Гучний розвиток електротранспорту у Дніпрі виявився не такою вже позитивною подією і зовсім не тим, чим варто пишатися міському голові. Подолання історичної проблеми з’єднання центру і таких віддалених районів як Парус і Сонячний за допомогою комунального транспорту є ні чим іншим, як розпилом бюджету. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 49000.
Як відомо, у 2016 році були запущені тролейбусні маршрути №2 (вул. Володимира Мономаха – ж/м Парус) та №14 (вул. Глінки – ж/м Сонячний). А також ведеться будівництво маршруту на «Сокіл». Роботи організовувало КП «Дніпровський електротранспорт», воно ж проводило тендери і укладало договори з підрядниками. Так, відновленням маршрутів до ж/м «Сонячний» і «Парус» займалися ПП «Дніпромонтаж» і ТОВ «МСК «Синергія», на що вони отримали, згідно угоді, 30 мільйонів гривень. Класичний випадок: компаніями керують зовсім невипадкові в дніпровському політичному бомонді люди.
Наприклад, директор «Дніпромонтаж» Олександр Юнкевіч - представляє Підгородне в Дніпропетровській обласній раді від «Радикальної партії», а «МСК Синергія» пов'язують міцні зв’язки з компанією ДТЕК Ріната Ахметова. «Синергія» виконує підряди «Дніпрообленерго», яка належить ДТЕК.

Робота вище згаданих компаній зацікавила правоохоронні органи. В результаті розслідування на чиновників КП «Дніпровський електротранспорт» і директорів компаній-підрядників було відкрито кримінальне провадження і справу передано до Бабушкінського суду. Згідно з матеріалами кримінального провадження, компанії підозрюють у змові зі службовцями КП і використанні для виконання замовлення техніки й робітників «Дніпровського електротранспорту». Простіше кажучи, слідство вважає, що компанії просто «відмили» гроші платників податків, а всю роботу виконували силами замовника.
На сьогоднішній день суддя Литвиненко надав доступ до документів ПП «Дніпромонтаж» і «МСК «Синергія», а також КП «Дніпровський електротранспорт». Якщо провину горе-підрядників доведуть, їм доведеться відповідати за статтею «Привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем», за якою обвинуваченим загрожує від п'яти до восьми років позбавлення волі.
Зазначимо, що кримінальне провадження може стати причиною ускладнень при будівництві маршруту на «Сокіл», яким також займається «Дніпромонтаж».
Автор: Єва МЕРЕЖКО