App Store Google Play

У дніпровських ВНЗ зафіксували нові спалахи кору

24.04.2018 09:40
У дніпровських ВНЗ зафіксували нові спалахи кору

Після спалаху кору в Дніпровському аграрно-економічному університеті нові спалахи кору фіксують в інших вишах Дніпра. У Дніпровській державній медичній академії запровадили карантинний режим у чотирьох гуртожитках. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

За інформацією академії, у виші захворіли дев’ять людей, троє з них уже пролікувались і виписані зі стаціонару.

Студентам чотирьох гуртожитків заборонено від’їздити додому до 3 травня. Пропущені заняття відпрацюють у післякарантинний період.

За даними обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я, окрім медичної академії, випадки кору також зафіксовані серед студентів Дніпровського національного університету, Національної металургійної академії й Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

З огляду на те, що студенти – активна група населення, лікарі дають несприятливий епідеміологічний прогноз. Є випадки поширення кору з Дніпропетровської області в населені пункти Кіровоградської та Житомирської областей.

На початку квітня в Дніпрі, в гуртожитку державного аграрно-економічного університету, зафіксували спалах кору. Тоді захворіли 26 людей – 23 студенти і троє працівників університету, серед яких і вагітна жінка. Пізніше повідомили про 31 хвору особу. Гуртожиток, де захворіли студенти, закрили на карантин на два тижні, там здійснюють протиепідемічні заходи.

Загалом з початку 2018 року в Дніпропетровській області зареєстровано 426 випадків захворюваності на кір, більш ніж половина хворих – діти.

В Україні від початку року станом на кінець березня, за даними МОЗ, на кір захворіла 9091 людина, а п’ятеро дорослих і двоє дітей померли від ускладнень.

У міністерстві додають, що лише вакцинація може захистити від кору і зупинити спалах.

Кір легко передається від людини до людини, поширюється при кашлі, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом двох годин. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, температуру, кашель, приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...