App Store Google Play

У Дніпрі відкрили документальну виставку про поляків, які рятували євреїв під час Голокосту

07.05.2018 09:40
У Дніпрі відкрили документальну виставку про поляків, які рятували євреїв під час Голокосту

У Дніпрі в музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» 6 травня відкрили документальну виставку «Ризикуючи життям: поляки рятують євреїв під час Голокосту». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Радіо Свобода".

Захід організували науковці України і Польщі – Музей історії польських євреїв Polin (Варшава), Польський інститут у Києві, музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Український інститут вивчення Голокосту «Ткума».

На світлинах можна побачити обличчя поляків – «праведників народів світу», які переховували євреїв в роки Другої світової війни, їхні історії та мотивації.

За словами істориків, в окупованій Польщі за допомогу євреям призначалася смертна кара. Попри це, чимало поляків намагалися врятувати євреїв, ризикуючи життям. Завдяки їхній небайдужості тисячі польських євреїв змогли вижити. Частина рятівників – понад 6,6 тисячі поляків – була відзначена Інститутом Яд Вашем у Єрусалимі званням «праведників світу».

Як зазначив керівник Музею Голокосту в Дніпрі Ігор Шупак, виставка розповідає про людяність людей у нелюдяний час.

«Коли люди ризикують не просто своїм життям, а життям своїх рідних, своїх дітей, рятуючи інших, – це абсолютно надзвичайно. І Польща, і Україна входять до четвірки країн, де було найбільше «праведників народів світу». Але, окрім «праведників», є рятівники, які не визнані Яд Вашем. Однак ми маємо їх знати. І зараз ми працюємо в архівах, щоб відшукати документи», – сказав Ігор Щупак.

Документальна виставка «Ризикуючи життям» триватиме у Дніпрі до середини липня. Потім історики планують створити схожу експозицію, присвячену рятівникам-українцям.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...