App Store Google Play

Дитячий театр із Донеччини презентував у Дніпрі унікальну виставу-променад про Донбас

04.05.2018 09:20
Дитячий театр із Донеччини презентував у Дніпрі унікальну виставу-променад про Донбас

Діти з прифронтового селища Новгородське показали у Дніпрі мультимедійну виставу-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка».

Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

Спектакль переносить глядача на лінію розмежування та дозволяє пройти донбаськими шляхами. Юні актори з Донеччини прагнули зруйнувати стереотипи та показати рідний край без купюр. Виставу називають унікальною: у ній чимало творчої, дослідницької та технічної роботи.

«ДніпроОДА започатковує чимало проектів, до яких долучаються не тільки юні мешканці області, а й прифронтових містечок Донбасу. Серед заходів – патріотичні квести, круглі столи. Крім того, школярі області підтримують однолітків зі Сходу, відправляючи їм вітальні листи, малюнки та посилки з гостинцями, запрошують до себе в гості на канікули. Сьогодні раді вітати на Дніпропетровщині дітей із Донецької області з театром, які розповідають свою історію. Головний меседж простий – ми є українцями незалежно від місця проживання», – наголосила радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.

Про єдність і Донбас розповідає вистава-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка». Її привезли до Дніпра підлітки з прифронтового селища, яке за 20 кілометрів від окупованої Горлівки. Діти проживають на лінії розмежування і в спектаклі грають самих себе.

 «Нашому аматорському гуртку шість років. Ми ставили спектаклі для дітей, казки. І навіть не підозрювалися, що станемо учасниками такого масштабного проекту. Під час вистави намагаємося донести, що війна  триває. Глядачі переймаються до сліз», – розказав 19-річний актор Артем Козленко. 

Назва вистави – з інтригою: селище Новгородське до 1951 року називалося Нью-Йорком. Саме туди й шлють свої листи діти. 16 хлопців та дівчат спілкуються з віртуальним другом і діляться особистим. У кожній історії – туга за мирним життям. 

 

 

У спектаклі дев’ять локацій, кожна з яких має свій індивідуальний зміст. Глядачі не сидять на місці, а пересуваються разом з акторами. Це дозволяє краще зрозуміти життя у зоні збройного конфлікту.

За словами режисерки вистави Ольги Данилюк, робота над проектом розпочалася у 2016-му.

«Ідея проекту виникла під час багаточисленних поїздок в зону АТО. Хотілося розповісти про те, що відбувається на Донбасі, мовою театру. Ця вистава не про війну, а про життя. Про життя прифронтових містечок – без стереотипів і кліше. У виставі все справжнє: і актори, і сіль під ногами, і «Артемівське» шампанське, і запах нафталіну», – сказала Ольга Данилюк.

За словами драматурга, працювати з дітьми було неважко. Головне правило, яке панувало під час репетицій, – свобода емоцій.

На тих, хто не встиг переглянути виставу сьогодні, чекають 4 травня за адресою: Дніпро, вул. Макарова, 27а, спорткомплекс «Метеор». Початок – о 16.00 та 19.00. Тривалість – більше години.

Вистава-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка» мандрує Україною. Уже позаду – Київ, Житомир, Одеса, попереду – Харків.

«Листи незнайомому другу з Нью-Йорка» – всеукраїнський соціальний проект у жанрі інтерактивної документалістики. Його започаткували режисер і драматург Ольга Данилюк та дитячий театральний колектив із прифронтового селища в Донецькій області. Ініціативу підтримало Міністерство культури України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....