App Store Google Play

Дніпрян запрошують відвідати виставку, присвячену козацькій святині

10.04.2018 14:40
Дніпрян запрошують відвідати виставку, присвячену козацькій святині

Дніпрян запрошують відвідати виставку та майстер-класи, присвячені Самарській іконі Божої матері. За переказами, святиню у XVIII столітті привезли зі сходу запорізькі козаки. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів організаторів – наукових співробітників Художнього музею.

Як зазначається, у 2018 році Художній музей Дніпра приєднався до Всеукраїнського проекту «Експонат місяця». Мета – розповісти відвідувачам про експонати, які вони не можуть щодня побачити в музеї, адже більша частина предметів зберігається в музейних фондах.

«Кожного місяця ми обираємо новий головний експонат. Головні критерії під час відбору: цікава та тривала історія походження, реставраційні зміни. Проект дозволить детальніше розповісти про предмети, які зазвичай є другорядними під час виставок», - пояснила старший науковий співробітник художнього музею Людмила Гайда.

Наприклад, у січні в Художньому музеї була обрана новорічна тематика, в рамках якої представили картину Зінаїди Серебрякової «Портрет доньки Тати».

У квітні тема виставок стосуватиметься релігійного свята Великодня. З огляду на це наукові співробітники музею акцентуватимуть увагу відвідувачів на іконі «Самарської Божої матері», виготовленої у XVIII столітті.

«Ікона зберігається та виставляється в нашому музею. Вона спонукає піднімати питання, які актуальні для людей ХХІ століття», - переконана Людмила Гайда.

Організатори запрошують всіх бажаючих відвідати Дніпропетровський Художній музей 13, 20 та 21 квітня за адресою вулиця Шевченка, 21.

О 12:00 відбудеться відкриття виставки «Про що може розповісти ікона Божої Матері Самарська людині ХХI століття?».

О 13:00 заплановано Знайомство з виставкою творів Юлії Датченко «У променях символів». Також можна відвідати авторську екскурсію та майстер-клас з витинанки.

Виставка експонатів триватиме до 22 квітня. Участь у майстер-класах коштує 70 гривень, вартість відвідання лекцій – 50 гривень.

Нагадаємо, що минулого тижня у Дніпрі відкрилася виставка писанок і витинанок «У променях символів» майстрині Юлії Данченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...