App Store Google Play

Дитячий театр із Донеччини презентував у Дніпрі унікальну виставу-променад про Донбас

04.05.2018 09:20
Дитячий театр із Донеччини презентував у Дніпрі унікальну виставу-променад про Донбас

Діти з прифронтового селища Новгородське показали у Дніпрі мультимедійну виставу-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка».

Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

Спектакль переносить глядача на лінію розмежування та дозволяє пройти донбаськими шляхами. Юні актори з Донеччини прагнули зруйнувати стереотипи та показати рідний край без купюр. Виставу називають унікальною: у ній чимало творчої, дослідницької та технічної роботи.

«ДніпроОДА започатковує чимало проектів, до яких долучаються не тільки юні мешканці області, а й прифронтових містечок Донбасу. Серед заходів – патріотичні квести, круглі столи. Крім того, школярі області підтримують однолітків зі Сходу, відправляючи їм вітальні листи, малюнки та посилки з гостинцями, запрошують до себе в гості на канікули. Сьогодні раді вітати на Дніпропетровщині дітей із Донецької області з театром, які розповідають свою історію. Головний меседж простий – ми є українцями незалежно від місця проживання», – наголосила радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.

Про єдність і Донбас розповідає вистава-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка». Її привезли до Дніпра підлітки з прифронтового селища, яке за 20 кілометрів від окупованої Горлівки. Діти проживають на лінії розмежування і в спектаклі грають самих себе.

 «Нашому аматорському гуртку шість років. Ми ставили спектаклі для дітей, казки. І навіть не підозрювалися, що станемо учасниками такого масштабного проекту. Під час вистави намагаємося донести, що війна  триває. Глядачі переймаються до сліз», – розказав 19-річний актор Артем Козленко. 

Назва вистави – з інтригою: селище Новгородське до 1951 року називалося Нью-Йорком. Саме туди й шлють свої листи діти. 16 хлопців та дівчат спілкуються з віртуальним другом і діляться особистим. У кожній історії – туга за мирним життям. 

 

 

У спектаклі дев’ять локацій, кожна з яких має свій індивідуальний зміст. Глядачі не сидять на місці, а пересуваються разом з акторами. Це дозволяє краще зрозуміти життя у зоні збройного конфлікту.

За словами режисерки вистави Ольги Данилюк, робота над проектом розпочалася у 2016-му.

«Ідея проекту виникла під час багаточисленних поїздок в зону АТО. Хотілося розповісти про те, що відбувається на Донбасі, мовою театру. Ця вистава не про війну, а про життя. Про життя прифронтових містечок – без стереотипів і кліше. У виставі все справжнє: і актори, і сіль під ногами, і «Артемівське» шампанське, і запах нафталіну», – сказала Ольга Данилюк.

За словами драматурга, працювати з дітьми було неважко. Головне правило, яке панувало під час репетицій, – свобода емоцій.

На тих, хто не встиг переглянути виставу сьогодні, чекають 4 травня за адресою: Дніпро, вул. Макарова, 27а, спорткомплекс «Метеор». Початок – о 16.00 та 19.00. Тривалість – більше години.

Вистава-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка» мандрує Україною. Уже позаду – Київ, Житомир, Одеса, попереду – Харків.

«Листи незнайомому другу з Нью-Йорка» – всеукраїнський соціальний проект у жанрі інтерактивної документалістики. Його започаткували режисер і драматург Ольга Данилюк та дитячий театральний колектив із прифронтового селища в Донецькій області. Ініціативу підтримало Міністерство культури України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...