобою, мають можливість отримати ліки в аптеках безкоштовно або з частковою доплатою. Препарати видають за рецептами сімейних лікарів у рамках урядової програми «Доступні ліки». За 4 місяці цього року у Дніпрі пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями виписали 117 тис. таких рецептів.

Дніпрянка Ольга Саєтова обслуговується у Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 6. Жінка вже п'ять років перебуває на диспансерному обліку з гіпертонічною хворобою.

«Кожного місяця відвідую свого сімейного лікаря. Постійно приймаю ліки. Пільгові рецепти допомагають зекономити сімейний бюджет», – каже пані Ольга. 

На дільниці, закріпленій за сімейним лікарем цього центру Оленою Герасименко, – 600 пацієнтів перебувають на обліку з гіпертонією.

«На жаль, гіпертонія не виліковується. Головне – вчасно її виявити, системно приймати ліки, щоб не допустити тяжких ускладнень», – пояснює сімейний лікар.

Зі свого боку заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення центру Олена Землянська наголосила: містянам слід уважно ставитися до свого здоров'я, знати свій артеріальний тиск, не займатися самолікуванням, а звертатися до сімейного лікаря. Адже лише правильно підібрана терапія дасть позитивний результат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...