App Store Google Play

Боротьба з браконьєрами та підготовка до розчистки Орілі: ТОП-5 подій в екожитті Дніпропетровщини

23.04.2018 19:30
Боротьба з браконьєрами та підготовка до розчистки Орілі: ТОП-5 подій в екожитті Дніпропетровщини

Боротьба з браконьєрами, екоуроки в школах, підготовка до розчистки річки Оріль, міжнародна виставка та плани на 2018-й. Про ТОП-5 подій в екожитті області під час публічного звіту в ДніпроОДА розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Із 1 квітня на Дніпропетровщині розпочався нерест. На водоймах – рейди.

«Вже затримано 208 браконьєрів, які нанесли збиток майже на 169 тис грн. Вони виловили близько 1,2  тонни риби, – зазначив Руслан Стрілець. – Найбільший збиток наніс браконьєр з Криворізького району. У нього було виявлено 140 кг улову на 82 тис грн».

Директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА розказав про новинку. У школах області стартували екоуроки.

«Заняття проводять фахівці профільного департаменту ДніпроОДА. Розповідають про захист довкілля, «Червону книгу» та причини зникнення деяких тварин та рослин. Нині такі уроки прослухали близько 250 дітей», – розповів Руслан Стрілець.

Головний еколог області поділився планами і щодо розчистки річки Оріль.

«Треба укріпити береги, вичистити мул і зарості очерету», – зауважив Руслан Стрілець.

На часі підготовка до розчистки – відеообстеження з висоти пташиного польоту, геодезичні, геологічні та інженерні вишукування. А ще – проби води, глиняного та піщаного ґрунту, хімічний аналіз поверхневих вод, обстеження берегів.

Загалом цьогоріч в області планують втілити у життя близько 30 екопроектів.

«Ліквідуватимемо підтоплення в Апостоловому, розчищатимемо Мокру Суру в межах села Сурсько-Литовське та Сурсько-Клевцово Дніпровського району, Оріль вздовж кооперативу «Орільський розлив», Базавлук у Криничанському районі, Чаплинку у Петриківському району. Ці проекти дозволять врятувати від підтоплень понад 150 тис мешканців регіону», – наголосив Руслан Стрілець.

Вже цього тижня у Києві пройде міжнародна виставка Waste Water Management – уперше за підтримки ДніпроОДА, повідомив він.

«Отримати нові знання у сфері муніципальних та стічних вод, познайомитися з кращими експертами з профільних питань, почати співпрацю з міжнародними компаніями. Таку можливість відкриває цей захід. Це, свого роду, майданчик для пошуку інвестицій та прогресивних технологій», – роз’яснив Руслан Стрілець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...