App Store Google Play

Мітинг-реквієм: у Дніпрі вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні

08.05.2018 14:20
Мітинг-реквієм: у Дніпрі вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні

Сьогодні, 8 травня, у Дніпрі відбувся спільний мітинг представників влади і громадськості, а також панахида за загиблими у Другій світовій війні. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - парку Пам'яті та Примирення.

Керівники органів влади Січеславщини, військові керівники, представники релігійних організацій, члени громадських організацій та небайдужі жителі Дніпра вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні. Саме до Дня пам’яті та примирення дніпряни поклали квіти до меморіального комплексу на проспекті Нігояна,2. 

"Сьогодні у весняний день ми зібралися з молитвами прапорами та квітами, аби згадати загиблих воїнів. Тоді була війна, сьогодні знову вона триває. Панахида за загиблими воїнами увічнює пам'ять про них на небесах. Христос переміг зло, воїни Другої світової теж змогли перемогти тодішнє зло», - сказав керуючий Дніпропетровської єпархії Владика Симеон.

Під час мітингу присутні вшанували пам'ять загиблих солдат хвилиною мовчання.

«Для українців Друга світова війна почалася 1939 року, коли Карпатська Україна проголосила самостійність від Угорщини. Однак тодішні події завершилися трагічно. 1 вересня 1939 року Німеччина напала на Польщу, яку обороняли українці. Коли 17 вересня 1939 року СРСР ввів війська у Польщу, слідом за нацистами, то українці теж були в складі радянської армії. Таким чином народ нашої країни був розділений по обидва боки барикад. Лише УПА, кількість яких сягала 100 тисяч осіб, самостійно боролися за незалежну Україну. Загалом виконуючи жертовну місію під час Другої світової війни загинуло близько 7 мільйонів українців», - зазначив голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга.

Іван Дремлюга додав, що в сучасній незалежній Україні важливо, щоб День пам’яті та примирення всі мешканці країни відзначали 8 травня.

Нагадаємо, що 8 травня, у Дніпрі стартувала хода до Дня пам'яті та примирення, ініційована українськими патріотами міста. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...