App Store Google Play

Стратегія розвитку: перші кроки Червоногригорівської ОТГ

23.04.2018 14:00
Стратегія розвитку: перші кроки Червоногригорівської ОТГ

Червоногригорівська ОТГ Нікопольського району Дніпропетровської області розташована на березі Каховського водосховища. Громада утворилася нещодавно, а саме 29 жовтня 2017 року. Вона складається з семи населених пунктів: селища Червоногригорівка, селища Кам’янське, села Придніпровське, Мусіївка, Привільне, Борисівка та Дмитрівка.

Загальна кількість жителів складає 13,5 тисяч осіб. В свою чергу бюджет громади сягає близько 70 мільйонів гривень, що вдвічі більше, ніж до об’єднання. Наразі в Червоногригорівській ОТГ діють два старостинські округи – Дмитрівський та Придніпровський. Головою громади є Микола Матюк.

Про перші кроки на шляху благоустрою та розвитку Червоногригорівська ОТГ дізнавався кореспондент Дніпрограда під час візиту до громади, організованого Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Пріоритетні інфраструктурні завдання

На сьогодні в Червоногригорівській громаді триває процес благоустрою адміністративної будівлі, також завершилась організація постійних комісій та тендерних комітетів. Заступник голови Червоногригорівської селищної ради Сергій Лалов розповів, що на черзі - ремонт доріг.

«У нас дороги дуже жахливі. Плануємо, що в кожному населеному пункту мінімум одна-дві дороги будуть ремонтуватись, - зазначив Сергій Лалов.

Однією з важливих проблем громади є водопостачання. Так, водою забезпечені 60 відсотків  жителів ОТГ, решта - 40 відсотків – це віддалені села, які не мають води. Для вирішення  проблеми три ОТГ Нікопольського району розроблять спільний проект. Йдеться про Червоногригорівську, Чкалівську та Першотравневську громади.

«Громади домовлятимуться по декільком позиціям. Насамперед, це стосується утворення комунального підприємства. По-друге, це підготовка спільних проектів на розбудову мережевої системи водопостачання» - пояснила експертка з децентралізації Дніпровського Центру розвитку місцевого самоврядування Ольга Кірєєва.

Розвиток дітей як запорука успіху

У Червоногригорівській ОТГ розташовано чотири дитячі садки та п’ять шкіл. Так, у Придніпровському старостинському окрузі функціонує дитсадок «Теремок». Основне джерело фінансування дошкільного закладу - кошти міжнародних фондів в рамках програм ЄС ПРООН, ООН ЮНІСЕФ. Завдяки цьому вдалося утеплити фасад будівлі, замінити вікона, в планах відкрити додаткову групу з логопедичним ухилом. Загалом черга до дитсадка складає близько 100 дітей, тож наразі в процесі перебуває створення проекту нового закладу. 

Одна зі зразкових шкіл області знаходиться в селищі Кам’янсьму. Директор школи Юрій Кавалер пояснив, що завдяки підтримці проекту з енергоефективності ПРООН в закладі більше не існує проблем з опаленням, адже вдалося встановили котельню на твердому паливі. В якості палива використовують соняшникове лушпиння.

«Кам’янська ЗОШ входить у 20-ку кращих шкіл області за рівнем знань учнів. Саме це показали результати тестування ЗНО» - розповів виконуючий обов’язки старости Придніпровського старостинського округу Червоногригорівської ОТГ Олександр Прокопенко, який впродовж 15 років був головою сільради.

«Кам’янська школа бере участь у трьох освітніх проектах. Перший - це обласний проект з медіа-культури. У школі функціонує шкільна телестудія, в якій учні записують навчальні новини. Тож випускники вступають на факультет журналістики, деякі наші колишні учні працюють на центральних телеканалах - СТБ та «Новий телеканал». Другий проект називається «інтерактивні інформаційні технології» - не перший рік діти стають призерами багатьох олімпіад. Наприклад, за проектами наших випускників у Дніпрі на проспекті Яворницького були зроблені реконструкції деяких будинків. Третій проект стосується спортивної підготовки. Учні школи протягом шести років представляють Дніпропетровську область на змаганнях «Олімпійське лелеченя» - пояснив директор школи Юрій Кавалер.

Крім того, у Кам’янській школі відкрили ресурсний кабінет для інклюзивної освіти за проектом дружини Президента Марини Порошенко.

Однією з родзинок школи є «Музей спортивної та олімпійської слави Нікопольщини». Ексклюзивні експонати для музею протягом всього життя збирав заслужений вчитель України з фізичного виховання Микола Корнєв.

«У музеї представлено більше 3 тисяч експонатів. Серед них: м’яч з автографами Блохіна, м’яч ФК «Дніпро», майка олімпійської чемпіонки Яни Дементьєвої, форма української збірної на параді в Пекіні, перчатка з автографом боксера Олександра Усіка та інші», - розповів Микола Корнєв.

Також у селищі Кам’янському після об’єднання Червоногригорівської ОТГ вдалося побудувати затишний парк «Мрія». Тут на лавках відпочивають жителі з усієї громади. Також в межа місця відпочинку функціонує стадіон для міні-футболу.

Перший децентралізаційний фестиваль

У Придніпровській школі Червоногригорівської ОТГ відбувся фольклорно-етнографічний фестиваль «Дороге яєчко до Великодня». Це перше масштабне культурне свято громади в рамках децентралізаційних фестивалів, ініційованих Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування.

«Це перший захід, який проводить наша молода об'єднана територіальна громада. Тут представлені народні традиції, мистецтво та працелюбність наших мешканців. На запрошення взяти участь у фестивалі радо відгукнулись освітяни, соціальні працівники, народні майстри, активні мешканці з усіх сіл нашої ОТГ та, навіть, сусідніх громад. Такі заходи гуртують людей, вчать святкувати та працювати разом, вдихають життя в громаду», - повідомив Сергій Лалов.

Експерт з децентралізації Дніпропетровського ЦРМС Ольга Кирєєва на відкритті фестивалю відзначила, що з початку 2018 року регіональні децентралізаційні фестивалі проходять щомісяця.

«Нашу ініціативу з проведення фестивалів підтримало багато громад Дніпропетровщини. У Софіївській ОТГ відбувся Різдвяний фестиваль, у Червоногригорівській - Великодній, попереду - національно-патріотичний «Сяйво-фест» в Аулах та дитячий - у Криничанській ОТГ. Спільні фестивалі та культурні заходи – це один із елементів мистецтва жити в громаді. Таким чином змінюється ментальність людей, підтримуються унікальні традиції громад, налагоджується комунікація та партнерські відносини в громаді», - сказала вона.

Як зазначила організатор фестивалю - директор комунального закладу «Придніпровська середня загальноосвітня школа» Анжела Онищенко, в фестивалі взяли участь понад 200 учасників - це і співаки, і танцюристи, читці. Відбувся парад писанок, які зроблені з різноманітних матеріалів, фотоконкурс великодніх віночків. Під час фестивалю майстри розписали метрової висоти писанки, провели майстер-класи для дітей.

Майбутні плани та перспективи

«У планах нашої громади створення власного центру надання медико-санітарної допомоги й залучення медичних фахівців до нього. Крім того, в громаді є двоповерхова амбулаторія, а в кожному склі та селищі є свій ФАП або амбулаторія. Однак є дефіцит спеціалістів для того, аби створити музичну та спортивну школу, центр надання адміністративних послуг», - зазначив заступник голови селищної ради Сергій Лалов.

Експерт з децентралізації Дніпропетровського ЦРМС Ольга Кирєєва наголосила, що з точки зору проектів розвитку, Червоногригорівська об’єднана територіальна громада активно розробляє стратегію розвитку. У зв’язку з цим разом з експертом регіонального розвитку Дніпровського ЦРМС Ігорем Мамоновим працює робоча група у складі майже 40 чоловік, де буде враховано всі побажання мешканців. Тож мешканці громади прагнуть й далі розвиватися більш гармонійно.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...