App Store Google Play

Як обрати сімейного лікаря у Дніпрі: інструкція до дій

02.04.2018 18:30
Як обрати сімейного лікаря у Дніпрі: інструкція до дій

Відсьогодні, 2 квітня, в Україні стартувала національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», в рамках якої кожний українець повинен обрати сімейного лікаря, педіатра для дитини та підписати з ним декларацію. У Дніпровському міському КЗ "ДЦПМСД" №1 наочно розповіли та проінструктували,  як обрати лікаря та підписати з ним декларацію, передає Дніпроград з місця подій.

Кожен містянин має обрали лікаря і підпимати з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчить про намір стати пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надаватиме медичну допомогу, а медичний заклад отримуватиме фінансування з розрахунку кількості пацієнтів.

"Містяни, які постійно звертаються до одного і того самого лікаря за допомогою і задоволені результатом його роботи, можуть підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає - можливо обрати іншого, наприклад, за порадами та відгуками знайомих чи друзів. Вибирати лікаря можна у будь-якому закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання або прописки", - розповіла заступник директора департаменту, начальник управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Юлія Віклієнко.

Обрати свого лікаря – означає визначитися з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров’я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державі, що гроші за ваше обслуговування Національна служба здоров'я України має направляти саме в той заклад, в якому працює вибраний вами лікар.

"Кінцевого терміну підписання декларацій немає. Обрати свого лікаря встигнуть усі. Головне, щоб кожен обрав лікаря, якому довіряє, і під час наступного візиту підписав з ним декларацію. Але рекомендуємо не відкладати це на кінець року. Адже лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900", - наголосила Юлія Віклієнко.

Послуги з медичної допомоги мешканцям міста готові надавати 538 сімейних лікарів, 30 терапевта,  29 педіатрів. Наразі в Дніпрі вже підписано 2120 декларацій, більшість із них - за допомогою електронного сервісу.

"Аби підписати декларацію містянину необхідно звернутися до амбулаторії сімейної медецини, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким громадянин хоче підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Для дитини - свідоцтво про народження. Ваш лікар внесе усі дані в декларацію. Після роздрукування ви її підпишете. Один примірник залишається у лікаря, інший - у вас", - розповіла головний лікар КЗ "ДЦПМСД" №1 Галина Даниленко.

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід, більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки, в разі необхідності, також видаватимуть направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...