App Store Google Play

"Переможна" квазірелігія: як російська пропаганда отруює українців

27.04.2018 17:40
"Переможна" квазірелігія: як російська пропаганда отруює українців

Напередодні травневих пам'ятних дат окремі політичні сили як в Україні, так і в Дніпрі починають спекулювати на темі Другої світової війни. Дніпровські історики Олег Репан та Ігор Щупак зазнають, що "побєдоносна" російська квазірелігія, яку вже багато років намагаються зафіксувати в пам'яті українського суспільства, є загрозою не тільки нашій державності, а і здоровому глузду, повідомляє Дніпроград.

"Років десять тому в Росії зрозуміли, що час попереднього формату культу Перемоги пройшов і тому почалася активна пропаганда нових ідей. Однією з них став так званий "бєзссмєртний полк", який можна було побачити і у нас у 2012 році. Звичайно, що для цього залучали адміністративний ресурс і часто люди, які виходили із фотографіями учасників війни, не знали чиї портрети тримають у руках", - зазначив історик Олег Репан.

У свою чергу, Ігор Щупак підкреслив, що такі акції - одна із складових нової квазірелігії в Росії. За його словами такі акції долучають людей до відчуття себе як частини чогось більшого і таким чином їм можна вбити в голову будь що. Окрім цього, Щупак наголошує на тому, що в Росії активно "канонізують" обличчя, які керували СРСР в часи Другої світової. Під час "травневого загострення" на вулицях можна побачити ікони із зображенням Сталіна та його "апостолів" у вигляді Жукова, Ватутіна тощо.

Ще одна риса квазірелігії - догми щодо масових подвигів "радянського народу", які ніяким чином не можна піддавати сумніву. Одна із таких святих догм - "подвиг 28 панфіловців". Цей приклад міфу, який десятки років вбивався у голови людей, має під собою зовсім інший фундамент, ніж описано у літературі та кінематографі.

"На жаль, сьогодні багато людей, зокрема і в Дніпрі, стають жертвами політичної гри і часто не розуміючи цього підкріплюють силу пострадянської квазірелігії "Велика вітчизняна війна", - підсумував Ігор Щупак.

Нагадаємо, що на 9 травня одіозний політик Олександр Вілкул готує провокації. Проте, бажаючих стати учасником акції Вілкула у Дніпрі не знайшлося, тож політик вирішив завезти їх з області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...