App Store Google Play

Звільнена з полону "ДНР" українка боротиметься у суді за отримання обіцяних виплат

04.04.2018 16:20
Звільнена з полону "ДНР" українка боротиметься у суді за отримання обіцяних виплат

Після майже року у полоні бойовиків у вільній Україні жінка не отримала ані обіцяних виплат від держави, ані своєї зарплатні. Електромонтерку з Донецька Валентину звільнили під час обміну полонених ще напередодні нового року. Загарбники її звинуватили у шпигунстві і засудили на 17 років. Україна подарувала їй волю, але інші обіцянки не виконані. Наразі жінка готується домогтися компенсації за перенесені страждання. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ТСН.

Крихітний будинок у селі на Донеччині, що лишився від родичів, із дахом, що протікає, та небагатьма меблями – ось тут після звільнення розпочинає нове життя Валентина Бучок.

"Я залишилася без нічого! В Донецьку у мене були великі квартири. Я можу тільки припускати, хто там зараз перебуває. Винесли все! Майно, техніку", - каже жінка.

Вона більше десяти років працювала електромонтеркою в Донецьку. Каже, що після окупації міста звернулася до роботодавця і отримала наказ працювати надалі. Вона мала перевіряти показники лічильників.

Під час чергового огляду торік у лютому її просто на вулиці затримали бойовики і звинуватили у шпигунстві. Двадцять годин катувань із пакетом на голові. Валентина Бучок і досі не розуміє, де взялися сили усе це витримати. Переконує, що жодного разу не просила змилуватися, а на так званому суді кричала "Слава Україні!". 

17 років позбавлення волі – такий вирок врешті оголосив так званий трибунал "ДНР". І визнав електромонтерку Валентину наднебезпечною особою.

"Підсудна підтримує ідеологію переваги української нації, помилково розуміє причини і цілі створення "ДНР", - запевняли на "суді" бойовики.

Її звільнили торік у грудні за обміном. Проте досі Валентина Бучок не отримала обіцяної урядом допомоги за перенесені страждання. У Мінсоцполітики відповіли: треба зачекати. Разом із правозахисниками вона готує скарги до Європейського суду з прав людини та буде домагатися компенсації від роботодавця.

"Вона перебувала там не з власної волі. Вона була при виконанні. Ми йдемо, як по цілині. Як травма на виробництві", - каже юрист правозахисної групи "СІЧ" Володимир Плетенко.

Роботодавець у відповіді журналістам заявив, що пані Валентина працювала добровільно, про перебування її у полоні  не знали, але місце за нею зберегли.

"Енергокомпанія запропонує їй перелік наявних вакансій на території, підконтрольній Україні, в межах її фаху та з урахуванням її побажань", - йдеться у листі.

Юристи кажуть, що в Європейському суді з прав людини пані Валентина може розраховувати на кілька тисяч євро компенсації. Вона ж сподівається, що за пережиті страждання матиме гроші хоча б на ремонт сільської хати, де вони з чоловіком-АТОвцем тепер заново розпочинають життя. 

Нагадаємо, завдяки ПГ «СІЧ» переселенці з окупованих міст отримали право на соціальну допомогу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...