App Store Google Play

Московський патріархат не збирається займатися ремонтом аварійної будівлі Органної зали

29.04.2018 09:00
Московський патріархат не збирається займатися ремонтом аварійної будівлі Органної зали

Релігійна громада "Свято-Миколаївський храм" парафії Дніпропетровської єпархії УПЦ московського патріархату відмовилася займатися реконструкцією аварійної будівлі, де знаходиться унікальна Органна зала. Про це у Facebook повідомив юрист Олександр Дзюба.

Дніпропетровська обласна рада звернулася до громади так званої "Брянської Церкви" московського патріархату з пропозицію провести масштабний ремонт в приміщенні храму по принципу співфінансування.

"Беручи до уваги те, що будівля є пам'яткою архітектури, на її капітальний ремонт можуть бути виділені кошти з державного бюджету за умови співфінансування за рахунок коштів власника споруди та місцевого бюджету. Ініціатором робіт і вирішення питання повинна бути релігійна громада (як власник споруди). Зважаючи на те що будівля знаходиться у аварійному стані, пропонуємо Вам укласти охоронний договір та звернутися до Міністерства культури України щодо отримання фінансування капітального для ремонту Миколаїівської церкви за рахунок спецкоштів бюджету", - йдеться у зверненні.

На що релігійна громада у відповіді заявила, що не бажає здійснювати співфінансування ліквідації аварійного стану будівлі Органної зали. 

"Московський патріархат за сумнівною схемою отримав у власність Органну залу, якою користується та проводить свої релігійні обряди. Тобто володіє, користується, але утримувати і ремонтувати не вважає за потрібне - пропонує Дніпропетровській обласній раді самостійно займатися цією справою, проводити ремонт будівлі та впорядковувати документацію на споруду", - обурюється Дзюба.

Нагадаємо, дніпряни протягом десяти років борються за те, аби повернути у власність громади Органну залу, яку під головуванням Вілкула незаконно передали до лав Московського патріархату.

 

 

 

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...