App Store Google Play

Дороги (й) Вілкул: як Філатов пошиває дніпрян у дурні

19.04.2018 10:00
Дороги (й) Вілкул: як Філатов пошиває дніпрян у дурні

У Дніпрі стартував щорічний ямковий ремонт доріг. Автошляхи в обласному центрі за зиму перетворились на суцільні ями, причому випробування подекуди не пройшов навіть укладений торік асфальт. З останнім, за словами керівництва міськради, розбиратимуться підрядники, які відповідальні за якість, і здійснять гарантійний ремонт.

А вже зараз, за результатами раніше проведених тендерів, виконуються роботи з ремонту доріг на перші 100 мільйонів гривень. 

Конкурс на здійснення ремонту виграло нове на українському ринку підприємство «Тракція інфра». За даними системи «YouControl», фірма «Тракція Інфра» зі статутним капіталом 1 тис грн. зареєстрована у вересні 2016 р. у Києві під назвою «Роуд Білдінг Сіті Груп» на тодішнього керівника Олену Ніколайчук і є «донькою»  ТОВ «Тракція Україна», 50,1% в якій належить польському підприємству PDM Białystok S.A., яке входить в польську будівельну групу Trakcja. 

Решта 49,9% СП оформлені на ТОВ «Келіо», власницями якого є дві маловідомі мешканки Дніпра - Олена Мамон і Маргарита Карагодіна.

Утім, як з’ясувалося, «Келіо» знаходиться за однією адресою (вул. Харківська, 8-А в Києві), що і ТОВ «Мезон», засновниками якого виступають бенефіціари будівельної групи «Майстер» Михайло Тульчинський і Дмитро Мішалов.

Недалеко від них пішла і материнська компанія «Тракція Україна», що оселилася за адресою пр. Богдана Хмельницького, 139, де знаходиться «Дніпропрес», який також входить до складу групи Мішалова-Тульчинського.

Таким чином, позірний конфлікт міського голови Дніпра з родиною Мішалових, яка, урвавши чималий шматок бюджету, зірвала коштовні  ремонти кількох об’єктів, зокрема й Центрального мосту, досі не заважає учасникам тендерних оборудок з обох боків банально пиляти бюджет.

Наступний тендер – цього разу на солідну суму в 250 мільйонів гривень - зараз в процесі. Оголошений він був 12 лютого. До вже відомої фірми «поляка» Мішалова, в боротьбу за право латати ями на дорогах Дніпра втовпилась компанія «Весташляхбуд».

«Весташляхбуд» входить до концерну «Веста» одеського бізнесмена Сурена Сардаряна, якого пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси з криворізьким мером Юрієм Вілкулом, а також його сином, екс-губернатором Дніпропетровщини, а нині – нардепом від «Опозиційного блоку» Олександром Вілкулом. Фірма є монополістом на ремонт і утримання доріг у Кривому Розі. Усього з 2008 р. «Весташляхбуд» отримав підрядів на понад 2,2 млрд грн.

Наразі, вочевидь відремонтувавши всі дороги в Кривому Розі, а можливо – через пильну увагу правоохоронців, які запідозрили підрядника у відмиванні коштів у особливо великих розмірах, Вілкул з Сардаряном вирішили ґрунтовно взятись за обласний центр. Попри знову-таки позірну ворожість очільника Дніпра Бориса Філатова до опозиційного нардепа, яку він час від часу висловлює в публічному просторі, в політичній тусовці вже давно точаться розмови про їх співпрацю. Черговим доказом цьому став оприлюднений днями блогером Денисом Баском меморандум, який був підписаний ще у 2015 році – практично одразу після перемоги Філатова на виборах міського голови. У разі виграшу «Весташляхбудом» тендера на ремонт дорог у Дніпрі, «заклятих друзів», ймовірно, поєднає не лише меморандум, а й гроші – «відкат» з таких підрядів, стверджують джерела, становить не менше 10%.

Дніпряни добре знають Сурена Сардаряна, і не лише за ремонтом доріг. Саме одеському «транспортному королю» належить сумнозвісне ТОВ «Севертранс», яке за часів губернаторства Олександра Вілкула підім’яло під себе ринок транспортних перевезень у Дніпрі. Свавілля «Севертрансу» «під дахом» Вілкула неодноразово ставало причиною скандалів, а у 2015 мешканці Підгородного навіть перекривали дорогу на знак протесту проти незаконного збільшення підприємством-перевізником тарифів.

Єдиним конкурентом в тендері є ТОВ «Територія-Д». Ця фірма була створена в січні 2015 р. й відтоді виграла тендерів на 162,29 млн грн. Засновниками є Данило Олександрович Ковалевський і ТОВ «Торонадо-Л.Т. Сервіс», підписантом – Тетяна Резніченко, а керівником – Олександр Миколайович Ковалевський. Останній разом із Наталією Дзюбою та Сергієм Банкожитенком володіє фірмою «Торонадо-Л.Т. Сервіс». 

Цікаво, що саме «Територію-Д» Департамент благоустрою та інфраструктури, який є замовником тендеру, не допустив до конкурсу, пославшись на нібито відсутність певних документів. Підприємство, в свою чергу, стверджує, що всі необхідні документи надані і наразі звернулось до АМКУ зі скаргою. 

Вочевидь, бажаючи усунути конкурента Мішалова і Сардаряна з торгів, з подачі міської влади в ЗМІ розгорівся так званий «сміттєвий скандал», в якому фігурує і ТОВ «Територія-Д». А отже можна впевнено припустити, що тендери у Дніпрі розігруються в ручному режимі, тож присутність на торгах фірм «ідейних ворогів» Бориса Філатова, та ще й підігравання їм шляхом усунення конкурента – не випадковість, а чергова ілюстрація тісних бізнес-з’язків міського голови зокрема з Олександром Вілкулом.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...