У дніпровському вищому навчальному закладі, Аграрно-економічному університеті, було зареєстровано спалах кору. Про це сьогодні, десятого квітня, розповіли завідувач відділу епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних захворювань Дніпропетровської обласної лабораторного центру МОЗ України Денис Кисельов та завідувач інфекційного відділення міської лікарні №21 Володимир Чумак.
«На сьогоднішній день на Дніпропетровщині як і в Україні в цілому продовжуються спалахи кору. У поточному році у регіоні зареєстровано 426 випадки захворюваності на кір, з них 248 випадки – діти до 18 років», - розповів Денис Кисельов.
Він зазначив, що в області летальних випадків не було зареєстровано, проте не потрібно недооцінювати хворобу, оскільки в Україні було зафіксовано сім смертей через ускладнення кору – п’ятеро дітей і двоє дорослих.
«Під час останнього спалаху кору у дніпровському вищі було виявлено 26 хворих, з яких 23 – студенти і три працівники вишу. Ймовірно, джерелом спалаху став один із студентів, який захворів ще 18-го березня», - зауважив Денис Кисельов.
Він підкреслив, що найефективнішою профілактикою є щеплення проти кору. Вони в Україні є обов’язковими і плановими – щеплення у 12 місяців в у віці шести років.
Володимир Чумак додав, що вакцинацію можна робити кожні десять років, а на територіях з підвищеним рівнем захворюваності дітей можна прививати з дев’яти місяців.
«Щеплення є найважливішим напрямком у боротьбі з цим недугом, проте через те, що кінці 90-х почали відмовлятися від цього заходу, з’явилася імунологічна сфера населення, які не хворіли на кір та не були прищепленні», - розповів він.
Завідувач інфекційного відділення зауважив, що під час контакту з інфікованою людиною 100-відсоткова ймовірність захворіти на кір. Він нагадав, що характерними ознаками цієї хвороби є: висипання на обличчі, верхніх і нижніх кінцівках, висока температура, нежить, закладений ніс і сухий кашель. Володимир Чумак зазначив, що при правильному лікуванні без виникнення ускладнень, хвора людина нормально одужує і відновлюється.
Автор: Ольга АНДРОСОВА