App Store Google Play

Обслуговування ліфтів, яких не існує: чому мешканці Дніпра платять за повітря

30.04.2018 19:00
Обслуговування ліфтів, яких не існує: чому мешканці Дніпра платять за повітря

Наприкінці минулого року виконавчий комітет Дніпровської міської ради презентував мешканцям міста свій “новорічний подарунок” у вигляді призначення нових управителів житлових будинків та відповідного підвищення тарифів на обслуговування житлового фонду.

Такий “презент” отримали ті містяни, які не організували ОСББ або самостійно не уклали угоду із компанією, яка має право здійснювати відповідні послуги.

Відповідно до рішення, вартість “обслуговування” різко зросла у 2-3 рази. Не дивно, що таке рішення обурило дніпрян, адже більшість будинків майже ніколи належним чином не були забезпечені необхідними послугами. І тому різке підвищення квартплати в очах мешканців міста нічим не виправдано.

І справді, якщо детально роздивитися процес ухвалення рішення про призначення нових управителів, можна дійти висновку, що він є штучно ускладненим та непрозорим.

Зокрема, мова йде саме про визначення переможців скандальним Департаментом житлового господарства Дніпровської міської ради. Згідно із проведеним конкурсом, право на здійснення обслуговування більшої частини житлового фонду отримали три кишенькові комунальні підприємства міськради - “Жилсервіс-2”, “Житлове господарство Самарського району” та “Жилсервіс-5”. Всі приватні компанії, які за законом мають рівні права із комунальними, були відкинуті через “відсутність належної матеріально-технічної бази” або інші формальні приводи.

Варто зазначити, що КП у цій схемі виконують роль бюджетних “прокладок” і аби надавати послуги з обслуговування будинків та прибудинкових територій укладають власні угоди з іншими підприємствами, які безпосередньо їх і виконують.

Комунальні підприємства встановили тарифи в межах 6-7 грн замість попередніх 2-3 грн. 

Головною причиною такого різкого “злету” тарифу чиновники називають включення у нього вартості обслуговування ліфтів.

Проте, така “оптимізація” платіжок призвела до того, що відтепер мешканці багатоповерхівок, які проживають на першому та другому поверхах, на рівні з іншими мають віддавати свої кошти за обслуговування ліфтів, якими вони не користуються. Окрім цього, 6-7 грн платять навіть ті дніпряни, які мешкають у будинках де взагалі відсутній ліфт. Позатим, в складових тарифу по всіх будинках також з’явився рядок "винагорода управителю", яка тепер коштує мешканцям близько 20% від загальної вартості послуг.

У свою чергу, голова Ліги аудиторів та економічний експерт Михайло Крапивко висловив свою думку щодо підвищення тарифів у Дніпрі.

"Я не вірю в те, що туди включено обслуговування ліфтів. Або ж це чергова схема подвоїти витрати. Справа в тому, що тарифи затверджуються управителем. Якщо в управителя є будинки з ліфтами, без ліфтів, то все одно в тариф вони вкладають середнє значення споживання електроенергії - воно лягає на всіх. Мешканці будинків, у яких немає ліфтів будуть частково компенсувати електроенергію на ті будинки, де є ліфти. А ті мешканці будинків, де є ліфти, які не працюють, будуть оплачувати електроенергію за непрацюючий ліфт", - зазначив Крапивко.

За законом управитель має розраховувати тариф для кожного будинку окремо, враховуючи одразу декілька умов — так сталося з тими дніпрянами, хто раніше створив ОСББ і уклав угоду з добропорядними приватними компаніями.

Але у “комунальних управителів” на сьогодні існує лише свій підхід до здійснення обслуговування мешканців Дніпра - “замітати усіх під один віник” та “забивати на нюанси”. Таким чином, кожного місяця комунальні підприємства-управителі отримують від своїх клієнтів мільйони за послуги-примари. І це стосується не тільки ліфтів. Мешканці міста неодноразово скаржилися у соцмережах на те, що після реформування управління житловим майном комунальні робітники взагалі зникли з горизонту і аби добитися усунення проблем у будинках, їм доводиться обривати телефонні лінії та оббивати пороги “управителів”.

Не дивно, що такий “брутальний менеджмент” неодноразово викликав хвилю обурення серед мешканців Дніпра, яким міськвиконком призначив своїх кишенькових управителів. Проте і тут міська влада чітко виражає своє ставлення до виборців — мітинги ігноруються, а проблему високих і непрозорих тарифів залишають висіти на шиї дніпрян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...