App Store Google Play

Боротьба з браконьєрами та підготовка до розчистки Орілі: ТОП-5 подій в екожитті Дніпропетровщини

23.04.2018 19:30
Боротьба з браконьєрами та підготовка до розчистки Орілі: ТОП-5 подій в екожитті Дніпропетровщини

Боротьба з браконьєрами, екоуроки в школах, підготовка до розчистки річки Оріль, міжнародна виставка та плани на 2018-й. Про ТОП-5 подій в екожитті області під час публічного звіту в ДніпроОДА розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Із 1 квітня на Дніпропетровщині розпочався нерест. На водоймах – рейди.

«Вже затримано 208 браконьєрів, які нанесли збиток майже на 169 тис грн. Вони виловили близько 1,2  тонни риби, – зазначив Руслан Стрілець. – Найбільший збиток наніс браконьєр з Криворізького району. У нього було виявлено 140 кг улову на 82 тис грн».

Директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА розказав про новинку. У школах області стартували екоуроки.

«Заняття проводять фахівці профільного департаменту ДніпроОДА. Розповідають про захист довкілля, «Червону книгу» та причини зникнення деяких тварин та рослин. Нині такі уроки прослухали близько 250 дітей», – розповів Руслан Стрілець.

Головний еколог області поділився планами і щодо розчистки річки Оріль.

«Треба укріпити береги, вичистити мул і зарості очерету», – зауважив Руслан Стрілець.

На часі підготовка до розчистки – відеообстеження з висоти пташиного польоту, геодезичні, геологічні та інженерні вишукування. А ще – проби води, глиняного та піщаного ґрунту, хімічний аналіз поверхневих вод, обстеження берегів.

Загалом цьогоріч в області планують втілити у життя близько 30 екопроектів.

«Ліквідуватимемо підтоплення в Апостоловому, розчищатимемо Мокру Суру в межах села Сурсько-Литовське та Сурсько-Клевцово Дніпровського району, Оріль вздовж кооперативу «Орільський розлив», Базавлук у Криничанському районі, Чаплинку у Петриківському району. Ці проекти дозволять врятувати від підтоплень понад 150 тис мешканців регіону», – наголосив Руслан Стрілець.

Вже цього тижня у Києві пройде міжнародна виставка Waste Water Management – уперше за підтримки ДніпроОДА, повідомив він.

«Отримати нові знання у сфері муніципальних та стічних вод, познайомитися з кращими експертами з профільних питань, почати співпрацю з міжнародними компаніями. Таку можливість відкриває цей захід. Це, свого роду, майданчик для пошуку інвестицій та прогресивних технологій», – роз’яснив Руслан Стрілець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...