App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як створювати писанки до Великодня

05.04.2018 12:40
Дніпрянам розповіли як створювати писанки до Великодня

Сьогодні, п’ятого квітня, напередодні свята Великдень дніпрянам розповіли про види і техніку розпису пасхальних яєць. Деталі повідомила народна майстриня петриківського розпису Вікторія Тимошенко, передає Дніпроград.

Існує безліч способів прикрашання яєць до Великодня: крашанки, крапанки, мальованки, проте однією з найскладніших технік є розпис яєць. Вікторія Тимошенко розповіла, що на Дніпропетровщині найпоширенішим видом розпису є петриківський:

«Ця техніка зародилася у селі Петриківка. Оскільки люди жили бідно, але бажали мати у своїх домівках затишну атмосферу, вони почали прикрашати хати петриківським розписом. Потім ця техніка розповсюдилась на предмети побуту».

Зазначимо, що петриківський декоративний розпис визнаний культурним надбанням людства, внесений до Списку нематеріальної культурної спадщини «ЮНЕСКО» та є своєрідною візитівкою Дніпропетровщини.

Майстриня підкреслила, що основними кольорами Великодня для розпису є червоний, який символізує достаток та багатство, та жовтий, що означає сонце.

«Для фону можна використовувати звичайну білу поверхню яйця, або замальовувати її у червоний. Розписувати можна найрізноманітнішими символами та орнаментами. Що стосується сюжетних картин, на Великдень зазвичай зображають людей у церкві», - розповіла Вікторія Тимошенко.

Також вона зазначила, що навчитися розпису яєць може кожен, найголовніше мати бажання та натхнення.

Нагадаємо, що вчора у Дніпрі відкрилася виставка, присвячена атрибутам Великодніх свят.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...