App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як створювати писанки до Великодня

05.04.2018 12:40
Дніпрянам розповіли як створювати писанки до Великодня

Сьогодні, п’ятого квітня, напередодні свята Великдень дніпрянам розповіли про види і техніку розпису пасхальних яєць. Деталі повідомила народна майстриня петриківського розпису Вікторія Тимошенко, передає Дніпроград.

Існує безліч способів прикрашання яєць до Великодня: крашанки, крапанки, мальованки, проте однією з найскладніших технік є розпис яєць. Вікторія Тимошенко розповіла, що на Дніпропетровщині найпоширенішим видом розпису є петриківський:

«Ця техніка зародилася у селі Петриківка. Оскільки люди жили бідно, але бажали мати у своїх домівках затишну атмосферу, вони почали прикрашати хати петриківським розписом. Потім ця техніка розповсюдилась на предмети побуту».

Зазначимо, що петриківський декоративний розпис визнаний культурним надбанням людства, внесений до Списку нематеріальної культурної спадщини «ЮНЕСКО» та є своєрідною візитівкою Дніпропетровщини.

Майстриня підкреслила, що основними кольорами Великодня для розпису є червоний, який символізує достаток та багатство, та жовтий, що означає сонце.

«Для фону можна використовувати звичайну білу поверхню яйця, або замальовувати її у червоний. Розписувати можна найрізноманітнішими символами та орнаментами. Що стосується сюжетних картин, на Великдень зазвичай зображають людей у церкві», - розповіла Вікторія Тимошенко.

Також вона зазначила, що навчитися розпису яєць може кожен, найголовніше мати бажання та натхнення.

Нагадаємо, що вчора у Дніпрі відкрилася виставка, присвячена атрибутам Великодніх свят.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...