App Store Google Play

Правозахисна група “СІЧ” відстоює права шахтаря-переселенця, який два роки не може отримати інвалідність

05.04.2018 16:40
Правозахисна група “СІЧ” відстоює права шахтаря-переселенця, який два роки не може отримати інвалідність

"Правозахисна група "СІЧ" у Дніпрі відстоює права переселенця із Донеччини Миколи Бугайова, який пропрацював понад 23 років на шахті, і тепер не може підтвердити власну інвалідність. Сьогодні, 5 квітня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" юрист громадської організації Марина Киптила розповіла подробиці складного процесу. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Микола Бугайов працював більше 23 років на шахті, з них 18 – у шкідливих умовах. У 2015 року чоловік переїхав на територію Дніпропетровської області і отримав статус внутрішньо переміщеної особи. Через тяжкі умови праці Микола Бугайов отримав хронічні захворювання пов'язані з легенями через пил і спиною через постійне підняття і переміщення ваги. Проте отримати інвалідність чоловік не може вже протягом двох років.

"Те, що я маю запилення легень у лікарні підтвердили документами. А от довести, що я цю хворобу отримав саме на підприємстві не можу. Адже підприємство, на якому я працював, ОП Шахта «Прогрес» ДП «Торезантрацит», залишилося, як можна зрозуміти з назви, в тимчасово окупованому Торезі", - розповів Микола Бугайов.

За словами юриста "Правозахисної групи "СІЧ" Марини Киптили в юридичній площині проблема полягає у відсутності акту розслідування причин та умов виникнення професійного захворювання на виробництві.

"Ми звернулися до Управління Держпраці Донецької області, яка мала створити комісію для розслідування аби з'ясувати причини та умови виникнення захворювання. Медичний висновок необхідний для отримання інвалідності або ж солціальних виплат. Проте Донецька Держпраця лише прислала документ про те, що Шахта «Прогрес» фактично знаходиться у непідконтрольній органами державної влади України території, тому відсутні можливості для проведення розслідування", - розповіла Марина Киптила.

Таку ж позицію підтримав і Фонд соціального страхування України. Зокрема, Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві повідомила, що оскільки наразі неможливо фактично провести розслідування, то варто дочекатися поки окупована територія буде звільнена.

"Однак ця ситуація нас не влаштовує. Тому ми звернулися до суду із заявою про встановлення факту профзахворювання. Суд першої інстанції та Апеляційний суд зрозуміли нашу заяву так, що нібито в нас йде спір про право на інвалідність. Однак ми хотіли встановити сам факт захворювання, який би підтвердився медичним висновком. Наразі документи перебувають у суді касаційної інстанції і дату розгляду справи ще не призначено. Крім того, ми звернулися з позовом до суду на Управління Держпраці із вимогою все ж таки провести розслідування і видати відповідні документи. Наразі позов прийнято до розгляду. Сподіваємося на позитивний результат. Впевнені, що потерпілий зможе отримувати відповідну пенсію з інвалідності або ж страхові виплати", - розповіла юрист.

Проте наразі Микола Бугайов продовжує лікуватися без допомоги держави.

Нагадаємо, Правозахисна група «СІЧ» збирає свідчення колишніх полонених та цивільних заручників, аби потім подати позови до Європейського суду з прав людини.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...