У зв’язку з релігійним святом Великоднем, починаючи з 7 квітня рятувальники Дніпра та області працюватимуть в посиленому режимі, аби запобігти виникненню пожеж у храмах під час богослужінь. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів заступника начальника управління державного нагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ГУ ДСНС області Сергія Кондратинського.
Відповідно до статистичних даних рятувальників, у Дніпропетровщині протягом 2015-2017 років сталося 6 пожеж в приміщенні культових споруд. Вогонь спричинив матеріальні збитки на суму близько 1 мільйона гривень.
Прикметно, що загальна кількість храмів регіону сягає 373. Однак безпосередньо під час великодніх богослужінь пожеж не відбувалося.
На сьогодні співробітники ДСНС перевірили храми на наявність вогнегасників, проводили інструктажі зі священниками та пояснювали всі нюанси безпечного церковного святкування.
«Забезпечення максимального комфорту та безпеки під час святкування Великодня – пріоритетне завдання. Протягом богослужіння, яке починається в темну пору доби, має бути забезпечене освітлення. У працівників храмів повинні бути ліхтарі на випадок припинення електропостачання, аби евакуювати прихожан з приміщення церкви. Двері евакуаційних виходів не повинні зачинятися на замок, на шляхах евакуації мають бути увімкнені системи евакуаційного освітлення», - зазначив Сергій Кондратинський.
За повідомленням, увесь особовий склад буде задіяний під час проведення церковних освячень.
Нагадаємо, 8 квітня усіх вірян УПЦ КП запрошують долучитися до святкування Христового Воскресіння та відвідати богослужіння у храмах Дніпра.
Автор: Людмила СТУПАК