App Store Google Play

В кодексі поведінки Дніпровської міськради забули про депутатів

19.04.2018 11:20
В  кодексі поведінки Дніпровської міськради забули про депутатів

У Дніпрі ГО «Інститут реформ та інновацій» проаналізувала оновлений проект рішення про кодекс поведінки міської ради. Було виявлено, що в проекті рішення взагалі відсутній кодекс поведінки для депутатів міської ради, а кодекс поведінки працівників містить значні недоліки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт ГО «Інститут реформ та інновацій».

Аналітики організації виявили, що в кодексі працівників міської ради відсутні важливі визначення.

Зокрема, відсутнє визначення інтересу територіальної громади міста та зобов’язання діяти виключно відповідно до цього інтересу. Що дозволяє працівникам ставити службові інтереси вище інтересів територіальної громади. Тобто, посадова інструкція буде важливішою за звернення громадян. А так бути не може, оскільки посадова інструкція повинна писатись в інтересах громадян.

Також не врегульовано питання конфлікту особистого інтересу, інтересу представницького мандата та службового інтересу. Враховуючи те, що приблизно чверть депутатів обіймає ті чи інші посади в органах місцевого самоврядування або комунальних підприємствах міста, таке питання видається актуальним. Їхній інтерес як депутатів може шкодити їх діяльності в якості службовців, або навпаки, діяльність службовця може сприяти депутатській діяльності. В той же час, ці поняття і види діяльності мають бути чітко розділені. Наприклад, заступник міського голови з питань ЖКГ не може розглядати з більшим пріоритетом звернення громадян, які надходять з його депутатського округу.

У той же час, відсутній механізм врегулювання між особистим, службовим інтересом та інтересом територіальної громади міста. Розуміння різниці між службовим інтересом та інтересом громади є важливою складовою ознаки європейського суспільства.

Окрім того, цей кодекс не відповідає статті 34 Конституції України, оскільки норма яка міститься в абз. 5 п. 2.5. Кодексу прямо суперечить конституційному праву громадян на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Експерти зазначають, що це короткий аналіз тексту який вони змогли провести протягом 12 годин з моменту оприлюднення тексту проекту рішення, тому цей аналіз не є ґрунтовним науковим або практичним матеріалом.

У той же час, експерти інституту, разом із групою експертів Центру політичних студій та аналітики “ЕЙДОС” розробили проект Етичного Кодексу для депутатів міської ради та для міського голови.

Як раніше зазначалося, від Філатова вимагали оприлюднити повний текст Кодексу поведінки чиновників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...