App Store Google Play

Як протистояти пропаганді та інформаційній війні, - відповідь експертів

26.04.2018 20:30
Як протистояти пропаганді та інформаційній війні, - відповідь експертів

На території сучасної України окрім фактичної війни на Сході активно проявляється інформаційна війна та пропаганда по всій території країни. Цю актуальну та пекучу проблему сьогодні, 26 квітня, у Дніпрі обговорили протягом дискусії «Як протистояти пропаганді та інформаційній війні: досвід експертів Дніпра», у рамках якої було презентовано видання «Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – ДніпроОДА.

Актуальність такої проблеми як пропаганда зумовлена тим, як вона впливає на суспільство, надаючи хибні факти та інформацію.

«Допоки не завершиться реальна війна, буде тривати війна інформаційна», - підкреслила журналістка та співавторка видання Тетяна Матичак.

Вона зазначила, що від каналів пропаганди захиститися неможливо, оскільки джерелами інформації такого типу можуть бути навіть родичі, друзі, сусіди, оскільки вони можуть отримати десь пропагандистську інформацію та передати її нам.

«Інформацію потрібно перевіряти перед тим, як поширити її далі, ми повинні ставитися до неї скептично», - зауважила журналістка, - «Якщо ми дізналися новину і хочемо поширити її далі, наприклад, через соціальні мережі, перед тим як це зробити необхідно перевірити факт на достовірність. Це єдиний спосіб боротьби з пропагандою».

Вона зазначила, що іноді й українські журналісти несвідомо поширюють фейки, коли поспішають написати та опублікувати новину першими, не так ретельно перевіривши інформацію, як це потрібно.

Видання «Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою»  є оглядом досвіду України у протистоянні кремлівській пропаганді в умовах інформаційної війни. Книга містить аналіз ключових аспектів впливу кремлівської пропаганди на інформаційний простір, зокрема, меседжів, комунікаційних каналів тощо. За результатами досліджень автори підготували рекомендації для міжнародної спільноти та українських посадовців.

Над посібником працювала команда українських аналітиків, спираючись на власні дослідження, а також на інтерв’ю з провідними представниками українського громадянського суспільства та медіа-експертами.

Тетяна Матичак розповіла, що буде друге видання, у якому тема буде деталізована по регіонам України.

«Зараз ми збираємо інформацію по країні, оскільки кожний регіон має свою особливу ситуацію», - зазначила вона.

У рамках цієї роботи під час сьогоднішньої дискусії визначалися проблемні аспекти верифікації та критичного сприйняття фейків, відбувся зріз експертного середовища щодо впливу пропаганди на інформаційний простір Дніпра та регіону.

Нагадаємо, що у Дніпрі розпочинається черговий Буккросинг-сезон.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...