App Store Google Play

Криптовалюта в селі: в Дніпропетровській області сільрада узаконили цифрові гроші

07.05.2018 10:20
Криптовалюта в селі: в Дніпропетровській області сільрада узаконили цифрові гроші

В Єлизаветівці місцеві депутати узаконили цифрові гроші. Придбали по одній криптоодиниці на кожного жителя села і тепер хочуть вкласти в валюту 200 тис. бюджетних гривень. Що з цього приводу кажуть фінансові експерти і самі жителі Єлизаветівка йдеться у сюжеті Деталей.

У селі Єлизаветівка проживають трохи більше 2 тисяч осіб. Всі вони - майбутні мільйонери. У цьому впевнений голова сільради - Максим Голосний. Перші гроші для свого села заробив сам. Купив по одному Кардано Ейдан - це така цифрова валюта, для кожного жителя села. На все витратив 534 долара.

"На кожного члена територіальної громади, який проживав і мав право голосу на території Єлизаветівської сільської ради за станом на 1 січня 2015 р придбано по одній криптоодиниці. Придбали ми її по 14 центів. Сьогодні кїї вартість 25,6 центів, тобто це вигідно ", - говорить він.

Правда про криптовалюту в селі знають тільки в сільраді. Місцеві про таке навіть не чули.

Голова сільради зізнається - людей ще просто не встигли проінформувати. А тим часом на сесії місцеві депутати вже вирішили узаконити криптовалюту в селі. Прийняли рішення - дозволити операції з цифровими грошима. І вже планують можливість інвестувати в них бюджетні кошти.

"Першим кроком буде зміни в статут територіальної громади та внесення цього кріптоактіва в засоби територіальної громади. Другий етоп почнеться після того як ми отримаємо відповіді від СБУ, НАБУ, Нацбанк, Верховної Ради з приводу заборони або обмежень використання бюджетних коштів з сегмента перевиконання на придбання криптовалюта ", - говорить Голосний.

Інвестування бюджетні кошти в криптовалюту - малоймовірно - кажуть експерти, адже цифрові гроші в Україні - незаконні.

"Я до криптовалюта ставлюся агресивно, тому що це прямий канал відмивання брудних грошей - це корупційні гроші. Всі рахунки в криптовалюта анонімні. Відстежити одержувача або відправника нереально. Це головна проблема чому в Україні і в інші країни не ходить криптовалюта", - каже економічний експерт Михайло Крапивко.

Юристи на такі новації покладають трохи більше надії. Кажуть - можливо введення криптовалюти в селі стане можливим завдяки закону про децентралізацію.

"Бюджетом територіальної громади вважається майно, власність, гроші. Вони можуть спробувати під цю статтю Конституції підвести те, що криптовалюта є власністю, майном і спробувати тут схитрувати. Але знову таки у нас навіть немає визначення, що це таке криптовалюта", - розповідає юрист Антон Деньгуб.

Незважаючи на всі ризики, голова сільради від задуманого відступати не збирається. Вірить, що незабаром всі жителі села розбагатіють і не тільки віртуально.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....