App Store Google Play

Ліквідація районних рад суперечить філософії децентралізації, - дніпровський активіст

03.05.2018 10:20
Ліквідація районних рад суперечить філософії децентралізації, - дніпровський активіст

Дніпровський активіст Кирило Дороленко вважає, що міська влада Дніпра забрала практично повністю всі повноваження у районних рад, проте, їх ліквідація суперечить філософії децентралізації. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Дніпро головне.

 «У таких радах є комгосп, який нічого немає, і є невеличкий виконком, який виконує, наприклад, облік квартир, чи прийом звернень громадян. Ще залишився соціальний захист, але це питання часу і його скоро заберуть. Районі ради залишились без повноважень. Щось зробити для міста чи району вони не можуть», - каже активіст.

За його словами, саме в такому стані райради дійсно непотрібні.

«Якщо взяти філософію децентралізації, то районні громади повинні існувати. Вони б були останнім ланцюгом, які з’єднували територіальну громаду з владою міською. Районний депутат чи районний виконком більше орієнтується на проблеми свого району і він би міг правильно перерозподіляти кошти, бюджет. Якщо ми беремо розуміння децентралізації, то бюджет би спочатку наповнювався районною радою, а потім невеличкий відсоток перерозподілявся на місто, яке б виконувало великі інфраструктурні проекти. Зараз якщо, наприклад, Чечелівський район збирає гроші, то він все передає місту, а місто потім вирішує, що ремонтувати - Центральний міст, Новокодацький район, Соборний район, і дуже рідко може звернути увагу на Чечелівський район», - пояснює депутат.

У місті 300 депутатів у всіх районних радах. Ці депутати краще знають, що потрібно району, бо самі мешкають на його території.

«64 депутатам міської ради дуже важко покривати мільйонне місто. На одного депутата райради виходить 2 тисячі мешканців, а на депутата міськради виходить 12-13 тис. мешканців. Наскільки він встигає за місяць обробляти таку кількість людей – я не знаю. Депутати не отримують заробітної плати, вони повинні ще десь працювати, щоб забезпечувати себе. І на такому достатньо жорсткому режимі вони повинні працювати ще з людьми», - розповів Кирило Дороленко.

Як раніше зазначалося, активіст відреагував на постанову Генеральної прокуратури України, в якій оголошуно підозру у тяжких кримінальних злочинах кільком активістам Майдану. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...