App Store Google Play

День Катастрофи: у Дніпрі вшанували пам’ять євреїв – жертв нацизму

13.04.2018 11:40
День Катастрофи: у Дніпрі вшанували пам’ять євреїв – жертв нацизму

Вчора, 12 квітня, у Дніпрі під час церемонії пам'яті до Дня Йом а Шоа вшанували пам’ять євреїв, які стали жертвами нацизму. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт єврейської громади Дніпра.

У головній залі музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» відбулася церемонія, присвячена Дню Катастрофи і Героїзму Європейського єврейства, який відзначається на шостий день після закінчення свята Песах.

Зазначимо, що це національний день пам'яті і жалоби в Ізраїлі та за його межами, встановлений парламентом Ізраїлю в 1951 році.

Як зазначається, церемонія почалася з виконання поминальної молитви «Кадиш» за шести мільйонами безвинних жертв гітлерівського нацизму. Молитву прочитав секретар рабинського суду єврейської громади Дніпра Авраам Йосип Іцхак Каршенбаум. Після цього запалили першу свічку пам'яті.

Крім того, слова вшанування виголосили: голова представництва філії «Сохнут-Україна» Наталя Набітовська, радник міського голови Дніпра Олег Ростовцев, керівник музейних програм УІІХ «Ткума» Єгор Врадій, директор ЕКСЦ «Гілель» Майя Михайловська і керівник клуб «Натів-цофім» Марина Ковальова, які також запалили по свічці пам'яті.

Також в ході церемонії були прочитано вірш, присвячений жертвам Шоа, і уривок з останнього листа керівника повстання у Варшавському гетто Мордехая Анілевіча.

Завершилася урочиста церемонія виконанням державних гімнів України та Ізраїлю.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокосту в Україні» вшанували пам'ять жертв Голокосту. Шість свічок в пам'ять про шість мільйонів загиблих євреїв запалив голова правління «Джойнт» у Східній Україні Йонатан Лейфер.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...