App Store Google Play

В Україні зміняться правила паркування: дніпровським водіям розповіли про нові "сюрпризи"

04.04.2018 15:00
В Україні зміняться правила паркування: дніпровським водіям розповіли про нові "сюрпризи"

Вже з вересня цього року вступить в силу закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування сфери паркування транспортних засобів". Сьогодні, 4 квітня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" адвокат Юрій Верба розповів, яким чином торкнеться новий закон дніпровських водіїв. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Закон передбачає створення законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом введення фото-, відеофіксації правопорушень. Також поширюється механізм притягнення до адмінвідповідальності особи, на яку зареєстровано авто, за зафіксовані порушення правил дорожнього руху, за випадки порушення правил зупинки, стоянки та паркування, зокрема за несплату вартості послуг паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, які не мають такого права.

"З прийняттям цього закону в Україні вводиться посада інспектора з паркування, такі ж функції отримає і поліція. За порушення правил зупинки і стоянки, будуть складатися протоколи, і водії будуть притягуватися до адміністративної відповідальності", - сказав Андрій Верба.

Окрім того, законом передбачається відповідальність за відмову оплачувати стоянку на платній парковці.

"Якщо водій залишає транспортний засіб на платній парковці, але відмовляється платити, інспектор по парковці буде накладати адміністративний штраф у вигляді 10-кратної вартості години паркування. Якщо транспортний засіб буде залишено на місцях для паркування осіб з інвалідністю, при цьому не маючи інвалідності, то штраф буде оплачуватися в 30-тикратному розмірі", - розповів адвокат.

Також інспектори з паркування отримають повноваження евакуювати неправильно припарковані автомобілі. Евакуацію авто зафіксують на фото та відео у відповідному протоколі про адміністративне правопорушення. Інформацію про евакуацію повинні відразу ж передавати на мобільний номер і електронну пошту власника машини.

"Евакуація може здійснюватися, якщо авто поставлено на проїжджій частині, розташовано на залізничних переїздах, на трамвайних коліях, на естакаді, мосту, шляхопроводі або під ним, в тунелі, на пішохідному переході або ближче 10 метрів від нього по обидва боки, на перехрестях і ближче 10 метрів від краю проїжджої частини при відсутності на ній пішохідного переходу. Також авто заберуть, якщо воно стоїть ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду", - прокоментував Андрій Верба.

Як розповів адвокат, мета закону наповнювати бюджети, забезпечити доходом парковки і врегулювати питання з тимчасово ввезеним іноземним транспортом. Однак механізм його реалізації не доопрацьований.

"Закон встановлює презумпцію вини власника транспортного засобу. Однак юридична практика 2005-2008 рр. показала, що коли ввели автоматичну фіксацію порушень ПДР, і інспектор з водієм не контактували між собою, Конституційний суд прийняв рішення, що ця норма прямо суперечить Конституції України, зокрема статті 62. Таким чином, дуже ймовірно, що всі ці постанови будуть оскаржуватися в судовому порядку і суди, з великою часткою ймовірності, будуть їх скасовувати. Це недоробка законодавця», - зазначив Андрій Верба.

До старту дії закону органи місцевого самоврядування повинні набрати штат інспекторів з паркування та розробити і прийняти відповідний проект рішення. 
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...