App Store Google Play

Музейники Дніпра разом з європейськими експертами шукали «рецепт» створення сучасного музею

24.04.2018 14:20
Музейники Дніпра разом з європейськими експертами шукали «рецепт» створення сучасного музею

Сьогодні, 24 квітня, у Дніпрі музейні експерти з Києва, США та Європи розглянули виклики, які стоять перед сучасними музеями. Йшлося про збереження, інтерпретацію неоднозначних сторінок минулого, а також про те, як зробити музеї привабними для кожного з відвідувачів. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – історичного музею імені Яворницького.

Зі слів організаторів, зустріч-дискусія під назвою «Значущі музеї: у пошуках місця конфліктній історії» покликана сприяти вивченню інноваційних міжнародних практик, критичному переосмисленні власного досвіду й розвитку сучасних підходів в музеях України, в тому числі в Дніпрі.

Консультант низки музеїв світу, зокрема “Museum of the City of London” (Велика Британія), “The Exploratorium” (Сан-Франциско), “Royal BC Museum” (Канада), “Museum of the Resistance” (Домініканська Республіка) Елейн Ґуріан розповіла, що музеї до 20 століття фокусувалися лише на колекціях фондів, тільки в 21 столітті музейники змінили своє ставлення до відвідувачів. Зараз музей - місце, яке на 50 відсотків зосереджене на публіці.

«Я вважаю, що гроші - не головне, аби зробити музей привабливим, мене цікавить, чому люди відвідують музеї, що вони при цьому відчувають. Музеї без людей також мають своє значення як сховище джерел та історичних пам'яток для нащадків. Люди, які люблять тихі та чисті музеї, не люблять мене, адже всім має бути цікаво перебувати в приміщеннях з експонатами», - зазначила Елейн Ґуріан.

Також Елейн Ґуріан розповіла про власний досвід роботи заступником директора Меморіального музею Голокосту та Національного музею американських індіанців у Вашингтоні. Крім того, наразі вона входить до складу журі архітектурного проекту Музею Революції Гідності у Києві.

Етнолог, музеєзнавець, генеральний директор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло додав, що у Києві музейні зустрічі відбуваються постійно, але при цьому бракує професійних обговорень. Його мета - зацікавити до обговорення та знайти шляхи для інтерпретації живої пам'яті Майдану.

«З 2004 року ми проводили семінари, однак рівень відвідування заходів не був високим. Наразі ми створюємо музей Революції Гідності як меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні для музеєфікації «гарячої історії». Майдан - неоднозначне явище, зараз проект розвивається і потребує дискусій, які ми проводимо в Україні, в тому числі у Дніпрі. Такі навчальні тури ми також здійснювали в Польщу, Нідерланди, Бельгію та Францію», - пояснив Ігор Пошивайло.

Раніше повідомлялося, що у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Яворницького обговорювали можливості використання сучасних мультимедійних технологій у залах музею. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...