App Store Google Play

В облраді наголошуючи на необхідності розвитку екологічної безпеки

06.04.2018 09:40
В облраді наголошуючи на необхідності розвитку екологічної безпеки

Вчора, 5 квітня, спільно з екологами, активістами, експертами та представниками різних гілок влади відбувся круглий стіл на тему екологічної безпеки. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на прес-службу Дніпропетровської обласної ради. 

Як зазначають в Дніпропетровській облраді, наразі необхідно побудувати комплексну систему екологічного моніторингу. Вона передбачає створення автоматизованих систем спостереження за довкіллям у різних куточках області, єдиний центр обробки даних та злагоджену взаємодію між активістами, владою і підприємствами-забруднювачами. 

Повідомляється,  що  починаючи з 2016 року облрада реалізовує програму екологічної безпеки. В її рамках у Дніпрі, Нікополі й Павлограді було встановлено і зараз успішно працюють три автоматизовані стаціонарні пости спостереження за станом атмосферного повітря та один мобільний. Їх визначна користь в тому, що спеціальне обладнання збирає та обробляє дані стосовно стану навколишнього середовища та передає інформацію на сервер. Через інтернет кожна людина може побачити в яких екологічних умовах вона живе, і головне чим дихає. Також усі зібрані дані можна порівняти з інформацією, яку надають підприємства-забруднювачі.

На думку фахівців, незалежні вимірювання будуть кардинально відрізнятися від тих, що надають самі підприємці. Отже, відрахування у бюджет (екологічний фонд) можуть зрости в рази, а стан територій значно покращить. 

Для порівняння у європейських країнах процес розбудови екологічного моніторингу розпочався ще у 1970-х роках. За міжнародними стандартами у Європі на один мільйон мешканців функціонує від 10 до 20 еко-постів. Сучасне спеціалізоване обладнання коштує чимало. В Україні це питання почали розглядати з 2000 років. 

«Екологічна безпека області – це один із пріоритетних напрямків нашої роботи. Ми розуміємо, що наша країна стоїть лише на початку шляху до якісних екологічних змін. Втім – це процес не одного місяця і навіть року», - зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...