App Store Google Play

Лайфхак від Павлоградської міськради: як за рік збільшити вартість проїзду в маршрутках з 4 до 8 гривень

09.05.2018 11:00
Лайфхак від Павлоградської міськради: як за рік збільшити вартість проїзду в маршрутках з 4 до 8 гривень

На початку 2017 року Павлоградська міська рада відкрито і безстрашно стала на шлях війни з місцевою громадою. 25 січня міський виконком не опублікувавши за 20 днів до розгляду проект рішення, тим самим порушуючи усі норми законодавства, раптово приймає рішення про підвищення вартості проїзду у громадському транспорті на 1.5 грн.

Не дивно, що після такого маневру від міської влади активна частина громади Павлограда почала діяти. 1 лютого 2017 року місцевий активіст Едуард Станько зареєстрував електронну петицію з вимогою від міської влади скасувати незаконне рішення. Буквально за 50 годин петиція набрала необхідні 500 голосів, але виконком і тут знаходить вихід із ситуації.

“Після того, як моя петиція набрала необхідні 500 голосів, виконком міської ради вирішив не відміняти своє рішення, а просто прийняте нове — знизивши “надбавку” для транспортних компаній з 1,5 грн до 1 грн. Таким чином, петиція про відміну попереднього рішення була відхилена, але подорожчання все ж відбулося”, - розповів Едуард Станько.

Проте, такі дії не залишилися без уваги організації “Громадський контроль”, яка подала позов до суду з вимогою визнати дії Павлоградського виконкому незаконними. 16 серпня 2017 року Павлоградський міськрайонним судом дійсно було визнано, що такі дії з боку міської влади є грубим порушенням законодавства.

 “Після рішення суду тарифи повинні повернутися до розміру 3-4,5 грн, але Павлоградський виконком не поспішає цього робити і готує нове рішення по тарифам на проїзд у маршрутках Павлограда. Щоб затвердити новий тариф, необхідно було заміряти пасажиропотік, привести економічне обґрунтування нового тарифу на проїзд. У Павлоградській міськраді повинні були зробити аналіз такого підвищення ціни на проїзд і як це позначиться на житті городян. Необхідно було обговорити дане підвищення на депутатських комісіях, провести громадські слухання. Пасажиропотік досліджувався, але ніяких висновків не оприлюднено”, - зазначав у грудні активіст “Громконтролю” Денис Баранець.

Протягом усього 2017 року міський голова Анатолій Вершина годував мешканців міста обіцянками, що скандальне рішення буде скасовано, але протягом року “транспортники” міста продовжували обслуговувати людей за підвищеним тарифом.

Нова сторінка історії навколо громадського транспорту у Павлограді розпочалася вже на початку 2018 року. Рішенням все ж того сумнозвісного виконокому вартість проїзду спочатку підвищили на 50 копійок, а потім — до 6-8 грн в залежності від маршруту. Цікаво, що останнє підвищення вартості відбулося у притаманному стилі міської ради Павлограда — засідання виконкому проводилося позачергово, відтак ані громадяни, ані ЗМІ про нього не мали змоги вчасно дізнатися. До цього часу протягом декількох місяців працювала робоча група, яка мала надати рекомендації для виконкому, але позицію громади вкотре проігнорували і рішення було прийнято безапеляційно.

Варто зазначити, що населення Павлограда складає трохи більше 100 тисяч осіб, а площа — 59 квадратних кілометра. При цьому Дніпро з мільйонним населенням і площею у 415 квадратних кілометри має граничний поріг вартості проїзду у міському транспорті у вигляді 7 гривень.

Чим обґрунтовують такі дії у Павлограді — наразі невідомо, адже ані мерія, ані перевізники не зацікавлені у тому аби громадськість дізналася реальні обсяги перевезень та необхідні для цього витрати.

Такий підхід до думки своїх виборців призвів до того, що 24 квітня під час сесії Павлоградської міської ради під її стіни прийшли декілька десятків активістів. Вони вимагали підтримати проект рішення одного із депутатів, згідно якого мали розглянути скасування скандального рішення виконкому. Але і тут більшість депутатів, окрім представників УКРОПу, проігнорували позицію активістів і не проголосували за включення питання хоча б у порядок денний.

Це обурило громадськість, після чого у залу засідань зайшли понад 60 людей, які висловлювали невдоволення діями міської ради. Міський голова та його “друзі” були готові й до цього.

“Після того, як до зали засідань зайшли активісти, міський голова одразу оголосив перерву та почав заспокоювати людей. Після цього він запропонував активістам перейти разом із депутатами, чиновниками та представниками перевізників із приміщення міськради до Будинку культури, де начебто всі мали б разом обговорити проблему. Після цього він зник і його в той день ніхто більше не бачив”, - зазначає Едуард Станько.

За наявною інформацією, Анатолій Вершина забарикадувався у кабінеті, викликав поліцію та написав заяву на дії активістів. Сама ж сесія продовжилася лише наступного дня.

У свою чергу, активісти наголошують на тому, що вони не мали на меті когось залякати, а лише вимагають від міської влади справедливості та законних рішень. Також у відповідь на підвищення вартості проїзду від 25 січня 2018 року було зареєстровано петицію з вимогою підвищити і якість пасажирських перевезень у місті, але і це звернення, скоріш за все, загубиться у бюрократичних інтригах міської ради.

У цій ситуації не дивує також те, що один із учасників акції протесту у міськраді Сергій Тіщенко повідомив, що на деяких активістів із числа місцевого студентства почали тиснути “згори” та погрожувати відрахуванням з навчання за участь у подібних заходах.

Наразі явно незаконний тариф 6-8 гривень продовжує діяти на маршрутах Павлограда, а транспортні монополісти відмовляються встановлювати на своїх машинах онлайн камери для відстеження посажиропотоку.

Активісти зазначають, що вони вже показали свій настрій міській владі і чекають наступної сесії аби з новими силами та рішучим настроєм вже відкрито натякнути депутатам, що таке ставлення до думки громади є неприпустимим явищем в сучасній Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...