App Store Google Play

У Васильківці запрацювала перша в області міні-ГЕС

25.04.2018 13:20
У Васильківці запрацювала перша в області міні-ГЕС

У Васильківці запрацювала єдина в області міні-ГЕС. Це – перший серйозний проект громади. Його реалізували коштом вітчизняного інвестора. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Реформа децентралізації Президента України Петра Порошенка – це нові можливості для розвитку громад. Це відремонтовані дороги, за які ніхто не брався десятки років. Це занедбані будівлі, які перетворюються на нові потужні об’єкти. Один із прикладів – Васильківка. У селищі звели першу в області міні-ГЕС. Проект реалізували коштом вітчизняного інвестора», – розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Васильківську міні-ГЕС звели на місці колишньої ГЕС, яка не працювала понад 60 років. За цей час від будівлі залишилися самі руїни, а дамба – обміліла, розповів голова Васильківської об’єднаної громади Сергій Павличенко.

«Ситуацію врятував вітчизняний інвестор. Приміщення реконструювали, збудували повітряну лінію, встановили гідротурбіну, генератор, трансформатор. На все знадобився рік та 6 млн грн», – зазначив він.

Нині Васильківська ГЕС вже працює. Її максимальна потужність – 130 кВт на годину.

«ГЕС підключена до мереж Дніпрообленерго. Електроенергія надходить в загальну мережу, – зауважив директор товариства «Енергоактив» Андрій Кучерявий. – Виробництво не потребує вугілля чи мазуту. Це екологічно чиста електроенергія».

У разі аварійного відключення електроенергії, нова ГЕС «допоможе» всім бюджетним установам Васильківки – садкам, школам, лікарням. Загалом 15 об'єктам.

Нагадаємо, що ця міні-ГЕС була здана в експлуатацію в середині місяця.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...