App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як створювати писанки до Великодня

05.04.2018 12:40
Дніпрянам розповіли як створювати писанки до Великодня

Сьогодні, п’ятого квітня, напередодні свята Великдень дніпрянам розповіли про види і техніку розпису пасхальних яєць. Деталі повідомила народна майстриня петриківського розпису Вікторія Тимошенко, передає Дніпроград.

Існує безліч способів прикрашання яєць до Великодня: крашанки, крапанки, мальованки, проте однією з найскладніших технік є розпис яєць. Вікторія Тимошенко розповіла, що на Дніпропетровщині найпоширенішим видом розпису є петриківський:

«Ця техніка зародилася у селі Петриківка. Оскільки люди жили бідно, але бажали мати у своїх домівках затишну атмосферу, вони почали прикрашати хати петриківським розписом. Потім ця техніка розповсюдилась на предмети побуту».

Зазначимо, що петриківський декоративний розпис визнаний культурним надбанням людства, внесений до Списку нематеріальної культурної спадщини «ЮНЕСКО» та є своєрідною візитівкою Дніпропетровщини.

Майстриня підкреслила, що основними кольорами Великодня для розпису є червоний, який символізує достаток та багатство, та жовтий, що означає сонце.

«Для фону можна використовувати звичайну білу поверхню яйця, або замальовувати її у червоний. Розписувати можна найрізноманітнішими символами та орнаментами. Що стосується сюжетних картин, на Великдень зазвичай зображають людей у церкві», - розповіла Вікторія Тимошенко.

Також вона зазначила, що навчитися розпису яєць може кожен, найголовніше мати бажання та натхнення.

Нагадаємо, що вчора у Дніпрі відкрилася виставка, присвячена атрибутам Великодніх свят.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...