App Store Google Play

Боротьба з браконьєрами та підготовка до розчистки Орілі: ТОП-5 подій в екожитті Дніпропетровщини

23.04.2018 19:30
Боротьба з браконьєрами та підготовка до розчистки Орілі: ТОП-5 подій в екожитті Дніпропетровщини

Боротьба з браконьєрами, екоуроки в школах, підготовка до розчистки річки Оріль, міжнародна виставка та плани на 2018-й. Про ТОП-5 подій в екожитті області під час публічного звіту в ДніпроОДА розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Із 1 квітня на Дніпропетровщині розпочався нерест. На водоймах – рейди.

«Вже затримано 208 браконьєрів, які нанесли збиток майже на 169 тис грн. Вони виловили близько 1,2  тонни риби, – зазначив Руслан Стрілець. – Найбільший збиток наніс браконьєр з Криворізького району. У нього було виявлено 140 кг улову на 82 тис грн».

Директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА розказав про новинку. У школах області стартували екоуроки.

«Заняття проводять фахівці профільного департаменту ДніпроОДА. Розповідають про захист довкілля, «Червону книгу» та причини зникнення деяких тварин та рослин. Нині такі уроки прослухали близько 250 дітей», – розповів Руслан Стрілець.

Головний еколог області поділився планами і щодо розчистки річки Оріль.

«Треба укріпити береги, вичистити мул і зарості очерету», – зауважив Руслан Стрілець.

На часі підготовка до розчистки – відеообстеження з висоти пташиного польоту, геодезичні, геологічні та інженерні вишукування. А ще – проби води, глиняного та піщаного ґрунту, хімічний аналіз поверхневих вод, обстеження берегів.

Загалом цьогоріч в області планують втілити у життя близько 30 екопроектів.

«Ліквідуватимемо підтоплення в Апостоловому, розчищатимемо Мокру Суру в межах села Сурсько-Литовське та Сурсько-Клевцово Дніпровського району, Оріль вздовж кооперативу «Орільський розлив», Базавлук у Криничанському районі, Чаплинку у Петриківському району. Ці проекти дозволять врятувати від підтоплень понад 150 тис мешканців регіону», – наголосив Руслан Стрілець.

Вже цього тижня у Києві пройде міжнародна виставка Waste Water Management – уперше за підтримки ДніпроОДА, повідомив він.

«Отримати нові знання у сфері муніципальних та стічних вод, познайомитися з кращими експертами з профільних питань, почати співпрацю з міжнародними компаніями. Таку можливість відкриває цей захід. Це, свого роду, майданчик для пошуку інвестицій та прогресивних технологій», – роз’яснив Руслан Стрілець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...