App Store Google Play

У Дніпрі активісти вважають Інспекцію з праці міської ради незаконною та пропонують підприємцям з нею судитися

06.04.2018 19:00
У Дніпрі активісти вважають Інспекцію з праці міської ради незаконною та пропонують підприємцям з нею судитися

Дніпровські активісти та юристи готові допомагати міським підприємцям вести судові суперечки із Інспекцією з питань праці Дніпровської міської ради. Про це сьогодні, 6 квітня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіли адвокат Василь Підлужний та учасник Платформи "Громадський контроль" Ілля Рибаков, передає Дніпроград з місця подій.

Нещодавно Інспекція з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради анонсувала масштабну перевірку підприємств. Проте громадські активісти вважають Інспекцію некомпетентною. Ба більше, її незаконність активісти довели у суді. 

"Активісти ГО «Платформа Громадський Контроль» домоглися в суді проміжної перемоги в боротьбі з таким органом Дніпровської міськради як «Інспекція з питань праці та зайнятості населення», якій міська влада в лютому минулого року надали широкі повноваження. Коли в минулому році міська рада створила цей орган, ми одразу оскаржили це у суді. Адже "ручна" інспекція ДМР могла штрафувати будь-який неугодний бізнес на суми до 320 тисяч ривень за різні надумані «порушення трудового законодавства». В першій інстанції суду перемогли, інспекція була заборонена. Проте в апеляційному суді рішення скасували. Тепер спір знаходиться у касаційному перегляді Верховного суду України", - розповів Ілля Рибаков.

На думку адвоката Василя Підлужного, Інспекція не має жодного права штрафувати та перевіряти підприємців.

"На теперішній час в нас існує три органи, які мають право контролювати питання заробітної плати та зайнятості населення - це фіскальна служба, обласна Інспекція з праці та правоохоронні органи. Тепер міська рада створила ще один орган - міську Інспекцію з праці, яка дублює обласну. Прикметно, що ця Інспекція не має жодного права виписувати постанови та штрафувати підприємців. У Кодексі закону про працю, а саме статті 265, зазначається, що постанови виписує орган центральної влади та її структурні підрозділи. Повноважень щодо виконавчих органів місцевих рад там немає", - розповів Підлужний.

Проте поки судова тяганина триває, представники Інспекції з питань праці та зайнятості населення вже виходять на перевірку. Тож активісти пропонують підриємцям безкоштовну юридичну допомогу у вирішенні цього питання.

"Діяльність цієї інспекції незаконна, тому пропонуємо підприємцям, яких оштрафують представники міськради, безкоштовні послуги юриста та повний юридичний супровід в частині оскарження цих рішень в окружному адміністративному суді та подільних інстанціях", - наголосив Ілля Рибаков.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...