App Store Google Play

Криптовалюта в селі: в Дніпропетровській області сільрада узаконили цифрові гроші

07.05.2018 10:20
Криптовалюта в селі: в Дніпропетровській області сільрада узаконили цифрові гроші

В Єлизаветівці місцеві депутати узаконили цифрові гроші. Придбали по одній криптоодиниці на кожного жителя села і тепер хочуть вкласти в валюту 200 тис. бюджетних гривень. Що з цього приводу кажуть фінансові експерти і самі жителі Єлизаветівка йдеться у сюжеті Деталей.

У селі Єлизаветівка проживають трохи більше 2 тисяч осіб. Всі вони - майбутні мільйонери. У цьому впевнений голова сільради - Максим Голосний. Перші гроші для свого села заробив сам. Купив по одному Кардано Ейдан - це така цифрова валюта, для кожного жителя села. На все витратив 534 долара.

"На кожного члена територіальної громади, який проживав і мав право голосу на території Єлизаветівської сільської ради за станом на 1 січня 2015 р придбано по одній криптоодиниці. Придбали ми її по 14 центів. Сьогодні кїї вартість 25,6 центів, тобто це вигідно ", - говорить він.

Правда про криптовалюту в селі знають тільки в сільраді. Місцеві про таке навіть не чули.

Голова сільради зізнається - людей ще просто не встигли проінформувати. А тим часом на сесії місцеві депутати вже вирішили узаконити криптовалюту в селі. Прийняли рішення - дозволити операції з цифровими грошима. І вже планують можливість інвестувати в них бюджетні кошти.

"Першим кроком буде зміни в статут територіальної громади та внесення цього кріптоактіва в засоби територіальної громади. Другий етоп почнеться після того як ми отримаємо відповіді від СБУ, НАБУ, Нацбанк, Верховної Ради з приводу заборони або обмежень використання бюджетних коштів з сегмента перевиконання на придбання криптовалюта ", - говорить Голосний.

Інвестування бюджетні кошти в криптовалюту - малоймовірно - кажуть експерти, адже цифрові гроші в Україні - незаконні.

"Я до криптовалюта ставлюся агресивно, тому що це прямий канал відмивання брудних грошей - це корупційні гроші. Всі рахунки в криптовалюта анонімні. Відстежити одержувача або відправника нереально. Це головна проблема чому в Україні і в інші країни не ходить криптовалюта", - каже економічний експерт Михайло Крапивко.

Юристи на такі новації покладають трохи більше надії. Кажуть - можливо введення криптовалюти в селі стане можливим завдяки закону про децентралізацію.

"Бюджетом територіальної громади вважається майно, власність, гроші. Вони можуть спробувати під цю статтю Конституції підвести те, що криптовалюта є власністю, майном і спробувати тут схитрувати. Але знову таки у нас навіть немає визначення, що це таке криптовалюта", - розповідає юрист Антон Деньгуб.

Незважаючи на всі ризики, голова сільради від задуманого відступати не збирається. Вірить, що незабаром всі жителі села розбагатіють і не тільки віртуально.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...