App Store Google Play

Як обрати сімейного лікаря у Дніпрі: інструкція до дій

02.04.2018 18:30
Як обрати сімейного лікаря у Дніпрі: інструкція до дій

Відсьогодні, 2 квітня, в Україні стартувала національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», в рамках якої кожний українець повинен обрати сімейного лікаря, педіатра для дитини та підписати з ним декларацію. У Дніпровському міському КЗ "ДЦПМСД" №1 наочно розповіли та проінструктували,  як обрати лікаря та підписати з ним декларацію, передає Дніпроград з місця подій.

Кожен містянин має обрали лікаря і підпимати з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчить про намір стати пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надаватиме медичну допомогу, а медичний заклад отримуватиме фінансування з розрахунку кількості пацієнтів.

"Містяни, які постійно звертаються до одного і того самого лікаря за допомогою і задоволені результатом його роботи, можуть підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає - можливо обрати іншого, наприклад, за порадами та відгуками знайомих чи друзів. Вибирати лікаря можна у будь-якому закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання або прописки", - розповіла заступник директора департаменту, начальник управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Юлія Віклієнко.

Обрати свого лікаря – означає визначитися з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров’я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державі, що гроші за ваше обслуговування Національна служба здоров'я України має направляти саме в той заклад, в якому працює вибраний вами лікар.

"Кінцевого терміну підписання декларацій немає. Обрати свого лікаря встигнуть усі. Головне, щоб кожен обрав лікаря, якому довіряє, і під час наступного візиту підписав з ним декларацію. Але рекомендуємо не відкладати це на кінець року. Адже лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900", - наголосила Юлія Віклієнко.

Послуги з медичної допомоги мешканцям міста готові надавати 538 сімейних лікарів, 30 терапевта,  29 педіатрів. Наразі в Дніпрі вже підписано 2120 декларацій, більшість із них - за допомогою електронного сервісу.

"Аби підписати декларацію містянину необхідно звернутися до амбулаторії сімейної медецини, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким громадянин хоче підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Для дитини - свідоцтво про народження. Ваш лікар внесе усі дані в декларацію. Після роздрукування ви її підпишете. Один примірник залишається у лікаря, інший - у вас", - розповіла головний лікар КЗ "ДЦПМСД" №1 Галина Даниленко.

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід, більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки, в разі необхідності, також видаватимуть направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...