App Store Google Play

Правозахисники Дніпра реалізовують проект допомоги хворим на ВІЛ/СНІД та туберкульоз

10.04.2018 15:40
Правозахисники Дніпра реалізовують проект допомоги хворим на ВІЛ/СНІД та туберкульоз

Статистичні дані по Україні свідчать про те, що на сьогодні питання опіки над хворими на важкі хвороби громадянами залишається відкритим та потребує системного підходу як з боку державних, так і з боку недержавних організацій. Саме тому дніпровська організація Правозахисна група “СІЧ” разом з Українською Гельсінської спілкою з прав людини запроваджують у Дніпрі проект із безоплатної правової допомоги для громадян із захворюваннями на ВІЛ/СНІД та туберкульоз.

Про це сьогодні, 10 квітня, повідомили представники правозахисних організацій, передає Дніпроград.

“Цей проект ми запустили аби люди із захворюванням на ВІЛ/СНІД і туберкульоз, а також групи населенням, які більше за інших уразливі до цих хвороб, не зазнавали дискримінації з боку держави і суспільства”, - зазначила координатор проекту Марина Давидова.

Проект розділяється на два напрямки — правозахисний та освітній. Правозахисний передбачає безпосередню роботу із цільовими групами населення та підтримку у правовій сфері. Освітній же має на меті роботу із представниками правоохоронної та судової системи, проведення інформаційних заходів, покликаних підвищити рівень правової освіти серед населення тощо.

“Ми будемо тісно співпрацювати із журналістами та розвінчувати міфи щодо ВІЛ-інфікованих. Наразі багато хто знає, що перебувати в одній кімнаті із хворим на ВІЛ та обнімати його цілком безпечно, але є і такі люди, які дивуються цьому. Саме на них і буде направлена ця діяльність”, - додала Марина Давидова.

Правозахисники будуть розробляти і покращувати механізми підтримки важкохворих та брати участь у захисті їхніх прав.

Як повідомила юрист ПГ “СІЧ” Марина Кіптіла, наразі хворі на ВІЛ та туберкульоз стикаються з десятками форм дискримінації. Це і порушення конфіденційності діагнозу, відома у проведені операцій, обстежень, порушення права на отримання медичної допомоги тощо.

За безоплатною правовою допомогою можна звертатися за телефоном: 097-383-36-09. Координатор проекту забезпечить зв’язок із фахівцями та направить до них клієнта.

За даними УГСПЛ, за період 1987 – вересень 2017 рр. в Україні офіційно зареєстровано 310 680 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 99 694 випадки захворювання на СНІД та 43 958 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Проявів дискримінації та стигми у сфері охорони здоров’я зазнало 8% опитаних людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. При цьому значній частці – 89% – відмовили надати медичні послуги у неспеціалізованих для ЛЖВ закладах, 11% – у Центрах профілактики та боротьби зі СНІДом.

Незважаючи на створення системи безоплатної правової допомоги (БПД), в Україні відсутність доступу до правосуддя та порушення права на справедливий суд стало серйозною проблемою, особливо для ЛЖВ, представників ключових спільнот, уразливих до ВІЛ, хворих на туберкульоз. ЛЖВ і наркозалежні не мають права на БПД, відповідно до закону. Саме тому правозахисники і започаткували цей проект.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...