App Store Google Play

Як правильно звертатися до Європейського Суду з прав людини: типові помилки та поради правозахисників

07.05.2018 17:40
Як правильно звертатися до Європейського Суду з прав людини: типові помилки та поради правозахисників

Сьогодні, 7 травня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" юрист громадської організації "Правозахисна група "СІЧ" Марина Киптила розповіла як правильно звертатися до Європейського Суду з прав людини, зокрема пояснила типові помилки та надала професійні поради, передає Дніпроград. 

"Існує думка, що в Європейський Суд можна звертатися за захистом будь-якого порушеного права, але це не так. До Європейського Суду можете звернутися із заявою, якщо вважаєте, що Ви особисто і безпосередньо стали потерпілим від порушення прав і свобод, зазначених у Конвенції або в Протоколах до неї. Також заява має стосуватись лише порушень, допущених однією з держав, на які поширюється дія Конвенції", - розповіла юрист. 

Зазначимо, Конвенція захищає зокрема такі права: право на життя; право на справедливий судовий розгляд справ, пов’язаний із цивільною та кримінальною проблематикою; право на повагу до приватного і сімейного життя; право на свободу вираження поглядів; право на свободу думки, совісті та віросповідання, та інші. Конвенція забороняє, зокрема: катування, нелюдське чи принизливе для людської гідності поводження або покарання; свавільне та неправомірне позбавлення волі; дискримінацію у користуванні правами та свободами, викладеними у Конвенції; вислання державою своїх громадян чи заборону їм повернутися на її територію; смертну кару; колективне вислання іноземців.

Друга найпопулярніша помилка, за словами Марії Киптилої, складний стиль написання заяви. 

"Текст не має бути дуже складним. Не треба в скарзці вказувати купу прізвищ, деталей та зайвої інформації. Ви маєте подати лише фактаж порушеного права та коротко описати ситуацію", - наголосила Марина Киптила.

Окрім того, перед тим як звертатися до Європейського суду необхідно вичерпати ефективні засоби правового захисту на національному рівні.

"Треба пройти усі судові інстанції. Тільки після рішення Касаційної інстанції ви матиме півроку для того, аби звернутися до Європейського Суду. Якщо захист порушеного права не здійснюється шляхом звернення до суду, тоді також можна звертатися до ЄС. Відтак нещодавно Суд розглянув скаргу українців, які повідомили про відсутність ефективного правового захисту, порушення права на вільне володіння свого майна, зокрема на тимчасово непідконтрольних територіях Державі вони не можуть отримати свою пенсію. При цьому попередньо не зверталися в українські суди та у відповідні органи, тобто Пенсійний фонд. Тому скаргу повернули", - розповіла юрист.

Аби звернутися до Європейського Суду потрібно завантажити формуляр заяви з сайту Суду, уважно і розбірливо заповнити його, підписати та якнайшвидше відіслати до Суду. Заповнений формуляр заяви повинен містити: коротке викладення фактичних обставин та Ваших скарг; зазначення прав, викладених у Конвенції, котрі, на Вашу думку, було порушено; відомості про використані Вами засоби захисту; копії всіх рішень, прийнятих у Вашій справі всіма відповідними державними органами (ці документи Вам не буде повернено, тому не надсилайте оригінали, а винятково копії); ваш підпис в якості заявника або ж підпис Вашого представника.

Нагадаємо, у Дніпрі пройшов тренінг для юристів та адвокатів, які працюють в сегменті подання скарг до Європейського суду з прав людини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...