App Store Google Play

Кліщі відкрили сезон полювання: як вберегтися від укусу

12.04.2018 19:00
Кліщі відкрили сезон полювання: як вберегтися від укусу

У природі активність кліщів спостерігається з березня по листопад та протягом року має два виражених піки активності – в квітні - травні та серпні - вересні. Сьогодні, 12 квітня,лікар-епідеміолог Валентина Крижанівська розповіла як вберегти себе від небезпечних комах, передає Дніпроград.

Лікар зазначила, що сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до пізньої осені. Тому люди, які збираються на відпочинок на природу або на дачу, повинні бути дуже обережними і дотримуватись певних рекомендацій. Адже укус кліща загрожує хворобою Лайма, кліщовим енцефалітом та іншими небезпечними недугами.

"Кліщ разом зі слиною виділяє анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним, і тільки через декілька годин виникає відчуття болю. Укус шкідливої комахи часто провокує симптоми, характерні для ГРВІ: загальна слабкість, нудота, підвищення температури тіла, тому діагностувати захворювання не завжди вдається. Іноді симптоматика включає оніміння шкіри, м'язові болі. Розвиток хвороби може призвести до ураження центральної нервової системи, паралічу, коми, летального результату. Інкубаційний період при зараженні бореліозом (хвороба Лайма) становить від 2 до 30 днів. Найпоширеніша ознака захворювання – червона пляма, що з’явилася від укусу. Вона помітно збільшується в розмірах, а через кілька тижнів зникає. Хвороба Лайма вражає нервову систему, суглоби, серце, шкіру", - розповіла Крижанівська.

У Дніпрі в період з 2015 по 2017 роки різко зросла кількість захворюваністю на хворобу Лайма. Наприклад, в 2007 році в Дніпрі було зареєстровано 14 випадків захворювання, вже в 2017 році - 204. У 2018 році в місті зареєстровано вже перший випадок.

"Щоб уберегти себе від укусу кліща, вирушати до лісу або на поле потрібно в легкому, але закритому одязі. Краще надавати перевагу світло-сірим кольорам одягу, адже на чорному тлі кліща важко помітити. Повернувшись з відпочинку, потрібно ретельно оглянути себе.  Невеличке новоутворення, схоже на бородавку, і почервоніння навколо нього свідчать про те, що небезпека потрапила у глибокі шари шкіри. Бажано негайно звернутися за медичною допомогою, але якщо такої можливості немає, кліща можна видалити самотужки. Це можна зробити за допомогою шприца, нитки чи пінцета. Важливо витягти кліща цілим і якомога швидше. Адже що довше він перебуває у тілі, то більший ризик інфікуватись. Після видалення кліща рану потрібно обробити зеленкою", - розповіла лікар.

Нагадаємо, у дніпровському вищому навчальному закладі, Аграрно-економічному університеті, було зареєстровано спалах кору. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...