App Store Google Play

У 2018 році Україна може стати другою у світовому рейтингу експортерів меду

20.04.2018 09:20
У 2018 році Україна може стати другою у світовому рейтингу експортерів меду

Одним з пріоритетних напрямків роботи Дніпропетровської обласної ради є підтримка вітчизняного виробництва, малого та середнього бізнесу. Це безпосередньо стосується і галузі бджільництва. Про це повідомили у прес-службі облради Дніпра, інформує Дніпроград.

Згідно з повідомлення, на зараз українська продукція вже входить до п’ятірки лідерів з виробництва меду. Попереду лише Китай, Турція і Аргентина. За минулий рік його експорт збільшився майже на 19%, що дорівнює 133 млн. доларів. В основному, цей продукт купують у Польщі, Німеччині та США. 

Аби процес розвитку не зупинявся, а лише набирав оберти, сьогодні у Дніпропетровській обласній раді зібралися за круглим столом представники влади, пасічники регіону та профільні громадські організації. Обговорили питання, які гальмують розвиток бджільництва Придніпров’я та шляхи їх вирішення.

В рамках угоди про асоціацію з ЄС, до кінця 2019 року, необхідно впровадити європейські стандарти якості. Зараз як таких обов’язкових вимог в Україні не існує. А за неофіційними даними, більше половини пасічників працюють у тіні.

Якщо усі вони отримають необхідні сертифікати, санітарні паспорти, зроблять спеціалізовані документи, то галузь бджільництва може стати однією з передових в агропромисловому комплексі. Теперішні об’єми виробництва меду можуть зрости удвічі. 

«Аби пасічники дійсно почали виходити з тіні та сертифікувати свою продукцію, треба сформувати простий і ефективний шлях нашої співпраці. Для цього вони мають об’єднуватись в кооперативи. Обласна рада буде підтримуватиме ці об’єднання!», - коментує голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...