App Store Google Play

Україна тільки на початку шляху

25.04.2018 10:00
Україна тільки на початку шляху

Україна є однією з найбільш важливих країн у світі у контексті загальної боротьби за демократію.

Після Євромайдану і Революції Гідності 2013-2014 рр. Україна опинилася на передовій боротьби між силами з одого боку путінізму, який я визначаю, як комбінацію популізму, націоналізму і авторитаризму, а з іншого боку – європейською моделлю ліберальної демократії. І я думаю, що успіх України має значення далеко за межами України.

Україна сама собою є великою і важливою країною, але, я думаю, що решта регіону дивиться, як ця країна розвивається, і чи вона насправді зможе здійснити перехід до справді модерної країни. І якщо вона зазнає поразки, це буде гнітючою подією для всього регіону. Росія робить все можливе, щоб підточувати Україну. Оскільки, якщо Україна стане успішною, вона служитиме маяком надії для багатьох інших країн Європи і світу.

Про успіхи та поразки України

Кожного разу, коли я приїжджаю сюди, я виїжджаю більшим оптимістом, ніж коли просто спостерігаю за Україною ззовні, тому що зустрічаюся з великою кількістю молодих реформаторів, з людьми, які справді хочуть змінити Україну. Це люди, з якими я працюю, з якими намагаюсь тримати контакт, і вони дуже надихають. Але у них є справжні виклики. Думаю, до цього часу Україна зробила багато важливих реформ в економічній галузі. Наприклад, важливою є реформа газового ринку, стабілізація банківської системи і робота Центрального банку, хоча там залишається ще багато завдань.

Одна з великих проблем полягає зараз у питанні корупції і спроможності держави забезпечити якість публічних послуг, які очікуються українцями, і на які вони сподіваються. Думаю, є усвідомлення того, що Помаранчева революція зазнала поразки, оскільки той уряд не міг дати результату. Він не міг дати результату щодо своїх демократичних обіцянок, тому ви мали повернення до влади Януковича. Важливо, щоб ця історія не повторилася. Тобто, є причини як для оптимізму, так і для того, щоб бути обережним.

Про корупцію

Корупція – є політичною проблемою. Чому в таких суспільствах, як Україна, така висока корупція? Тому що це в інтересах корупціонерів утримувати статус-кво, тримати речі незмінними, оскільки вони отримують від цього вигоду. І врешті-решт це стає політичною боротьбою, ціллю якої є усунення цілого пласту корумпованих політиків і чиновників і заміна їх на людей, які хочуть служити інтересам громади. І це боротьба, яка може тривати достатньо довго, тому що корупція постійно посилює сама себе. Люди служать своєму приватному інтересу через хабарі і пошук монопольної ренти, і це дає їм більше влади утримуватися на своїх позиціях, тому є дуже важливими вибори, наступного року ви маєте важливі вибори в Україні, і вибір, який зроблять люди, буде дуже важливим, тому що ви хочете мати новий набір лідерів, які не будуть частиною цієї корумпованої системи.

Про громадянське суспільство

Україна має потужне громадянське суспільство, воно вражаюче. Це люди, які були відповідальні за Революцію гідності, які штовхали уряд, моніторили його і вимагали змін ззовні. Але думка, яку я хочу довести своїм молодим друзям — що коли перехід зроблений,  і з'являється можливість створити справжню демократію, ви не можете це зробити з громадянського суспільства. Громадянське суспільство залишається дуже важливим, але демократія стосується застосування влади. І якщо всі люди всередині залишаються корумпованими, некомпетентними, або мають неправильні ідеї, то ви ніколи не будете мати успішної демократії. Тому я заохочував своїх друзів ззовні йти в уряд і так, в чомусь "забруднити свої руки". Це довгий процес і проблема є в тому, що їх є недостатньо. Вони повинні будувати свої мережі і повинні мати досвід цього застосування влади. І це єдиний шлях протягом тривалого часу, як Україна може отримати хороший уряд.

Про те, що потрібно Україні

Є декілька речей, яких Україна потребує. Наприклад, вона потребує сильну політичну партію, яка є реформістською партією. Одна з великих проблем в багатьох посткомуністичних країнах полягає в тому, що ви маєте багатьох людей, які є ліберальними реформаторами. Вони хотіли європейський стиль політики, але не можуть спрацюватися один з одним. Потрібна реформістська партія, яка може об'єднати усіх цих людей в один блок, і потрібні люди, які мають технократичні навички і програму політик, вони мають знати, що впроваджувати, коли вони є в уряді, і повинні бути люди, які мають політичні навички, щоб забезпечити те, щоб це сталося. І вони повинні працювати один з одним всередині. Все це повільно відбувається, але факт, що цього не сталося впродовж чотирьох років після Революції не повинен надто пригнічувати. Подивіться на Сполучені Штати Америки, або Британію, або Францію, або на інші країни, які робили такі речі, ви побачите, що це робота цілого покоління або навіть двох. Україна є тільки на початку цього процесу.

Новое время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...