App Store Google Play

У 2018 році Україна може стати другою у світовому рейтингу експортерів меду

20.04.2018 09:20
У 2018 році Україна може стати другою у світовому рейтингу експортерів меду

Одним з пріоритетних напрямків роботи Дніпропетровської обласної ради є підтримка вітчизняного виробництва, малого та середнього бізнесу. Це безпосередньо стосується і галузі бджільництва. Про це повідомили у прес-службі облради Дніпра, інформує Дніпроград.

Згідно з повідомлення, на зараз українська продукція вже входить до п’ятірки лідерів з виробництва меду. Попереду лише Китай, Турція і Аргентина. За минулий рік його експорт збільшився майже на 19%, що дорівнює 133 млн. доларів. В основному, цей продукт купують у Польщі, Німеччині та США. 

Аби процес розвитку не зупинявся, а лише набирав оберти, сьогодні у Дніпропетровській обласній раді зібралися за круглим столом представники влади, пасічники регіону та профільні громадські організації. Обговорили питання, які гальмують розвиток бджільництва Придніпров’я та шляхи їх вирішення.

В рамках угоди про асоціацію з ЄС, до кінця 2019 року, необхідно впровадити європейські стандарти якості. Зараз як таких обов’язкових вимог в Україні не існує. А за неофіційними даними, більше половини пасічників працюють у тіні.

Якщо усі вони отримають необхідні сертифікати, санітарні паспорти, зроблять спеціалізовані документи, то галузь бджільництва може стати однією з передових в агропромисловому комплексі. Теперішні об’єми виробництва меду можуть зрости удвічі. 

«Аби пасічники дійсно почали виходити з тіні та сертифікувати свою продукцію, треба сформувати простий і ефективний шлях нашої співпраці. Для цього вони мають об’єднуватись в кооперативи. Обласна рада буде підтримуватиме ці об’єднання!», - коментує голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...