App Store Google Play

На Дніпропетровщині готуватимуть фахівців з проектного менеджменту в ОТГ

23.04.2018 18:30
На Дніпропетровщині  готуватимуть фахівців з проектного менеджменту в ОТГ

Дніпропетровський центр розвитку місцевого спільно з Регіональним інститутом державного управління розробили наукову стратегію розвитку громад на Дніпропетровщині. Подробиці та особливості стратегії сьогодні, 23 квітня, розповіли експерти Олена Тертишна та доктор наук з державного управління Юрій Шаров, передає Дніпроград.

56 територіальних громад, які існують на Дніпропетровщині, протягом минулого року реалізували більше тисячі проектів, які стосувалися їх місцевого та інфраструктурного розвитку. Спільно з Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління, зокрема з кафедрою проектного менеджменту, фахівці Центру місцевого розвитку самоврядування провели дослідження, під час якого було виявлено низку недоліків щодо якості тих проектів, які реалізують ОТГ.

"Ми провели спільне масштабне дослідження щодо проектної зрілості наших громад. Участь у цьому взяли 50 громад області. У результаті ми зробили висновок, що об'єднаним громадам треба ще багато навчатися аби стати фахівцями проектування. З 50 громад 10 взагалі знаходяться на початковій стадії розвитку своєї спроможності. Є й лідери, це 9 громад: Новоолександрівська, Червоногригорівська, Раївська. Вакулівська, Чкалівська, Богданівська, Першотравнева, Софіївська і Томаківська. Вони отримали статус просунутих громад", - розповіла Олена Тертишна.

Відтак, 24 громади області мають достатний рівень базових стандартів щодо реалізації об'єктів, 26 опитуваних ОТГ показали, що рівень їхнього проектного менеджменту та проектної спроможності бажає бути кращим. Саме тому експерти розробили низку рекомендацій, серед яких збільшення тренінгів, семінарів і різноманітних навчальних заходів для ОТГ на базі центру. Також звернулися до місцевої влади, зокрема облради та ОДА, з проектом організувати обласне замовлення щодо підготовки фахівців за напрямком проектного менеджменту у Дніпропетровському регіональному інституті.

"Ми пропонуємо започаткувти постійну діючу кадрову підготовку ОТГ і кафедра проектного менеджменту готова запускати таку програму. Насправді результати дослідження нас дуже здивували. Адже 66% громад не мають жодного дипломованого проектного фахівця, 32% - не мають досвіду підготовки проектів навіть на обласні конкурси, 50% - не готували проекти на 64% - жодного разу не перемагали на обласних конкурсах, 90% - не перемагали на конкурсах Державного фонду регіонального розвитку. Ба більше, 68% громад навіть не передбачили у своїй структурі посаду проектного менеджера. Також більшість громад не проводять організацію аналітичної роботи, як це необхідно для якісної реалізації тої чи іншої цілі.", - розповів доктор наук з державного управління, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Академії наук соціальних технологій і місцевого самоврядування Юрій Шаров.

Тож тепер фахівці намагаються конвертувати отримані дані від дослідження у конкретні програми, які дозволять системно готувати кадри з управління проектами у ОТГ Дніпропетровщини. Така модель проектної зрілості розроблена в Україні вперше. Проект стартує в  Дніпропетровської області з 6 червня. 

Нагадаємо, у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся День відкритих дверей, під час якого голови новостворених ОТГ нашої області розповіли про основні здобутки громад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...