App Store Google Play

Ліквідація районних рад суперечить філософії децентралізації, - дніпровський активіст

03.05.2018 10:20
Ліквідація районних рад суперечить філософії децентралізації, - дніпровський активіст

Дніпровський активіст Кирило Дороленко вважає, що міська влада Дніпра забрала практично повністю всі повноваження у районних рад, проте, їх ліквідація суперечить філософії децентралізації. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Дніпро головне.

 «У таких радах є комгосп, який нічого немає, і є невеличкий виконком, який виконує, наприклад, облік квартир, чи прийом звернень громадян. Ще залишився соціальний захист, але це питання часу і його скоро заберуть. Районі ради залишились без повноважень. Щось зробити для міста чи району вони не можуть», - каже активіст.

За його словами, саме в такому стані райради дійсно непотрібні.

«Якщо взяти філософію децентралізації, то районні громади повинні існувати. Вони б були останнім ланцюгом, які з’єднували територіальну громаду з владою міською. Районний депутат чи районний виконком більше орієнтується на проблеми свого району і він би міг правильно перерозподіляти кошти, бюджет. Якщо ми беремо розуміння децентралізації, то бюджет би спочатку наповнювався районною радою, а потім невеличкий відсоток перерозподілявся на місто, яке б виконувало великі інфраструктурні проекти. Зараз якщо, наприклад, Чечелівський район збирає гроші, то він все передає місту, а місто потім вирішує, що ремонтувати - Центральний міст, Новокодацький район, Соборний район, і дуже рідко може звернути увагу на Чечелівський район», - пояснює депутат.

У місті 300 депутатів у всіх районних радах. Ці депутати краще знають, що потрібно району, бо самі мешкають на його території.

«64 депутатам міської ради дуже важко покривати мільйонне місто. На одного депутата райради виходить 2 тисячі мешканців, а на депутата міськради виходить 12-13 тис. мешканців. Наскільки він встигає за місяць обробляти таку кількість людей – я не знаю. Депутати не отримують заробітної плати, вони повинні ще десь працювати, щоб забезпечувати себе. І на такому достатньо жорсткому режимі вони повинні працювати ще з людьми», - розповів Кирило Дороленко.

Як раніше зазначалося, активіст відреагував на постанову Генеральної прокуратури України, в якій оголошуно підозру у тяжких кримінальних злочинах кільком активістам Майдану. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...