App Store Google Play

У 2018 році Україна може стати другою у світовому рейтингу експортерів меду

20.04.2018 09:20
У 2018 році Україна може стати другою у світовому рейтингу експортерів меду

Одним з пріоритетних напрямків роботи Дніпропетровської обласної ради є підтримка вітчизняного виробництва, малого та середнього бізнесу. Це безпосередньо стосується і галузі бджільництва. Про це повідомили у прес-службі облради Дніпра, інформує Дніпроград.

Згідно з повідомлення, на зараз українська продукція вже входить до п’ятірки лідерів з виробництва меду. Попереду лише Китай, Турція і Аргентина. За минулий рік його експорт збільшився майже на 19%, що дорівнює 133 млн. доларів. В основному, цей продукт купують у Польщі, Німеччині та США. 

Аби процес розвитку не зупинявся, а лише набирав оберти, сьогодні у Дніпропетровській обласній раді зібралися за круглим столом представники влади, пасічники регіону та профільні громадські організації. Обговорили питання, які гальмують розвиток бджільництва Придніпров’я та шляхи їх вирішення.

В рамках угоди про асоціацію з ЄС, до кінця 2019 року, необхідно впровадити європейські стандарти якості. Зараз як таких обов’язкових вимог в Україні не існує. А за неофіційними даними, більше половини пасічників працюють у тіні.

Якщо усі вони отримають необхідні сертифікати, санітарні паспорти, зроблять спеціалізовані документи, то галузь бджільництва може стати однією з передових в агропромисловому комплексі. Теперішні об’єми виробництва меду можуть зрости удвічі. 

«Аби пасічники дійсно почали виходити з тіні та сертифікувати свою продукцію, треба сформувати простий і ефективний шлях нашої співпраці. Для цього вони мають об’єднуватись в кооперативи. Обласна рада буде підтримуватиме ці об’єднання!», - коментує голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...