App Store Google Play

Кодексу поведінки Дніпровської міськради суперечить Конституції України, - експерти

03.05.2018 16:40
Кодексу поведінки Дніпровської міськради суперечить Конституції України, - експерти

Юрист Антон Деньгуб та економіст Михайло Кропивко проаналізували Кодекс поведінки Дніпровської міської ради та заявляють, що він суперечить Конституції. Окрім того, звільнення або ж штраф за недотримання Кодексу чиновниками можна оскаржити у суді. Про це експерти розповіли сьогодні, 3 травня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро", передає Дніпроград.

На сесії 25 квітня дніпровські депутати затвердили Кодекс поведінки для співробітників міськради і міськвиконкому, в якому висуваються певні вимоги до їх поведінки і зовнішнього вигляду. Зокрема, чиновники повинні бути ввічливими і доброзичливими. Ті співробітники міськради, які безпосередньо контактують з людьми, повинні спілкуватися шанобливо. Також новим кодексом передбачено дрес-код, чоловіки та жінки зобов'язані приходити на роботу в діловому стилі. Уточнюється, що спідниця чиновниці повинна бути не менше 5 см нижче коліна.

"Кодекс забороняє публікувати в соціальних мережах та заявляти у пресі інформацію, яка б могла нашкодити репутації Міськради, а також не можна висловлювати свою суб'єктивну думку, яка могла б критикувати вищі органи влади - президента, Верховну Раду, міністрів. Також Кодекс забороняє публічну випивати алкогольні напої після закінчення робочого дня", - розповів Деньгуб. 

За дотриманням всіх цих норм буде стежити спеціальна комісія з питань поведінки працівників Дніпровського міськради. За порушення кодексу передбачена дисциплінарна відповідальність або ж звільнення.

"Найголовнішим для нас законом є Конституція, а в ній сказано, що кожен має право на свободу вираження поглядів та власну думку. Тому заборона критикувати владу - повний абсурд. Що стосується дрес-коду, то ця норма взагалі ніяк в Україні не врегульована, звільняти або штрафувати за спідницю вижче коліна теж не мають права. Тому чиновники з легкістю можуть оскаржити це у суді", - вважає Деньгуб.

В свою чергу Михайло Кропивко вважає, що Кодекс несе більш рекомендаційний, ніж обов'язковий характер. 

"Кодекс максимально не відповідає Конституції та затвердженим нормам поведінки держслужбовців в Україні. Окрім того, виникає питання, чому цей документ не розповсюджується на депутатів міськради, а тільки на їх співробітників? На мою думку, Кодекс поведінки - невдалий піар міськради перед виборами", - зазначив Кропивко.

Нагадаємо, ГО «Інститут реформ та інновацій» проаналізувала оновлений проект рішення про кодекс поведінки міської ради. Було виявлено, що в проекті рішення взагалі відсутній кодекс поведінки для депутатів міської ради, а Кодекс поведінки працівників містить значні недоліки. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...