App Store Google Play

Кодексу поведінки Дніпровської міськради суперечить Конституції України, - експерти

03.05.2018 16:40
Кодексу поведінки Дніпровської міськради суперечить Конституції України, - експерти

Юрист Антон Деньгуб та економіст Михайло Кропивко проаналізували Кодекс поведінки Дніпровської міської ради та заявляють, що він суперечить Конституції. Окрім того, звільнення або ж штраф за недотримання Кодексу чиновниками можна оскаржити у суді. Про це експерти розповіли сьогодні, 3 травня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро", передає Дніпроград.

На сесії 25 квітня дніпровські депутати затвердили Кодекс поведінки для співробітників міськради і міськвиконкому, в якому висуваються певні вимоги до їх поведінки і зовнішнього вигляду. Зокрема, чиновники повинні бути ввічливими і доброзичливими. Ті співробітники міськради, які безпосередньо контактують з людьми, повинні спілкуватися шанобливо. Також новим кодексом передбачено дрес-код, чоловіки та жінки зобов'язані приходити на роботу в діловому стилі. Уточнюється, що спідниця чиновниці повинна бути не менше 5 см нижче коліна.

"Кодекс забороняє публікувати в соціальних мережах та заявляти у пресі інформацію, яка б могла нашкодити репутації Міськради, а також не можна висловлювати свою суб'єктивну думку, яка могла б критикувати вищі органи влади - президента, Верховну Раду, міністрів. Також Кодекс забороняє публічну випивати алкогольні напої після закінчення робочого дня", - розповів Деньгуб. 

За дотриманням всіх цих норм буде стежити спеціальна комісія з питань поведінки працівників Дніпровського міськради. За порушення кодексу передбачена дисциплінарна відповідальність або ж звільнення.

"Найголовнішим для нас законом є Конституція, а в ній сказано, що кожен має право на свободу вираження поглядів та власну думку. Тому заборона критикувати владу - повний абсурд. Що стосується дрес-коду, то ця норма взагалі ніяк в Україні не врегульована, звільняти або штрафувати за спідницю вижче коліна теж не мають права. Тому чиновники з легкістю можуть оскаржити це у суді", - вважає Деньгуб.

В свою чергу Михайло Кропивко вважає, що Кодекс несе більш рекомендаційний, ніж обов'язковий характер. 

"Кодекс максимально не відповідає Конституції та затвердженим нормам поведінки держслужбовців в Україні. Окрім того, виникає питання, чому цей документ не розповсюджується на депутатів міськради, а тільки на їх співробітників? На мою думку, Кодекс поведінки - невдалий піар міськради перед виборами", - зазначив Кропивко.

Нагадаємо, ГО «Інститут реформ та інновацій» проаналізувала оновлений проект рішення про кодекс поведінки міської ради. Було виявлено, що в проекті рішення взагалі відсутній кодекс поведінки для депутатів міської ради, а Кодекс поведінки працівників містить значні недоліки. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...