App Store Google Play

Дороги (й) Вілкул: як Філатов пошиває дніпрян у дурні

19.04.2018 10:00
Дороги (й) Вілкул: як Філатов пошиває дніпрян у дурні

У Дніпрі стартував щорічний ямковий ремонт доріг. Автошляхи в обласному центрі за зиму перетворились на суцільні ями, причому випробування подекуди не пройшов навіть укладений торік асфальт. З останнім, за словами керівництва міськради, розбиратимуться підрядники, які відповідальні за якість, і здійснять гарантійний ремонт.

А вже зараз, за результатами раніше проведених тендерів, виконуються роботи з ремонту доріг на перші 100 мільйонів гривень. 

Конкурс на здійснення ремонту виграло нове на українському ринку підприємство «Тракція інфра». За даними системи «YouControl», фірма «Тракція Інфра» зі статутним капіталом 1 тис грн. зареєстрована у вересні 2016 р. у Києві під назвою «Роуд Білдінг Сіті Груп» на тодішнього керівника Олену Ніколайчук і є «донькою»  ТОВ «Тракція Україна», 50,1% в якій належить польському підприємству PDM Białystok S.A., яке входить в польську будівельну групу Trakcja. 

Решта 49,9% СП оформлені на ТОВ «Келіо», власницями якого є дві маловідомі мешканки Дніпра - Олена Мамон і Маргарита Карагодіна.

Утім, як з’ясувалося, «Келіо» знаходиться за однією адресою (вул. Харківська, 8-А в Києві), що і ТОВ «Мезон», засновниками якого виступають бенефіціари будівельної групи «Майстер» Михайло Тульчинський і Дмитро Мішалов.

Недалеко від них пішла і материнська компанія «Тракція Україна», що оселилася за адресою пр. Богдана Хмельницького, 139, де знаходиться «Дніпропрес», який також входить до складу групи Мішалова-Тульчинського.

Таким чином, позірний конфлікт міського голови Дніпра з родиною Мішалових, яка, урвавши чималий шматок бюджету, зірвала коштовні  ремонти кількох об’єктів, зокрема й Центрального мосту, досі не заважає учасникам тендерних оборудок з обох боків банально пиляти бюджет.

Наступний тендер – цього разу на солідну суму в 250 мільйонів гривень - зараз в процесі. Оголошений він був 12 лютого. До вже відомої фірми «поляка» Мішалова, в боротьбу за право латати ями на дорогах Дніпра втовпилась компанія «Весташляхбуд».

«Весташляхбуд» входить до концерну «Веста» одеського бізнесмена Сурена Сардаряна, якого пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси з криворізьким мером Юрієм Вілкулом, а також його сином, екс-губернатором Дніпропетровщини, а нині – нардепом від «Опозиційного блоку» Олександром Вілкулом. Фірма є монополістом на ремонт і утримання доріг у Кривому Розі. Усього з 2008 р. «Весташляхбуд» отримав підрядів на понад 2,2 млрд грн.

Наразі, вочевидь відремонтувавши всі дороги в Кривому Розі, а можливо – через пильну увагу правоохоронців, які запідозрили підрядника у відмиванні коштів у особливо великих розмірах, Вілкул з Сардаряном вирішили ґрунтовно взятись за обласний центр. Попри знову-таки позірну ворожість очільника Дніпра Бориса Філатова до опозиційного нардепа, яку він час від часу висловлює в публічному просторі, в політичній тусовці вже давно точаться розмови про їх співпрацю. Черговим доказом цьому став оприлюднений днями блогером Денисом Баском меморандум, який був підписаний ще у 2015 році – практично одразу після перемоги Філатова на виборах міського голови. У разі виграшу «Весташляхбудом» тендера на ремонт дорог у Дніпрі, «заклятих друзів», ймовірно, поєднає не лише меморандум, а й гроші – «відкат» з таких підрядів, стверджують джерела, становить не менше 10%.

Дніпряни добре знають Сурена Сардаряна, і не лише за ремонтом доріг. Саме одеському «транспортному королю» належить сумнозвісне ТОВ «Севертранс», яке за часів губернаторства Олександра Вілкула підім’яло під себе ринок транспортних перевезень у Дніпрі. Свавілля «Севертрансу» «під дахом» Вілкула неодноразово ставало причиною скандалів, а у 2015 мешканці Підгородного навіть перекривали дорогу на знак протесту проти незаконного збільшення підприємством-перевізником тарифів.

Єдиним конкурентом в тендері є ТОВ «Територія-Д». Ця фірма була створена в січні 2015 р. й відтоді виграла тендерів на 162,29 млн грн. Засновниками є Данило Олександрович Ковалевський і ТОВ «Торонадо-Л.Т. Сервіс», підписантом – Тетяна Резніченко, а керівником – Олександр Миколайович Ковалевський. Останній разом із Наталією Дзюбою та Сергієм Банкожитенком володіє фірмою «Торонадо-Л.Т. Сервіс». 

Цікаво, що саме «Територію-Д» Департамент благоустрою та інфраструктури, який є замовником тендеру, не допустив до конкурсу, пославшись на нібито відсутність певних документів. Підприємство, в свою чергу, стверджує, що всі необхідні документи надані і наразі звернулось до АМКУ зі скаргою. 

Вочевидь, бажаючи усунути конкурента Мішалова і Сардаряна з торгів, з подачі міської влади в ЗМІ розгорівся так званий «сміттєвий скандал», в якому фігурує і ТОВ «Територія-Д». А отже можна впевнено припустити, що тендери у Дніпрі розігруються в ручному режимі, тож присутність на торгах фірм «ідейних ворогів» Бориса Філатова, та ще й підігравання їм шляхом усунення конкурента – не випадковість, а чергова ілюстрація тісних бізнес-з’язків міського голови зокрема з Олександром Вілкулом.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...