App Store Google Play

Європейський ринок як запорука успіху та розвитку підприємств Дніпропетровщини

03.05.2018 14:00
Європейський ринок як запорука успіху та розвитку підприємств Дніпропетровщини

Угода про асоціацію України та ЄС відкрила для нас широкі можливості у різних сферах діяльності. Реформування державної системи за участі європейських консультантів, децентралізація, безвізовий режим, співробітництво між українськими та європейськими навчальними закладами - усе це закладає новий фундамент для формування прогресивного суспільства та економіки.

Важливе місце у контексті співпраці ЄС та України посідає вихід українського бізнесу на європейський ринок. З 2014 року українські підприємці поступово розпочали свій наступ на захід, набуваючи при цьому необхідного досвіду ведення власної справи у кардинально інших ринкових умовах.

Власне, як зазначають і самі підприємці, і представники ЄС, український бізнес може і хоче заробляти у Європі.

"Більшість підприємств після 2014 року були змушені шукати свого щастя у Європі. Спочатку вони остерігалися цього, адже європейський ринок вимагає суворіших стандартів і більшої відповідальності від експортерів. Проте, після перших спроб український бізнес зрозумів, що разом із цим ЄС пропонує і більші доходи", - розповдає прес-аташе представництва ЄС в Україні Давід Стулік.

Ці слова підтверджують і на єдиному в Україні підприємстві з виготовлення сайдингу "Бастіон-2009", виробничі потужності якого знаходиться у Вінниці.

"Ми давно планували вийти на ринок ЄС, але і довгий час вагалися у якому форматі зробити це. Врешті ми вирішили відкрити власне представництво у Литві та розпочали завоювання європейського споживача", - ділиться досвідом директор підприємства В’ячеслав Калініченко.

Він також зазначає, що наразі українські торгові марки з прохолодою зустрічають у ЄС, але крок за кроком плідна робота із кінцевим  споживачем дає позитивний результат у вигляді збільшення прибутку та подальшого розвитку бізнесу.

 

У свою чергу Давід Стулік наголошує: співпраця із ЄС вигідна не тільки підприємствам із заходу України.

"В Україні існує чимало успішних прикладів, коли підприємства із сходу і центру з легкістю завойовують прихильників не тільки у Європі, а і в цілому світі", - зазначає прес-аташе.

Як приклад, можна привести Харків, який цікавий тим, що там виготовляють найбільшу кількість гумових човнів у світі. До речі, харківські човни "засвітилися" у двох епізодах відомої франшизи про Джеймса Бонда.

Такі приклади мають надихнути і дніпровських підприємців, які мають відстоювати свій регіон як найбільш потужну економічну зону України.

Сьогодні Дніпропетровська область продукує близько 10% ВВП країни. При цьому на Європу припадає близько 39% експорту регіону, а за часткою у загальному обсязі експорту та імпорту товарів Дніпропетровська область посіла друге місце після Києва із показником у 17,3%.
Для економічного розвитку області торгівля з країнами Європейського Союзу є надважливою.

Зокрема, у січні–лютому 2018р. до них експортовано товарів на 505,6 млн.дол. (39,5% експорту області). Значні обсяги експортних поставок здійснено до Польщі (на 127,2 млн.дол.), Словаччини (на 70,2 млн.дол.), Угорщини (на 53,9 млн.дол.), Італії (на 50,9 млн.дол.), Румунії (на 41,5 млн.дол.), Чехії (на 39,6 млн.дол.), Нідерландів (на 23,7 млн.дол.). Найбільше отримано товарів із Німеччини (на 48,1 млн.дол.), Польщі (на 37 млн.дол.), Італії (на 21,2 млн.дол.) та Словаччини (на 13,4 млн.дол.). 

Такі цифри не можуть не надихати — адже валюта, яка надходить у країну, значно підтримує економіку України та стимулює розвиток підприємництва на території Дніпропетровської області. 

За оцінками фахівців, частка експорту до ЄС з України буде поступово зростати, а з нею буде зростати і рівень прибутковості підприємств, і якість їхньої продукції. Зокрема, це стосується і промисловості Дніпропетровщини, внесок якої у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції складає аж 20,3%. 

Процес євроінтеграції - як соціальної, так і економічної - є незворотнім, і якщо дніпровські бізнесмени мають намір конкурувати із іншими підприємствами в Україні, вони за прикладом Вінниччини повинні поступово розширювати ринок збуту і всіма можливостями виборювати довіру мешканців ЄС.

"Рано чи пізно всі українські підприємства зрозуміють важливість європейського ринку. Заради підвищення власної конкурентної здатності, вони почують покращувати умови праці, підвищувати заробітну плату. Тенденція свідчить, що за два роки рівень заробітної плати в Україні має наздогнати польський", - додає Давід Стулік.

Підтримка української економіки — один із пріоритетів Європи, адже сильний і стабільний партнер - це запорука успіху і ЄС. Тому європейські інвестори також вкладають великі кошти в модернізацію та оптимізацію економіки Дніпропетровської області.

Важливість співробітництва з ЄС поступово розуміють і мешканці Дніпра. Так, протягом 2017 року збільшилася кількість дніпрян, які підтримують напрямок руху України в бік Європи. Так, у червні минулого року європейський курс нашої країни підтримували 53% респондентів, у вересні цей відсоток збільшився до 60%, а у грудні — до вже до 65%   

Такий процес не тільки покращить темпи економічного розвитку країни, а і значно зменшить трудову міграцію українців, а і забезпечить стабільний рух до повної інтеграції з європейською родиною у майбутньому.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....