App Store Google Play

У дніпровських ВНЗ зафіксували нові спалахи кору

24.04.2018 09:40
У дніпровських ВНЗ зафіксували нові спалахи кору

Після спалаху кору в Дніпровському аграрно-економічному університеті нові спалахи кору фіксують в інших вишах Дніпра. У Дніпровській державній медичній академії запровадили карантинний режим у чотирьох гуртожитках. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

За інформацією академії, у виші захворіли дев’ять людей, троє з них уже пролікувались і виписані зі стаціонару.

Студентам чотирьох гуртожитків заборонено від’їздити додому до 3 травня. Пропущені заняття відпрацюють у післякарантинний період.

За даними обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я, окрім медичної академії, випадки кору також зафіксовані серед студентів Дніпровського національного університету, Національної металургійної академії й Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

З огляду на те, що студенти – активна група населення, лікарі дають несприятливий епідеміологічний прогноз. Є випадки поширення кору з Дніпропетровської області в населені пункти Кіровоградської та Житомирської областей.

На початку квітня в Дніпрі, в гуртожитку державного аграрно-економічного університету, зафіксували спалах кору. Тоді захворіли 26 людей – 23 студенти і троє працівників університету, серед яких і вагітна жінка. Пізніше повідомили про 31 хвору особу. Гуртожиток, де захворіли студенти, закрили на карантин на два тижні, там здійснюють протиепідемічні заходи.

Загалом з початку 2018 року в Дніпропетровській області зареєстровано 426 випадків захворюваності на кір, більш ніж половина хворих – діти.

В Україні від початку року станом на кінець березня, за даними МОЗ, на кір захворіла 9091 людина, а п’ятеро дорослих і двоє дітей померли від ускладнень.

У міністерстві додають, що лише вакцинація може захистити від кору і зупинити спалах.

Кір легко передається від людини до людини, поширюється при кашлі, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом двох годин. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, температуру, кашель, приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...